ЗОНАТА и ние - 15 Тема

  • 104 820
  • 830
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Възможно е. Но понеже аз не съм много стриктна, не ме притеснява. И да излизат, с колко излизат? Едва ли е нещо фрапиращо? Сега гледам, че в таблицата в нета почти всичко е в грамажи. Тук там има нещо само в чаши, но повечето дори и там в съседната графа пак са в грамажи.

# 136
  • Мнения: 7 718
Катина я следя, но според мен някои рецепти излизат от Зоната.

Много рецепти й излизат от Зоната на нея. Grinning

# 137
  • Мнения: 15 027
В книгата и таблицата се различават. Може би трябва да вляза в официалния му сайт.
Здрасти, Тили.

# 138
  • София
  • Мнения: 481
Обаче примерно 1 чаша броколи или 2 карфиол е ужасна мярка. Свикнала съм да меря с везна, а не с чаши.
Аз също предпочитам да меря с везна.
В таблицата, която аз ползвам, има и грамажи. Карфиолът е 440 г за блок, а броколито- 250 г.
Ето линк към таблица с грамажи от сайта на Зоната (правя уговорка, че аз ползвам стара таблица от времето, когато започнах да се храня по Зоната. Тази от линка е актуализирана и има разминаване в стойностите):

https://www.vzonata.com/Tablica.htm

# 139
  • Мнения: 15 027
Благодаря. Ползвам тази таблица и книгата.
Както казах, намерих разлика между количеството и това, което изчисляват калкулаторите, които ползвам. В тях 9 гр ВГХ има в 180 гр карфиол и в 140 броколи. И съвсем се обърках.

# 140
  • София
  • Мнения: 481
Аз още в началото, когато правех проучвания, се спрях на таблицата (старата) и следвам само нея; не сравнявам различни източници, защото разлика в цифрите винаги има. Единствено продуктите, които не фигурират вътре, изчислявам по етикет и това е.
За мен това е по-лесният начин; спестява излишни главоблъсканици и в същото време дава много добър резултат (проверено с годините). Hands V

# 141
  • Мнения: 15 027
Благодаря. Ще се спра на един от източниците и ше гледам да не се замислям много. Просто дълго време съм изчислявала П, В и М и горе-долу знам какво да очаквам от продуктуте и тук се избенадах от количествата.

# 142
  • Пазарджик
  • Мнения: 65
Здравейте, имам нужда от помощ. Взех си смес за протеинови палачинки, но май трябва да ги броя за въглехидрат....или пък е смесен продукт? Ето и съдържанието:

# 143
  • Мнения: 52
Здравейте. От скоро спазвам Зоната, но ми е много трудно с мерките. Месата са ясни, там е точен грамаж. Обаче примерно 1 чаша броколи или 2 карфиол е ужасна мярка. Свикнала съм да меря с везна, а не с чаши. Като го сметна с калкулатор за калории и процентно разпределение, карфиолът около 180 грама е 9 гр въглехидрат, тоест 1 блок, а броколито - около 140. Вие как се справяте с това? Има ли някъде таблица с грамажи? Аз имам книгата, но и там някои неща са в чаши, не грамове.
По последни данни от сайта на д-р Сиърс: 440гр. Блок карфиол, 250гр. Броколите. Успех и оставам на линия. Вече 5та година зонирам. 💛💛

# 144
  • Мнения: 3 788
Ще съм мн.благодарна ако някой сподели резултати в здравословен план.Правя опит да зонирам от 2 седмици,но прекалявам с млечните и съм в търсене на заместител на кис.мляко,като междинна закуска.Аз съм с хипотериодизъм,на хормон от 6мес.+ преддиабет,но не пия лекарства и се опитвам с хр.режим да държа кр.захар в норми.Имам и невероятен косопад ит близо 8месеца.Година бях на НВВМХ.Слаба съм и не целя сваляне на килограми,а здраве.Та можете ли да ми кажете как ви се отразява Зоната в здравословен план?

# 145
  • Мнения: 15 027
The Queen1, благодаря.
Имам глупав въпрос - имам домашна лютеница, аз съм си я правила, без захар, само зеленчуци и олио. Не мога да се ориентирам колко точно грама ми е един блок.  Четох по форумите, на места пише 23 гр, но то е за купешка. Да приема ли и за домашната? Другият вариант е да изчисля цялото количеството зеленчуци, но не знам теглото на готовия продукт. Стремя се да се храня основно в зелена зона и количеството зеленчуци понякога ми идват много, искам да разнообразявам с лютеница.

# 146
  • Мнения: 52
The Queen1, благодаря.
Имам глупав въпрос - имам домашна лютеница, аз съм си я правила, без захар, само зеленчуци и олио. Не мога да се ориентирам колко точно грама ми е един блок.  Четох по форумите, на места пише 23 гр, но то е за купешка. Да приема ли и за домашната? Другият вариант е да изчисля цялото количеството зеленчуци, но не знам теглото на готовия продукт. Стремя се да се храня основно в зелена зона и количеството зеленчуци понякога ми идват много, искам да разнообразявам с лютеница.
.
Здравей.Ако ми дадеш пълна информация относно грамажите на всичко вложено, ще ги сметна ❤️

# 147
  • Мнения: 15 027
Ооо, не, недей. Аз просто не мога да се сетя как, като не знам крайния продукт, който съм получила колко тежи, как да разбера за грам колко е.

# 148
  • София
  • Мнения: 481
Ако не знаеш количеството на крайния продукт, няма как да се изчисли. Него приблизително можеш да го сметнеш, ако си разпределила лютеницата в еднакви буркани- измерваш колко тежи съдържанието на един, умножаваш по общата бройка и получаваш приблизително общото тегло.
Иначе можеш да намалиш обема на въглехидратите, като заместиш част от зеленчуците с варен нахут, черен или червен боб, нахутено хлебче (приготвено от накиснат нахут, а не от нахутено брашно), овес на зърна, ечемик на зърна- всички тези продукти са зелени. Може да заместиш част от зеленчуците и с подходящи плодове за десерт.

# 149
  • Мнения: 15 027
Не съм се сетила, когато я правих да преброя. Иначе замествам с плодове,  макар да ми идва повече яденето по този начин. Нахут съм купила и смятам и с  него да замествам. Червен боб, ечемик и цял овес  обичам. Понякога ползвам овесени трици за разнообразяване на закуските. Правя си салата с печен патладжан, печена чушка, кисело мляко и извара и ядки. Много е вкусна и имам вгх и от млякото, и от зеленчуците. Има продукти, с които се нахранвам повече с количеството за 1 блок и в някои дни имам само по 8 блока, в други 11. Стремя се да са поне 10.

Последна редакция: чт, 25 мар 2021, 15:44 от Sunny29

Общи условия

Активация на акаунт