ЗОНАТА и ние - 15 Тема

  • 104 820
  • 830
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 1 052
9,3 гр. са за блок протеин.

# 391
  • Мнения: 173
Благодаря ще пробвам линка!
Пиша и трия,трия и пиша вече 3ти път!
Започнах с идеята,че ще отслабна и се започна една мъка с това месо,дъвча и ми се гади,гади ми се и дъвча…Яйца категорично намразих и карам на кашкавал,сирене ,котидж и пилешки гърди.Отделно цедено мляко нискомаслено не мога да намеря и става нещо страхотно!(живея в провинция и нискомаслените протеини са мноооого трудно достъпни)
В началото на Зоната ми беше добре и много по-лесно успявах да намисля протеина,живеех да дойде следващо хранене и следващ енергичен ден. Вече кандисах на храна и закуската ми е кофичка кисело мляко и междинните също са ми или айрян или прясно мляко(не ми се яде вече и така не пропускам хранене и не излизам от Зоната)
Осъзнах,че ще намеря моята “Зона” и я намерих не се лишавам от нищо.Моя съвет е да си повтаряш че НЕ си на диета ,така нещата стават свръх леки!
Иначе фаворит ми е пица от трици ,пилешки гърди по селски, супа тиквички сирене и копър,джоб от лаваш. Приготвям си и манджи и супи от въглехидрат и мазнина (традиционни български ,но вместо брашно,мачкам картоф за гъстота ) и отделно балансирам с някакъв протеин от хладилника-по този начин ми е най-лесно.
Хапвам това ,което обичам и в повечето случаи съм в червените колонки,въпреки това резултата при мен е поразителен!

# 392
  • София
  • Мнения: 3 029
Благодаря ще пробвам линка!
Пиша и трия,трия и пиша вече 3ти път!
Започнах с идеята,че ще отслабна и се започна една мъка с това месо,дъвча и ми се гади,гади ми се и дъвча…Яйца категорично намразих и карам на кашкавал,сирене ,котидж и пилешки гърди.Отделно цедено мляко нискомаслено не мога да намеря и става нещо страхотно!(живея в провинция и нискомаслените протеини са мноооого трудно достъпни)
В началото на Зоната ми беше добре и много по-лесно успявах да намисля протеина,живеех да дойде следващо хранене и следващ енергичен ден. Вече кандисах на храна и закуската ми е кофичка кисело мляко и междинните също са ми или айрян или прясно мляко(не ми се яде вече и така не пропускам хранене и не излизам от Зоната)
Осъзнах,че ще намеря моята “Зона” и я намерих не се лишавам от нищо.Моя съвет е да си повтаряш че НЕ си на диета ,така нещата стават свръх леки!
Иначе фаворит ми е пица от трици ,пилешки гърди по селски, супа тиквички сирене и копър,джоб от лаваш. Приготвям си и манджи и супи от въглехидрат и мазнина (традиционни български ,но вместо брашно,мачкам картоф за гъстота ) и отделно балансирам с някакъв протеин от хладилника-по този начин ми е най-лесно.
Хапвам това ,което обичам и в повечето случаи съм в червените колонки,въпреки това резултата при мен е поразителен!

Браво на Вас! Аз така и не се научих да си готвя, ям основно скара, зеленчуци и сандвичи, но се чувствам добре.
Колко кг имате да сваляте?
Аз почти не свалям като килограми, първият месец свалих 4 кг и това си остана, но поне на см посвалям малко. Иска ми се още 3 кг за лятото.
Този протеин от Лидл как ще го приготвите?

# 393
  • Мнения: 173
3м след раждането на второто ми дете започнах и имам в излишък,въпреки ,че започнах да се харесвам.За килограми не съм решила,зависи как се разпределят мазнините при отслабването ,но поне още 5 кг.
Протеина пише,че може да се направи или с вода или с прясно мляко,аз ще го направя с вода 😀
А вие виждате проблем при готвенето ли?

# 394
  • София
  • Мнения: 3 029
3м след раждането на второто ми дете започнах и имам в излишък,въпреки ,че започнах да се харесвам.За килограми не съм решила,зависи как се разпределят мазнините при отслабването ,но поне още 5 кг.
Протеина пише,че може да се направи или с вода или с прясно мляко,аз ще го направя с вода 😀
А вие виждате проблем при готвенето ли?

