НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 2

  • 89 777
  • 807
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 69

1. Цифров лабиринт с числа от 10 до 1;  6 точки
2. Отбелязване на звук А на думи като калинка, прахосмукачка и други. 7*1=7 точки
3. Броене на квадрати, триъгълници и кръгове в обща фигура; 9 точки (всичките бяха по 7 броя)
4. Зачертаване на цифра 7; 13,9 точки
5. Запомняне на фигури за 30 сек. и намиране; 9 фигури, съответно 9 точки
6. Зайче в рамка, за довършване на рамката. ОГЛЕДАЛНА РАМКА 13,2 точки
7. Свързване на думи с еднакви срички; 8*1,5=12 точки
8. Броене на яйца в чадър. 10*1,15=11,5 точки
9. задача с > < или = 12*0,6=7,2 точки
10. Ограждане на група фигури 14*0,8=11,2 точки

# 586
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Уау, наистина ли 2/3 са останали? Доста е!
Да, преброихме само 9 деца, приети другаде. От другите паралелки може и малко повече да са се разотишли, за да се съберат само 2 осми класа.

# 587
  • Мнения: 21
[quotelink=topic=1025247.msg38762383#msg38762383 date=1558612789]
Да, налагат се курсове за НВО, математиката беше на много ниско ниво в 5-7 клас. От класа на дъщеря ми около 2/3 останаха в лицея. Ако детето ще остава в НУКК, може и да се спести от уроци, само трябва да се поддържа диплома над 5.
[/quote]

Благодаря Ви!
А практически как се осъществява допълнителната подготовка? Чувала съм за училища, в които официално се съветва за курсове, които често се провеждат и в училище. Разбира се, решението е индивидуално, но се чудя дали има приета практика в лицея Thinking

# 588
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
В лицея предлагаха следобяд курсове, даже май са безплатни и ги водят учителите от лицея. Не съм много сигурна, дъщеря ми веднъж е присъствала, защото по друг повод се е прибирала с късния автобус.
Ние заложихме на утвърдена школа, беше ни важно да не остане в училището.

# 589
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Уау, наистина ли 2/3 са останали? Доста е!
Да, преброихме само 9 деца, приети другаде. От другите паралелки може и малко повече да са се разотишли, за да се съберат само 2 осми класа.
Дааа, днес казах на синковеца и той каза, ме знае, че са много! Тези дни ги засякъл, децата от стария клас щота той кара борд на НДК, а те са имали годишен концерт 😉
Спирам да спамя темата! Само искам да си кажа скормното мнение за училището: до 4ти клас е супер, ако класната е готина, след 4ти клас според мен е доста компромисно училище.

# 590
  • Мнения: 21
В лицея предлагаха следобяд курсове, даже май са безплатни и ги водят учителите от лицея. Не съм много сигурна, дъщеря ми веднъж е присъствала, защото по друг повод се е прибирала с късния автобус.
Ние заложихме на утвърдена школа, беше ни важно да не остане в училището.

Благодаря, мненията от първа ръка винаги са от полза.
Валери, и на теб 😊

А след 4-ти клас лесно ли се преместихте? С изпит към някое от частните училища или СМГ/друго ДУ?

# 591
  • Мнения: 69
Някой да се похвали с телефонно обаждане???

# 592
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
3II3,
Моят син ме саботира с кандидатстването в СМГ след 4ти клас, защото много искаше да си остане в НУКК.
Преместих го чак в шести клас в обикновено ДУ

# 593
  • Мнения: 1 114
И по-добре ли беше? Въпреки, че предполагам отговора:).

# 594
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
И по-добре ли беше? Въпреки, че предполагам отговора:).
Честно казано не мога да дам еднозначен отгвор на този въпрос.
Да, мисля, че определено беше по-добре, че го махнах от НУКК, но може ми избора ми на ДУ не беше много удачен. Все пък мисля, че училищната подготовка беше една идея по-добра, а обратната връзка от училището към нас беше доста по-интензивна и навременна.
Още като го преместих обаче му бях обещала, че ако реши, че иска да учи там след 7ми клас няма да забраня. Амии, не пожела...

# 595
  • Мнения: 476
Здравейте, все още съм в процес на изчитане на темата, но е доста странички, и се извинявам ако е бил дискутиран този въпрос преди това.

Оставам с впечатление, че за приема в 1-ви клас, децата, които са били в детската градина в НУКК (или само предучилищна, ако се е оказало, че е имало места и са приели деца) нямат никакво предимство пред другите деца, идващи от други градини. С две думи и те трябва да се явяват на изпит. Моля да ме поправите, ако не съм разбрала правилно.

Тогава какъв е смисълът детето да ходи на ДГ в НУКК, ако няма да има предимство при приема в 1-ви клас?
Благодаря.

# 596
  • Мнения: 171
Предимството им е дотолкова , че те цяла година много усилено се готвят точно за изпита от преподавателите на НУКК и се смята ,че са доста по-добре подготвени.

# 597
  • Мнения: 288
Може да искаш детето ти да посещава детската градина, но да не искаш да посещава училището. Ние например сме така. Познавам и други подобни случаи.
Детската градина не е място, където да избуташ, докато стане време за първи клас.

# 598
  • Мнения: 178
Децата от детската градина нямат предимство, но все пак се представят много добре на изпита, грубо 60-80% от тях влизат. Подготовката в 3та група е по 3 часа седмично работа по книжките и отделно материала, който е по програма за детските градини. Има го и момента, че повечето родители искат децата им да останат да учат там и се занимават доста с тях вкъщи или пък ги записват някъде на уроци.
Друго предимство на градината е чистият въздух, огромният двор, транспортът, малките групи и най-вече доброто отношение на учителите към децата (поне в нашата група беше така). При нас случаят беше, че нямахме никакъв шанс в квартална детска градина и или трябваше да водим детето някъде далече, или трябваше да го запишем в частна градина. За трите години там не съм съжалила за миг и съм много благодарна, че имахме щастието да е там.

# 599
  • Мнения: 790
Ние не сме били в ДГ на НУКК, но след това, което видях на годишния концерт, много бих била горда, ако беше.
Като недостатък за мен е дългото пътуване на толкова малки деца (за някои квартали над 1 час в посока).

Общи условия

Активация на акаунт