1 АЕГ - тема 2

  • 86 669
  • 724
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 2 273
Като майка на осмокласник в паралелка с немски, мога само да споделя прекрасните си впечатления от класната му по английски език- г-жа Божинова.  Много добри отзиви има и за г-жа Асенова ( не съм сигурна кой клас водеше тази година - сега видях, че и двете учителки по- нагоре в темата са препоръчани от орех). За немския се надявам да попаднем на добър преподавател, но не си правя илюзии, че от гимназията се излиза с два езика. Ще трябва да заложим на курсове.

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 22:46 от Skiorche

# 481
  • София
  • Мнения: 6 242
Здравейте, майка съм на кандидат-гимазист и т.к. не намирам другаде информация, да ви питам - знаете ли нещо за новооткритата паралелка с английски и информатика? Снощи срещнахме майка на съученик, имало я обявена в гимназията, но сред кодовете на МОН я няма?!

# 482
  • Мнения: 4 915
Няма паралелка с информатика.
Има две с немски, две с френски, две с испански, една с руски. Профили само с БЕЛ и математика.

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 13:57 от Free Soul

# 483
  • Мнения: 4 966
Ето какво се коментираше в темата на Седми клас наскоро. Беше се появила паралелка с италиански, но ако е било написано ИТ може оттам да идва объркването: Днес получих отговор от РУО София на мейла ми от понеделник сутрин за мистериозната паралелка с италиански в Първа АЕГ с код 318, която после тихомълком се затри. Били пуснали на сайта работен вариант.

# 484
  • София
  • Мнения: 1 637
Моят син ще бъде 10 клас на есен, но профилът му се води математика и информатика с втори ЧЕ испански.

# 485
  • София
  • Мнения: 6 242
Точно за въпросната мистериозна паралелка с код 3018 ми беше питането. Т.е. тя (поради каквито и причини да я няма вече) е била английски + италиански, а не английски и инф. технологии?

# 486
  • Мнения: X
Аз мисля, че стана ясно - техническа грешка е било.

# 487
  • София
  • Мнения: 584
Важно е какво ти дава училището през всичките години, не само като знания, а и като среда, в която да израснат и да се изградят като мислещи и интелигентни хора.
Добре казано.

# 488
  • София
  • Мнения: 2 901
Привет!

Майка съм на момиче, прието по първо желание в Първа английска с втори език испански и трети профилиращ - математика. Утре отивам да я запиша в училището.

Въпросът ми е каква е практиката за продажба на ползваните учебници от бившите осмокласници на настоящи такива? Доколкото разбрах, трябва да се изчака родителската среща или началото на учебната година. Не ми се иска да прибързвам с купуване на нови.

На няколко места в темата прочетох и за продаване/подаряване на саката от униформите. Те еднократно в 8 клас ли се закупуват? Досегашните випуски не са купували по-голям размер до 12 клас по някаква причина?

Ще се радвам на всяка предварителна допълнителна информация, която имате отнякъде относно учители и практики.

# 489
  • Мнения: 308
И моят син ще се запише утре в английската и аз също се чудех има ли смисъл да се купува сако, както и как стои въпросът с учебниците.

# 490
  • София
  • Мнения: 584
И моят син ще се запише утре в английската и аз също се чудех има ли смисъл да се купува сако, както и как стои въпросът с учебниците.
Сакото го облече 2-3 пъти. Учебниците по АЕ се купуват в канцеларията. Другите от книжарниците или от по-големите, ако са същите.

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 22:42 от ТМ

# 491
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Не знам дали има опция да се избере кои елементи на униформата да се купят. Поне при моя син/тази година завърши осми клас/ в началото на учебната година им взеха мерки, събраха се пари за сако и тениски. Всеки понеделник задължително ходеше с униформа. Не знам дали някой следи дали това се спазва, но в по-хладните дни си носеше сакото.

# 492
  • София
  • Мнения: 2 273
Моят син носеше основно тениските, поне 2 пъти седмично. Сакото не беше най-удобната дреха за зимата под якето. Да го е обличал не повече от 3-4 пъти. Предполагам, че на празници на училището, публични изяви,  първи учебен ден, сакото се изисква. Детето в момента е на лагер, но като се върне ще помоля да го облече, за да видим, дали няма да се окаже малко.
Относно учебниците - ще съберем излишните и ще ги обявим тук за който ги иска. Но най-вероятно, при положение, че предстои отново матура след 2 години (10 клас), ще запазим БЕЛ и математиката за преговор.
На новоприетите : Добре дошли! Успех и щастливи и ползотворни дни в новото училище!

# 493
  • София
  • Мнения: 98
Привет,
Имам малко въпроси относно бъдещите осмокласници за учебната 2019/2020 година - за сега ни делят 2 точки от желаната паралелка и се надявам след второто класиране да ни приемат и в петък да успеем да се запишем:

1. Ако на първия учебен ден трябва да бъдат с униформи, то още при записването ли се купуват или поръчват?
2. Моля за малко информация какво се изисква при самото записмане - нямам предвид необходимите документи, посочени в сайта на училището, а по-скоро нещо от типа на униформите, събират ли веднага пари за нещо и т.н.
3. Задължително ли е присъствието на детето при записмане?
4. Дават ли информация за датата на първата родителска среща преди започване на учебната година? /важно ми е, че имаме резервация за почивка от 1 до 10 септември Simple Smile

Всякаква актуална информация ще ми бъде много полезна към момента и разбира се дано тези 2 точки да не се окажат фатални и да тръгнем леко разочаровини на училище.

# 494
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Привет,
Имам малко въпроси относно бъдещите осмокласници за учебната 2019/2020 година - за сега ни делят 2 точки от желаната паралелка и се надявам след второто класиране да ни приемат и в петък да успеем да се запишем:

1. Ако на първия учебен ден трябва да бъдат с униформи, то още при записването ли се купуват или поръчват?
2. Моля за малко информация какво се изисква при самото записмане - нямам предвид необходимите документи, посочени в сайта на училището, а по-скоро нещо от типа на униформите, събират ли веднага пари за нещо и т.н.
3. Задължително ли е присъствието на детето при записмане?
4. Дават ли информация за датата на първата родителска среща преди започване на учебната година? /важно ми е, че имаме резервация за почивка от 1 до 10 септември Simple Smile

Всякаква актуална информация ще ми бъде много полезна към момента и разбира се дано тези 2 точки да не се окажат фатални и да тръгнем леко разочаровини на училище.
Пари за униформи се събираха като започна учебната година.
Информация за предстоящите родителски срещи се качва на сайта на училището. Миналата година беше на 11.09.
Дали ученика трябва да присъства при записването не си спомням, питайте по телефона.

Общи условия

Активация на акаунт