НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 2

  • 89 760
  • 807
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 69
И ние решавахме всичко по ред, не сме избирали и не сме пропускали нищо. Но е добре да вземете новите книжки и да се готвите по тях.

# 706
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 328
И ние решавахме всичко по ред, не сме избирали и не сме пропускали нищо. Но е добре да вземете новите книжки и да се готвите по тях.

Новите книжки са с друг тип задачи ли?

# 707
  • Мнения: 1
Но те са само примерин упражнения, мисля, че на изпита не дават от тези книги. Ние се подготвяме допълнително с психолог.

# 708
  • Мнения: 69
И ние решавахме всичко по ред, не сме избирали и не сме пропускали нищо. Но е добре да вземете новите книжки и да се готвите по тях.

Новите книжки са с друг тип задачи ли?
ДА!

# 709
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Но те са само примерин упражнения, мисля, че на изпита не дават от тези книги. Ние се подготвяме допълнително с психолог.
Това за лицея ли? Струва ми се прекалено усилие за резултата след това...

# 710
  • Мнения: 70
Но те са само примерин упражнения, мисля, че на изпита не дават от тези книги. Ние се подготвяме допълнително с психолог.
Това за лицея ли? Струва ми се прекалено усилие за резултата след това...

няма напразни усилия!!

# 711
  • Мнения: 69
Но те са само примерин упражнения, мисля, че на изпита не дават от тези книги. Ние се подготвяме допълнително с психолог.
В последната книжка са включени задачи, които са се падали последните години на изпита.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 831
Здравейте, моля за мнение  за задачата от скритият текст. На вярно място ли е нарисувано дървото? И всички картинки ли трябва да се нарисуват?
Скрит текст:

# 713
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 328
Дървото трябва да е в ляво, а дънерът да е на мястото на дървото.

# 714
  • Мнения: 317
Здравейте! Както виждам в темата, има вече подготвящи се деца, а и родители, за изпита за прием в 1 клас. Опитвам се да обобщя времето за всяка задача, което родителите са посочвали, но не съвпадат посочените минути за всяка задача. Може ли някой да помогне? Копирам по-долу задачите от прием 2019/2020, за да сложим минутите, предвидени за всяка. Вярвам, че ще е полезно за всички и благодаря предварително на отзовалите се.

Цифров лабиринт с числа от 10 до 1;
2. Отбелязване на звук А на думи като калинка, прахосмукачка и други.
3. Броене на квадрати, триъгълници и кръгове в обща фигура;
4. Зачертаване на цифра 7;
5. Запомняне на фигури за 30 сек. и намиране;
6. Зайче в рамка, за довършване на рамката.
7. Свързване на думи с еднакви срички;
8. Броене на яйца в чадър.
9. задача с > < или =

(и на майката, описала задачите. Една ми липсва).

# 715
  • София
  • Мнения: 218
Здравейте,
Ще бъда безкарайно благодарна ако някой знае и може да ми каже какви са условията за прием в трети клас на НУКК?
Благодаря предварително!

# 716
  • Мнения: 207
Здравейте и от нас! Следя темите още от миналата година, когато решихме, че може би НУКК е подходящо за близнаците ни и ето, че дойде време и ние да се включим като подготвящи се за изпита за първи клас. Искам да попитам тези от вас, които обмислят и вариант частно училище как ще процедирате? Повечето изпити, пробни дни и записвания в частните училища са много преди да е проведен изпита в НУКК. Ще запишете ли детето в частно училище "за всеки случай" или сте напълно убедени, че детето ще се справи на изпита? Ние общо взето сме с двоен шанс, защото е достатъчно само единият близнак да се класира, но въпреки това обмисляме да ги запишем на друго място, за да подсигурим места, ако нещо на изпита се обърка Simple Smile

# 717
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Близнаците получават допълнително място ли? Или е в общата квота?

# 718
  • Мнения: 207
Ако единият близнак се класира, а другият издържи изпита, но остане под чертата - отварят допълнително място за некласирания (не заема бройка от отпуснатите първоначално). Не съм сигурна какво се случва, ако и двамата се класират, не съм се размечтавала чак до толкова Laughing

# 719
  • Мнения: 108
Здравейте! Задавам въпроса си в тази тема, въпреки че дъщеря ми няма да кандидатства за първи клас в НУКК. Въпреки това всеки ден работя с нея, като целта ми е да и помогна да развие тези качества, които ще и помогнат да се справя по-лесно в училище - концентрация, логика, аналитично мислене и т.н. Снабдила съм се с новата книга със задачи за кандидстване в Лицея, както и с "Азбука на мисленето" и двете книжки на Надя Симеонова "Готови за училище". Към момента сме минали изданията на Фют, привършваме с Крокотак и мисля да премина към "Азбука на мисленето", после - Надя Симеонова и накрая - новата книга на НУКК, тъй като мисля, че тя съдържа най-сложни задачи. Това ли е според вас градацията по сложност? Иска ми се да награждаме, без детето да се стресира и да добие чувството, че не може да се справи. С Фют и Крокотак се справи много добре.

Последна редакция: пн, 16 дек 2019, 12:25 от Taki-Baki

Общи условия

Активация на акаунт