WORLD CUP RUSSIA 2018 - Официална тема

  • 100 066
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 195
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Шмайхел младши показал класа, значи? Браво.

Завчера един от вратарите (комай уругвайският) ми напомни за запазената марка на Шмайхел-старши: поставянето на начало на контра-атака чрез дълбоко, точно хвърляне с ръка. Топва дава динамизъм и красота на играта. Мнозина от досега гледаните на форума вратари предпочитаха след уловена топка да полежат връз нея, па да се поразходят, да се поозъртат като пръднал в рейса - и все дно накрая да изритат топката нависоко и колкото могат - надалеч. Пуяци. Динамика няма, креативност.

Какво става днес? Лидерите в групите си се излагат, а аутсайдерите играят като за Световно.  #Crazy

Чак пък да се излагат.... Всъщност предварително сочените за фаворити - Франция, Хърватия и Дания си взеха мачовете. Аржентина се наложи да се задоволи с точка, след като от 26 опита вкара само един гол. И какво от това? Неприятно за тях, не съвсем очаквано, но не бих казал, че се излагат.

Такива неща се случват.

Аржентина през 1990 започна със загуба от Камерун, но стигна финал, ФРГ през 1982 за начало загуби от Алжир и игра финал, Испания през 2010 загуби на старта от Швейцария и стана шампион, Италия през 1982 почна с 3 равенства (в т.ч. с Камерун и Перу), но стана шампион и тъй нататък.

# 196
  • AMS
  • Мнения: 6 415
Дузпата за Хърватия е основателна - имаше прийом от свободната борба, нарича се захват. Във футбола е недопустим.
Да, имаше такъв прийом, но топката беше в друг играч.
При положение, че преди това не даде явна дузпа за Нигерия,
тази ми се вижда неоснователна.
Иначе стадионът в Калининград беше препълнен.
Направи ми впечатление, че в началото показаха
освен играчите, треньорите и съдиите,
и международният екип, който работи по излъчването на картината.

# 197
  • София
  • Мнения: 27 160
Как е името на най-белия нигериец (с боядисаната в зелено лента в къдриците)?

Уилям Еконг

# 198
  • София
  • Мнения: 27 160
Африканските туристи отговориха подобаващо на критиците и вече са лидери по един престижен показател...


… И двата автогола на първенството са дело на африканци.  smile3501

# 199
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Дузпата за Хърватия е основателна - имаше прийом от свободната борба, нарича се захват. Във футбола е недопустим.
Да, имаше такъв прийом, но топката беше в друг играч.
....

Това пък няма абсолютно никакво значение - у кого е топката.

Така, доколкото виждам си лаик, що се отнася до футболните правила, та затова ще припомня трите условия за отсъждане на дузпа - простичко, така, както са ми ги преподавали на курсовете за футболно съдийство:

-топката да е в игра
-нарушението да в наказателното поле
-да е извършено от играч на отбраняващия отбор


Толкова. Няма махленски лафове като "Не беше голово положение", "Излиза от наказателното поле" и т.н. Препоръчвам запомнянето на тия три точки, ако не ти се зубри цялото правило 14. Обръщам внимание, че ако защитник нокаутира нападател в наказателното поле, но при спряна игра, може да получи червен картон, но дузпа не трябва да бъде отсъдена.

# 200
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Днешната ми прогноза
К.Рика Сърбия 0:1
Бразилия Швейцария 2:1
Германия Мексико 3:2
Швеция Ю.Корея 2:0
Според мен,съдийството дотук е добро. В някои немски медии пуснаха запис от друг ъгъл на камерата на едната ситуация с Роналдо- там обаче изглежда не като нарушение,а като брилянтно театрално изпълнение. Но и падане за нарушение си е майсторлък,та не е за спор. Мачът така и така е свирен. Тагешпиегел публикува преди всеки мач много готина снимка с по 3  характеристики на съперниците. Не знам как да поствам снимки,но поне линк мога да давам (ако четете на немски и ви е интерсно).
Очаквам красив футбол днес и много голове. Хубав ден!

