Халит Ергенч и Бергюзар Корел, "Ти си моята родина" - тема 22

  • 84 181
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 116
Привет!

Реших снощи да гледам.
По-голяма скука, да не кажа по-силна дума, не съм изпитвала от началото на сериала.
Варна е много права. Джевдет отива при Азизе, разговор за части от минутата на вратата. Дори нямам спомен дали отиде изобщо при детето си. Може и да е отишъл. Толкова "незабравима" сцена, че не си и спомням.
Този сезон, няма една серия, в която да се е случило нещо оригинално и незабравимо. Освен хубавите сцени с Джевдет след откриването на Азизе и разстрела на Тефик - няма нещо, което да си спомням. Всичко е размито и безлично. Изключвам първа серия и втората - началото, но за него и досега твърдя, че това изнасилване беше абсолютно излишно и отвратително ненужно.

Леон и неговите тръгвания и връщания няма да ги коментирам. Мен, ако питате, факта, че се върна в началото на втори сезон - решението е взето, да остане с туркинята и да загърби своите - близки и войници.

Лудостта на тримата и Хилял ми дойде в повече - назад-напред по тези улици и тя, разбира се, на първа линия.

А женската компания в къщата на Латифе, абсолютно излишна в този сериал. Наистина не разбирам каква е ролята на тези жени - Емине и Евсун.
Няма да говоря за начина , по който Азизе си заряза бебето и хукна да спасява хората по улиците. Посред нощите. Сякаш всички хора в Измир са останали на нея.

 Повторения до припадък. Да мислиш всяка серия - как Джевдет да излиза от ситуация, да спасява мисията си и кожата си...няма как да не се повториш и ...пошестиш.

Вместо да покажат нещо за Йълдъз и Якуб, по-човешко - Емине и Евсун, Алекси и другия измишльотини за запълване на времето. Няма една сюжетна линия с героите развита и обмислена докрай, завършена и вълнуваща.

Сигурно турските зрители се вълнуват от цялата тази борба, ноув мен серията предизвика безразличие и скука.

Да, определено, виждам и такава в повечето актьори, още повече, че те също знаят, че са на финала.

Дано след време Халит и Берг попаднат на нещо по-запомнящо се и по-вълнуващо, в което наистина са ГГ. Да кажем, че Джевдет поне се щура назад-напред в доста от сцените, но поради безкрайните измъквания, които не се отличават с нещо кой знае колко оригинално, придобиваш усещането за някакво поредно повторение.
За Берг - по-безлична роля не е имала/дори в БП въпреки сценария/, особено във втори сезон,  изключвам няколко сцени, чрез които чувстваш още по-голямо съжаление, че талантът и се пропиля в продължение на месеци. А за Халит, Варна беше писала преди време - това, което прави като роля, е много под възможностите му - говоря за епизодите изобщо, а не за сцени, броящи се на пръстите на едната ми ръка за цял сезон.

Последна редакция: пт, 16 мар 2018, 16:45 от Mydream

# 31
  • Мнения: 23 353
Цитат
Леон и неговите тръгвания и връщания няма да ги коментирам

Леон щеше да се самоубива, щеше да сваля военната униформа, щеше да отмъщава за баща си, щеше да застреля Джевдет, щеше да се връща в Атина...

Щеше.

Ето затова този герой е грък.

Турчин не биха допуснали да бъде.

===============



# 32
  • Мнения: 11 116
Турците вадят ножа и го забиват дълбоко и светкавично, без да им мигне окото.  Само да припомня колко турци бяха заклани като животни от други турци. В последната серия също..
Като започнем от Тефик, който използваше ножчето като залъгалка...Той не е посягал на грък, само на свои.
Не знам дали гърците са били такива, но турците - говоря за манталитет - ги показаха такива, каквито съм си ги представяла  - имам предвид  масата/изключвам Азизе и Джевдет, Якуб/ - потурите, фесовете и фанатизма...например Мехмед. Предателството между тях е също много ярко показано. Балканските нрави, съчетани с източен привкус...

Последна редакция: пт, 16 мар 2018, 21:47 от Mydream

# 33
  • Мнения: 23 353
Цитат
Не знам дали гърците са били такива....

Оставаше и да са били такива.

Пълни ахмаци.

