Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 107
  • 767
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4
Здравейте, предстои ни кандидатстване в училище Шилер през новата година. Може ли някой да ми препоръча преподавател или школа за подготовка на детето, живеем в кв. Младост 1А.
Благодаря!

# 721
  • Мнения: 76
Лично моето мнение е, че е прекалено да даваш едно 5 годишно дете на курсове за подготовка за "кандидатстване". Заниманията трябва да са вкъщи и да са свързани с игрови моменти и без излишно напрежение. Тази крехка психика трябва да се щади, ще има много учене след това... Аз съм следвала това правило и сме се занимавали вкъщи, явно успешно... Мога да дам материали, ако имате желание. Подчертавам, не се заяждам, изказвам единствено лична позиция по въпроса Simple Smile

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Това не го разбирам с организирани външни занимания. Подготовката не е специализирана, за да е нужно външен човек да я прави. Освен, ако съвсем, ама съвсем нямате време да сте с детето. Купувате каквито книжки видите и му давате вечер да прави нещо за 30 минути. Подготовка навън означава примерно един или два пъти седмично. А вкъщи всеки ден може. Че е и безплатно.

# 723
  • София
  • Мнения: 982
Според мен си зависи от детето. Аз имам две момчета и смело мога да кажа, че вкъщи подготовката ще е трудна и почти невъзможна. Хубаво е ако имате информация да отговорите или да насочите Maggyy.

# 724
  • Мнения: 4 242
При моите големи деца навремето (доста по-голям набор от сегашният, момче и момиче) подготовката беше по 30 минути на седмица за около година. Децата искаха да играят и беше невъзможно повече от веднъж седмично да се готвим и влязоха. Знам обаче, че сега има курсове за 4-5 годишни по Математика от познат, но не знам къде е точно.

# 725
  • Мнения: 3 978
Знам, че в Приказка без край правят такава подготовка всяка година от септември. На моя приятелка детето й ходи, тя обаче не беше много очарована.

# 726
  • Мнения: 76
Според мен си зависи от детето. Аз имам две момчета и смело мога да кажа, че вкъщи подготовката ще е трудна и почти невъзможна. Хубаво е ако имате информация да отговорите или да насочите Maggyy.

Моите също са момчета, доста палави и мнооого активни - имаше дни, в които беше невъзможно да седнем нещо да правим, но... имаше и други, в които ни се получаваше доста добре - къде с единия, къде с другия, чат-пат и с двамата. Така че, не е невъзможно.

На конкретния въпрос за място - не знам конкретно, знам само, че има такива. Явно си е пазарна ниша и са я запълнили бързо.

# 727
  • Мнения: 4
Лично моето мнение е, че е прекалено да даваш едно 5 годишно дете на курсове за подготовка за "кандидатстване". Заниманията трябва да са вкъщи и да са свързани с игрови моменти и без излишно напрежение. Тази крехка психика трябва да се щади, ще има много учене след това... Аз съм следвала това правило и сме се занимавали вкъщи, явно успешно... Мога да дам материали, ако имате желание. Подчертавам, не се заяждам, изказвам единствено лична позиция по въпроса Simple Smile

Благодаря за мнението, аз съм с още едно малко дете и ми е трудно да отделям време. Понякога се занимаваме, но не мога да кажа, че е системно, а и с мен доста се лигави. Ако можете изптратете ми материали на maya.valkova@gmail.com
Поздрави

# 728
  • Мнения: 4
Това не го разбирам с организирани външни занимания. Подготовката не е специализирана, за да е нужно външен човек да я прави. Освен, ако съвсем, ама съвсем нямате време да сте с детето. Купувате каквито книжки видите и му давате вечер да прави нещо за 30 минути. Подготовка навън означава примерно един или два пъти седмично. А вкъщи всеки ден може. Че е и безплатно.

Аз лесно мога да купя книжки, но за да има смисъл трябва да ги прави с някои възрастен. За да задам въпрос значи съм преценила, че няма такъв възрастен който да го прави.

# 729
  • Мнения: 76

Благодаря за мнението, аз съм с още едно малко дете и ми е трудно да отделям време. Понякога се занимаваме, но не мога да кажа, че е системно, а и с мен доста се лигави. Ако можете изптратете ми материали на maya.valkova@gmail.com
Поздрави
[/quote]

Здравейте, изпратих ви материалите. Това е книжка, която не се намира в момента на пазара, но всяка друга би ви свършила работа - с логически задачи, лабиринти и т.н. Това, което упражнявахме ей така, между другото, е сричкуването и звуците - в начало, среда и край на думата. Също, не рядко дават на теста рисунка по зададена тема - например къща - колкото повече детайли има , толкова по-добре. Всичко това в общи линии е каквото и аз съм чула от други родители, тази година от моите "партизани" не можах да изкопча почти нищо за това, какви задачи е имало... Simple Smile

# 730
  • Мнения: 59
Здравейте, някой снимал ли е списъците на децата, които ще са ПК в 131-во? Може ли да ми ги изпрати?
Нямахме възможност да присъстваме на родителската среща тази вечер и ще съм много благодарна, ако някой разкаже какво са казали по време на родителската среща.
Благодаря предварително! Simple Smile

Последна редакция: чт, 12 сеп 2019, 10:54 от Sunny_happy_day_

# 731
  • Мнения: 12
Знаете ли коя ви е класната, Sunny_happy_day ?
Имаше списък за ПГ А, изнесен по молба на родителите ( беше доста хаотично) и по метода на изключване, ако не си намирахме детето в него, стана ясно че си в ПГ Б.
Ние ще сме в ПГ Б, казаха ни основно как ще протича режима на децата, започват от 8.30. Появиха се и две учителки от Шилер, както и Ваня Петрова, и директорката на 131. Класната раздаде няколко декларации за попълване, и отговаряше на въпроси от всякакво естество.
Тъй като не зная дали ще сте в този клас, не знам доколко е релевантно да ви обяснявам подробности. С две думи, ни представиха основните изисквания и също така обсъждахме един наложителен бърз ремонт на класната стая.
Поздрави !
Сега се сетих, че госпожата каза, че не присъства единствено родител от страна на Вяра и Адриана, ако сте някоя от тези майки, значи това горе ви касае Simple Smile))))

# 732
  • Мнения: 184
С пари за трици, няма как да се прави качествено обучение в тази вече силно развита конкурентна среда.

# 733
  • Мнения: 4 242
Ти така си мислиш Wink.

# 734
  • Мнения: 184

Мисля си да, вече резултатите са налице. Бягат учители и по немски и основни.

Общи условия

Активация на акаунт