Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 214
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • Sofia
  • Мнения: 4 472
Най-добре питайте в сдружението. Успоредно с това и в самото училище, което сте избрали.

# 751
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Какво стана с изпита тази година?

# 752
  • София
  • Мнения: 17
Все още не се е провел...
Скрит текст:

# 753
  • Мнения: 1
Здравейте,
Някой знае ли кога ще обявят резултаттите от устното интервю.

# 754
  • София
  • Мнения: 351
Виждам, че тази година изпита се е провел онлайн, ще ми е интересно да споделите как точно протече?
Успех на всички деца!

# 755
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Да, моля ви, споделете как мина изпита.

Аз гледам снимки от 131во и съм много раздвоена, голяма мизерия и доста циганчета в горните класове виждам, но пък новите постове на сайта им са изключително интересни и шилерчетата изглеждат много умни деца.
Рискът е, че когато дойде време за нашето кандидатстване изобщо няма да има още резултати от матурите след 7ми клас на първите класове на Шилер там.

# 756
  • Sofia
  • Мнения: 30
Honey- Bunny, казаха, че резултатите ще излязат на сайта им след 5ти май.

# 757
  • София
  • Мнения: 670
Виждам, че тази година изпита се е провел онлайн, ще ми е интересно да споделите как точно протече?
Успех на всички деца!

При моето дете премина като интервю, без никакъв стрес. С нетърпение чакам да видя резултати, но няма още.

# 758
  • София
  • Мнения: 27
Току що качиха класирането в сайта на Сдружението. Честито на всички приети!

# 759
  • София
  • Мнения: 670
Честито на печелившите! Simple Smile И да питам, ако някой има опит с вторите класирания, кога горе долу се обявява и какъв е шансът да се влезе на второ класиране? Моето дете е трета резерва, а е прието в Луис Карол и сега се колебая дали да чакам за Шилер и съответно да изпусна срока за записване в ЛК...

# 760
  • Sofia
  • Мнения: 4 472
Говорете с Шилер. Миналата година нещо имаше недоразумения и не приеха дете от резервите,защото не бяха заявили ,че имат интерес. Някаква такава история беше.

# 761
  • Мнения: 1 821
Според мен имате голям шанс,особено ако живеете в района на училище с Шилер. В смисъл,че тези деца сега приетите,трябва да бъдат приети и в училището ,а винаги има и отказали се и такива , които се явяват само за проба  - например приети са в частни и родителите на са решили още. Много родители тепърва ,когато приемат детето се замислят за логистиката,кандидатстването в 1-ви клас , таксите и т.н. и т.н. Но наистина , звънете питайте как да заявите участие във второ класиране .

# 762
  • София
  • Мнения: 670
Благодаря! В района ни е, първо ще видя класирането на 15.05. и ще им се обадя, защото ЛК са дали срок от 26 до 29.05. за записването.

# 763
  • Мнения: 4 028
Здравейте, ние бяхме миналата година с неприетото дете от резервите. Дъщеря ми беше 6-та резерва на първо класиране, а на второ класиране не беше сред приетите. Обаче бяха приети деца след нея. Попитах тук в БГ Мама и други родители ми отговориха, че те се били обадили малко преди края на записването и директно ги били приели по телефона. Аз не им се обадих, защото вече я бях записала да учи другаде, но ако се бях обадила щяха да я приемат, няма начин. Иначе за кое училище чакате вие? Ако не е 145, ще влезете. Виж за там не знам как стоят нещата, не знам дали някой би се отказал.

# 764
  • София
  • Мнения: 670
За 145-то нямаме шанс даже по точки, 131-во ни е първо желание, с 12т.

Общи условия

Активация на акаунт