Аз не виждам какво толкова се хвалят турците, че са спечелили тази война.
Че то е достатъчно 10 войника като Леон да е имало в гръцката армия и тя войната  е спечелена.
Няма какво толкова да се мъчат.
Какво търчи напред-назад Джевдет.
Само да поиска, Леон и Филипос би убил, и гръцкият крал даже  би отровил.
Едва ли са му по-скъпи от баща му и от бойните му другари, които, както видяхме,  успя да прежали.
Ако нямах понятие от историята, щях да си помисля, че победата им е поднесена на тепсия.

# 34
  • Мнения: 7 073
Здравейте по вечерно време! Hug



...Ще го изгледаме този сериал,....заради Халит и Берг..




                    








Каква изненадааа Grinning
 
Фрагман 1 - от еп.49  Peace


https://www.kanald.com.tr/vatanim-sensin/fragmanlar/vatanim-sens … 49-bolum-fragmani


https://twitter.com/hashtag/vatan%C4%B1msensin?f=tweets&vert





От Бурак К.

Последна редакция: пт, 16 мар 2018, 21:46 от HELEN60

# 35
  • Мнения: 2 411
Няколко думи и от мен.
Скучен беше епизода,а като се има предвид,че и нищо не разбирам
е разбираемо.Направо ме приспа,но приличам на Джевдет,изпълнявам
си васифето стриктно и чак след това се хвърлих в леглото.
Эа срещата между Джевдет и Азизе сте прави.Беше твърде анемична.
Дори не се целунаха.Една,две  прегрътки и толкоз.Не, Джевдет не отиде
да види бебето и това много ме учуди.Можеше да видим един мил момент
между баща и син.
Три момента ми харесаха:
Момента в който Джевдет придоби по-приличен вид. Обаче си задавам
въпроса щом умее този занаят,пък си имал и нужните изструменти защо трябваше
единствен да ходи като клошар толкова време?Я как сръчно се справи и какъв
левент ни се появи? Smile Smile Smile
Вторият момент е целуфана на Якуб. За малко да и избие предните зъби.
А тя милата и дойде като гръм от ясно небе и гледаше като ударена с
мокър парцал. Неочакваната целувка след сцената на ревност сигурно е била
приятна изненада  Остави я безмълвна.Сигурно устата и пресъхнаха.
 от изненада  Smile  Реакцията и ще я видим следващия епизод.
Май нещата вече ще  потръгнат след "геройската" постъпка на Якуб. Smile
Третият е приятната гледка на Азизе и бебока. People Baby
Много беше сладка Азизе,но какво му говореше на Мехмедчо ще разбера по късно
 
На Джевдет вече бербери не му трябват.Може да подстригва и Халит.




# 36
  • Мнения: 11 116
Да, сцената на Азизе с бебката беше най-светлата и човешка сцена в тази серия.
Много повече почувствах радостта от приближаващата се победа и надеждата от тази сцена, отколкото от хилежа на Хилял по улиците и този на патриотите, на които от първи сезон маниерът им граничи с олигофренското.  

А за Якуб..да, крачка напред, но беше супер нескопосана тази целувка, прекалено изневиделица и не можах да и усетя тръпката и сладостта.

Сега сигурно някой ще ме застреля, но прическата на Халит ми е малко смешна. Сигурно съм единствената.  Joy Joy Joy Joy Да, постриган е, но има едни стърчежи, които под определен ъгъл на камерата не ми стояха добре. Сигурно, защото сам се подстрига. Joy Joy Joy Joy

Последна редакция: пт, 16 мар 2018, 22:08 от Mydream

# 37
  • Мнения: 7 073
МОМИЧЕТАА, имаме фрагман - ИЗНЕНАДАА Grinning

https://www.kanald.com.tr/vatanim-sensin






Отново скука... Grinning ooooh!

# 38
  • Мнения: 11 116
Хел, благодаря за фрагмана.  bouquet

Какво да бъде? Така ще я изкарат, то вече е ясно.

# 39
  • Мнения: 23 353
Добро утро!

Благодаря за фрагмана.  bouquet


ФРАГМАН 1

Адонис:  Ако искате да изкорените проблема, има само едно решение.
Филипос: Какво е то?
Адонис: Да ликвидирате момичето.
Хилял: Който гласува на изборите, ще съжалява.
Филипос: Измир вече прилича на шахматна дъска, генерале. От едната й страна стоя аз, от другата Мустафа Кемал и Байтар.
Якуб: Хората останаха в Измир, но  животът им е под заплаха и от страх няма да участват в гласуването.
Мустафа Ариф:  Организирайте ми среща с народа, командире. Искам лично да се обърна към хората.
Мустафа Акиф: Защитата на отечеството е дълг на всеки от нас. Наш дълг е да се опълчим на врага,  без страх и независимо от неговата мощ.
Мъж: Телеграфът е готов.
Якуб: Можем да започваме, г-н съдия.
Мустафа Ариф:  Не се страхувай!