Не, че виждам проблем при готвенето, но не обичам особено готвено (имам болен стомах), а пък обичам суха храна, скара и зеленчуци, така че се получава перфектно. Нямам време и да готвя постоянно, много работя.
Радвам се, че вече не ми се яде така сладко и тесто непрекъснато, че бях неконтролируема.
По-натам ще се опитам да приготвям и готвена храна за семейството и за мен, но лятото ще караме на салати и месо. 😀

# 395
  • Мнения: 173
3м след раждането на второто ми дете започнах и имам в излишък,въпреки ,че започнах да се харесвам.За килограми не съм решила,зависи как се разпределят мазнините при отслабването ,но поне още 5 кг.
Протеина пише,че може да се направи или с вода или с прясно мляко,аз ще го направя с вода 😀
А вие виждате проблем при готвенето ли?

Не, че виждам проблем при готвенето, но не обичам особено готвено (имам болен стомах), а пък обичам суха храна, скара и зеленчуци, така че се получава перфектно. Нямам време и да готвя постоянно, много работя.
Радвам се, че вече не ми се яде така сладко и тесто непрекъснато, че бях неконтролируема.
По-натам ще се опитам да приготвям и готвена храна за семейството и за мен, но лятото ще караме на салати и месо. 😀
Какви салати приготвяте?
Чаках с нетърпение краставици и домати,но ми идва огромно количество и не успявам да ги изяда 😃
Иначе много любима моя салата ми е морков,краставица,магданоз,царевица и лимонов сок. Краставицата и моркова минават през ел.ренде (на ленти) Половин блок краставица ,един блок морков и за останалите блокове изравнявам със царевица.Пробвайте я много е освежаваща

# 396
  • Мнения: 481
Здравейте, дами. Включвам се и аз, преди 6 месеца родих, 77 кг съм , 1.60 Sad имам много за сваляне. Не обичам сладко, тестено рядко ям, мисля че ще се справя. Обичам да готвя и съм се нахъсала.

# 397
  • Мнения: 1 033
Привет и от мен Simple Smile от доста време знам за зоната , но сякаш днес я прочетох с разбиране и успях да схвана / горе долу/ как работи. Реших първо да ям сурови неща, за да се ориентирам обаче тия 3 блока домати.... няма изяждане Joy Какво става ако калкулатора е сметнал за деня например 13 блока, а се изядат само 7?

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 1 052
Не е правилно да се ядат по-малко от 10 блока. Това е минимума. 11 е по-добре. Никога не съм яла 3 блока домати. Не виждам и смисъл. Ядеш 1 блок домати и другите два ги набавяш от плод, вино 🍷 или друг въглехидрат. Успех!

# 399
  • Мнения: 1 033
То и аз не ги изядох Simple Smile Просто като за първи ден нямах много неща, които да приготвя в приемливо количество. Благодаря за блоковете ще гледам да ги спазвам
Взимате ли рибено масло, какво?

Последна редакция: пт, 08 юли 2022, 08:23 от Дали Или

# 400
  • Бургас
  • Мнения: 909
Здравейте падат ми се 11 блока, но по изчисленията за нужните протеини от книгата ми се полагат 45гр. на ден и се обърках тотално. Може ли да ми помогнете?

# 401
  • Мнения: 118
Здравейте! Аз опитах със Зоната като започнах към средата на май. За около месец време спазване на режима, при мен нищо не се промени. Не смъкнах нито кг, нито см. Дори когато съвсем точно претеглях продуктите според таблицата, не можех да издържа 4 часа -огладнявах доста по-рано. Другото, което ми направи впечатление, че се използват много млечни нискомазнинни продукти, а четох, че в промишлеността компенсират мазнините с въглехидрати. Някой знае ли дали наистина е така? Чудя се това ли е причината да не помръдна изобщо? Вчера прочетох и мнението на dreadx, който обясняваше, че таблиците са стари, но аз не мога да пресмятам макронутриенти -не знам как, а и ми е натоварващо. Има ли някъде актуализирана таблица или рецепти, които да са балансирани съвсем точно, по начина, по който обясни dreadx? Между другото опитах да отворя hranite.info от линка и не можах. Да не би да има друг адрес?

# 402
  • Мнения: 3 118
galya_o, напиши примерно твое меню и с колко блока се храни.

# 403
  • Мнения: 13 804
А от какви мерки тръгвате?

# 404
  • Мнения: 118
11 блока съм приемала. Сега не мога с точност да ги възпроизвежда менютата, но съм си готвила по рецепти от взоната. Не съм си ги записвала просто. През май месец бях болничен и имах време да се занимавам.
Въпроса за мерките не го разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт