1 АЕГ - тема 2

  • 86 686
  • 724
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 1 082
А как се разбира, че нивото на знания спада?

# 436
  • Мнения: 21 436
aninica, погледна ли линка? Има снимка на таблицата от наредбата за общообразователната подготовка и извадка от наредбата за профилираната подготовка. Нивата ясно се виждат.
Ще копирам снимката.

# 437
  • София
  • Мнения: 1 082
Дидева,
извинявай. Мислех, че ще чета страници  текст.
Благодаря още веднъж.
———
Много ми е интересно Министъра как е аргументирал подобно безотговорно намаление на нивото на знания? Абсурдна изглежда ситуацията. Уж образованието е преоритет.

# 438
  • Мнения: 349
Здравейте, дъщеря ми е в 12 клас в Английската. В момента кандидатства в чужди университети- програми на английски. Навсякъде искат разбира се сертификат за владеене на Английски език. Тя има Cambridge. Да си учат децата съвестно езика през цялото време, но накрая пак се стига до сертификат. Та нивото на владеене на езика от училище, трябва да се докаже с документ, а той се получава след положени изпити в оторизирани фирми -АВО, БРИТИШ  и т.н. за другите езици.

# 439
  • София
  • Мнения: 1 325
В петък  от колко часа са коледните  празненства на 9 кл.? Моят си е лежал на ушите, а ни се налага пътуване извън София.

# 440
  • София
  • Мнения: 1 082
Днес бяхме на Благотворителния Коледен Концерт на 1АЕГ в УАСГ.
Много ми хареса, имаше рок банди, класически оркестър, маг, мажоретки, състав за народни танци. Децата пяха, танцуваха, имаше атмосфера.

Представях си Директорката да каже няколко думи, а не Драго Чая /по клин/, но..

# 441
  • София
  • Мнения: 1 325
Това видяхте ли го!
https://www.24chasa.bg/novini/article/7213672 + филмчето за гимназията

Весели празници!

Последна редакция: нд, 23 дек 2018, 19:17 от мама Меца

# 442
  • София
  • Мнения: 584
Честита Коледа на всички ученици, учители и родители от Първа АЕГ! Бъдете живи, здрави и много успешни!

# 443
  • София
  • Мнения: 2 276
Честита Нова Година! Здраве и успех и на децата и на родителите!
Аз се обръщам към по-вещите с един въпрос, тъй като не успях да намеря информация в сайта.
Имат ли учителите приемни часове за консултация с децата и родителите?
Ако искам да говоря с конкретен учител, по какъв начин да го открия? ( този по физкултура ме интересува)

Мерси много!

# 444
  • Мнения: 2


         Първа английска езикова гимназия отбелязва своя 60-годишен юбилей през 2018 година. През дългия си път на развитие, гимназията се е доказала като едно от най-престижните училища в системата на българското и европейското образование. Традициите и иновациите вървят ръка за ръка в процеса на обучение и възпитание на младите хора.

         Гимназията дава разнообразни възможности на своите възпитаници за високо овладяване на учебния материал, за задълбочена и академична профилирана подготовка, както и за изява на дарби и таланти в многобройните извънкласни дейности на училището.
                                                                                                            От ръководството на гимназията





# 445
  • Мнения: 2


         Първа английска езикова гимназия отбелязва своя 60-годишен юбилей през 2018 година. През дългия си път на развитие, гимназията се е доказала като едно от най-престижните училища в системата на българското и европейското образование. Традициите и иновациите вървят ръка за ръка в процеса на обучение и възпитание на младите хора.

         Гимназията дава разнообразни възможности на своите възпитаници за високо овладяване на учебния материал, за задълбочена и академична профилирана подготовка, както и за изява на дарби и таланти в многобройните извънкласни дейности на училището.
                                                                                                            От ръководството на гимназията





# 446
  • Мнения: X
Здравейте, тази тема е доста неактивна. Коя е действащата тема за Първа английска гимназия в София?

# 447
  • Мнения: 4 915
Няма друга, тази е.

# 448
  • Мнения: X
Благодаря за отговора. Връщам се да чета!
Току що разбрах, че на 25 и 26 са били дните на отворените врати. Бяхме на изпита на АК и бяхме концентрирали усилия в тази посока, дадохме си една седмица почивка и сега започнах да мисля за НВО-то - за два дни сме изпуснали. Много ме е яд, на сина ми са му интересни такъв тип мероприятия.

Последна редакция: ср, 27 мар 2019, 17:11 от Анонимен

# 449
  • София
  • Мнения: 2 276
Здравейте,
Наистина темата е много замряла. Нищо ли не се случва в това училище? Simple Smile
Аз, като майка на осмокласник с немски език, бих била много благодарна някои родители с деца, минали през девети клас, да разяснят как протичат часовете по предметите, които са изцяло на английски. Доволни ли са децата от преподавателите и каква е вашата преценка за тях? Трудно ли им е със занията си от 8-ми клас да се справят с английския по предметите?
А вторият език на ниво ли е? ( не че имам някакви очаквания да излезем с два езика от 1АЕГ Smile , но кой знае).
Благодаря предварително!

Косите на Вероника, аз миналата година ходих на едно представяне на различни гимназии (да речем по-елитните), което се проведе в двора на 22-ро училище през май. Всяка гимназия, втч. и английската си имаше свой “щанд” с по двама, трима симпатяги от 11-ти клас, които разясняваха и разказваха на деца и родители за училището си. Провери, дали и тази година няма подобна организация. Успех!

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 17:13 от Skiorche

Общи условия

Активация на акаунт