Последна редакция: сб, 17 мар 2018, 09:27 от varna_2

# 40
  • Мнения: 9 736
Привет Hug хубав уикенд bouquet

Имаме си и фрагман Heart Eyes Хел bouquet

Варна  newsm51
благодаря за превода Hug

Ние  често слагахме Леон на мушката, но може накрая да се разделим с Хилял Praynig  но не сега.
Адонис трябва да бъде наказан от Джевдет, той още не е отмъстил за разкритието му Naughty
И сега, покрай Хилял трябва да му видят сметката #2gunfire

Азизе нерде ooooh! жалко за таланта на Берги, поне сега да я включат някъде в борбата, бабата и Йълдъз ще гледат бебето... да я включат в последните серии, така както беше активна в борбата през 1 сезон, да си завърши достойно проекта....

# 41
  • Мнения: 11 116
Привет!

Благодаря за превода на фрагмана! bouquet

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Хубави почивни дни на всички! Hug

# 42
  • Мнения: 23 353


Азизе се върна в Измир.
Измислиха много правдоподобно обяснение за отсъствието й.
Филипос повярва.
Не разбрах какъв беше смисълът да изкарват на бял свят това, че работи за бунтовниците.
С какво допринася това за историята?
Единственият резултат е, че  Азизе беше превърната  в най-пасивната и безлична главна героиня в историята на турските сериали.
Отново я отделиха от Джевдет, забутаха я в една къща, където може само да наднича през прозорците.
Но понеже не могат все пак да плащат на Берг само за седене на миндерчето и дундуркането на бебето, я пращат да обикаля по улиците.
Така както цялата гръцка армия я търси.
Като гледам и във фрагмана, спокойно си ходи по улиците с останалите.
Въобще, смахната история.

# 43
  • Мнения: 2 411
Добро утро и приятна събота и неделя,дами!
Хел,за фрагмана Flowers Bouquet
Варна за превода Flowers Hibiscus
Патриотките са се строили и са  се превърнали се в слух и зрение.
Еле пък баш патриотката Хилял. Потурана пък е уморена от ходене нагоре-надолу и си
поспива. Нека си поспи,че я чакат много сериозни и отговорни задачи.



Но аз рано-рано съм яхнала метлата,извадила пищова и съм готова да стрелям на месо.
Сигурно се досещате кого ще опукам.
Майдрим разбира се.


Сега сигурно някой ще ме застреля, но прическата на Халит ми е малко смешна. Сигурно съм единствената.  Joy Joy Joy Joy Да, постриган е, но има едни стърчежи, които под определен ъгъл на камерата не ми стояха добре. Сигурно, защото сам се подстрига. Joy Joy Joy Joy


Майдрим,какви са тези кусури които връзваш на нашия берберин?
Било му стърчало.Къде? Я покажи на снимката,че не виждам!
Преди не му ли стърчеше?
Гледаш го под ъгъл. Колко градуса е ъгълът та и аз да видя?
Аз си го гледам в анфас и всичко си е както трябва.
Но като си го хвана аз  Джевдет и такава контра ще му ударя,че
всички и под ъгал няма да искате да го гледате и само аз ще му се радвам.
И Азизе разбира се/тя си го харесва всякак/
Майдрим,не очаквай да сложа този емотикон Smile защото говоря
сериозно. Много съм ти ядосана.

# 44
  • Мнения: 11 116
Наде, ядосвай се колкото искаш. На мен ми е смешно.
Стърчежите ясно се виждат в колажа на пост 36.
Другата серия вероятно ще са се поизгладили.
Ще видим.
Тогава пак ще пиша за ъгъла. Твоят е друг. Ти ще го харесаш и нула номер и с брада до земята.
Това ми е ясно.  Grinning

Да показвам ли снимка как бих го харесала?

Ето тук ми е тамам. Сигурно за 49 епизод ще е чок гюзел.


Последна редакция: сб, 17 мар 2018, 10:14 от Mydream

Общи условия

Активация на акаунт