# 201
  • Мнения: 1 994
Обърка ме с тази прогноза за днес LaughingРеших, че не съм видяла за някоя от срещите днес.
Добавям, че Швеция - Южна Корея се играе утре 18 юни от 15 часа
За да съм по темата, моите прогнози за днес:
Коста Рика - Сърбия   1:2
Германия - Мексико    2:2
Бразилия - Швейцария 2:1

# 202
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Днешният ден е много интересен.
Ето моите:
К.Рика Сърбия 2:2
Бразилия Швейцария 3:0
Германия Мексико 4:1

Аз не бих злорадствал на слабото засега представяне на африканци и азиатци.
Напротив - съжалявам, че огромният потенциал - особено в Африка - така и не се развива през последните 15-20 години. До един момент (докъм средата на нулевите) благодарение на популярността на футбола, природния талант на местните, Африка беляза някой и друг успех чрез  четвъртфиналите на Камерун, Сенегал, Гана и  добрите игри на Нигерия и Кот'д'Ивоар, но импулсът свърши. За повече развитие трябва да се мине на нов етап. За съжаление местните футболни власти не проумяха, че бъдещето е в изграждане на модерна база и привличане на съвременно образовани треньори  още в детските школи. В допълнение се корумпираха до безобразие, като се изпедепцаха в търсенето на виновни навън, в съдийските козни и световната конспирация. Впрочем всичко казано дотук важи и за нашите...

Помня как през 1982 великолепния вратар на Камерун Томас Н'коно играеше на 40 градусов пек с анцуг. Не за да не настине, а защото така бил свикнал по каменистите терени на родината му. Тогавашните врмеена допускаха вратар, тренирал на чакъл, да играе прилично на Мондиал, но сега вече така не става. Още от рано трябва да се тренира истински.

Между другото Исландия е пример как с инвестиции в база и знание може от практически нищожна демографска база да се изстиска приличен отбор, дори като се има предвид, че футболът не е най-популярния спорт сред исландците. Нигерия е пример за обратното.

В Азия проблемът е малко по-друг - ако не броим Близкия и Средния изток, футболът не е популярен чак толкова. В Индия, Бангладеш и Пакистан отстъпва на крикета, в Индонезия и Виетнам - на бадминтона, в Тайланд - на бокса. В Китай също не е толкова масов, колкото да имат добре "репрезентация". Футболът е религия в Иран, но за развитието там пречи изолацията и самодостатъчността.

 

# 203
  • София
  • Мнения: 709
Включвам се и аз Laughing

К.Рика Сърбия 2:0
Бразилия Швейцария 4:0
Германия Мексико 2:0

Иначе моя фаворит е Испания. Много съм доволна от представянето им в първия мач, според мен имат големи шансове.

# 204
  • София
  • Мнения: 11 470
Коста Рика - Сърбия 1:2. Предполагам, че симпатягите от Коста Рика няма да успеят да повторят подвизите си от миналото световно, за сметка на това, надявам се съседите ни да се представят силно и да излязат от тази група.

Германия - Мексико  2:0, би трябвало германия да бие и с по-голяма разлика, но... немците могат да бъдат пестеливи за начало.

Бразилия - Швейцария 3:0.

# 205
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Мексико с годините става все по-труден отбор, но дали  ще се опъне на немската машина? Не вярвам. За последните 5 години Германия в официални мачове беше надиграна (но не победена!) само от италианците, и загуби от французите на Евро 2016.

Швейцария е грамотен отбор, но не е от класата на бразилците.

Сърбия и Коста Rика са равностойни отбори на книга и разчитам да направят зрелищен мач.

# 206
  • Мнения: 11 543
Аз съм много зле с прогнозите, но все пак ще дам и аз. Знам, че ще е интересен ден.

Коста Рика - Сърбия   1:2

Германия - Мексико    2:1

Бразилия - Швейцария 2:0

# 207
  • На правилното място в правилния момент
  • Мнения: 341
Гледам, че всички дават прогнози, та хайде и аз.

Коста Рика-Сърбия 1:0
Германия-Мексико 2:0
Бразилия-Швейцария 3:1

С нетърпение чакам мача Германия-Мексико, заради германчетата. Те са ми фаворитът. Дано покажат класа както винаги.

# 208
  • София
  • Мнения: 1 202
Видяхте ли това?Smile

# 209
  • София
  • Мнения: 27 160
Коста Рика-Сърбия 0:1
Германия-Мексико 2:0
Бразилия-Швейцария 2:0

Коста Рика и Сърбия ми е много мътен, всичко може да стане, но залагам на ъндър и победа за комшиите.

Общи условия

Активация на акаунт