WORLD CUP RUSSIA 2018 - Официална тема

  • 100 074
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 11 471
Разочарован съм от Англия, и те като Бразилия тръгнаха вихрено и... нищо. Да, напрежението е голямо, първи мач, но все пак... Тунис са си Тунис, правят каквото могат, за да не загубят и бяха на крачка.

Реферите - Замбия, Габон, Гана, Еритрея, Тринидад и Тобаго от Сомалия имаше ли? Толкова ли са зле нашите...., че един не може да се "класира". Явно марката Богдан Дочев от 1986 г. още "тежи".

За днес много ми е чуден Русия - Египет.....

# 271
  • Мнения: 4 303
Днес мачовете изглежда да бъдат скучни и предизвестени, но кой знае!? Може и да има изненади или изненадани отбори.

# 272
  • София
  • Мнения: 11 471
Днес мачовете изглежда да бъдат скучни и предизвестени, но кой знае!? Може и да има изненади или изненадани отбори.

Как го разбирате Русия - Египет, ако мачовете са предизвестени, дайте жокер Simple Smile

# 273
  • На правилното място в правилния момент
  • Мнения: 341
Лидерите във футбола на това Световно не защитават името си на такива, а аутсайдерите обират точките с неочаквано добра игра. Силните отбори едва се преборват за равенство или вкарват гол от дузпа. Какво се случва на това Световно?
И съдийството уж беше на ниво, а в последните няколко мача изцяло отсъства. Прав беше коментаторът да не вярва на африкански и азиатски съдии. Подкрепям изцяло мнението му.

# 274
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Това е малко пресилено твърдение - че аутсайдерите обират точки. Взеха цифром и словом една единствена - Исландия.

От сочените за фаворити за титлата само Германия загуби, но от Мексико, който е всичко освен аутсайдер - 15 в ранклистата. Англичани, французи, хървати, сърби, белгийци, уруси и руснаци си взеха мачовете - кой по-трудно, кой по-лесно. Бразилия завърши реми със силен отбор (Швейцария!).

Нека имаме предвид, че Швейцария е на 6 място в ранклистата на ФИФА, Бразилия са втори, та за никаква сензация не става въпрос.

Срещу "аутсайдер"(на 22 място) се издъни единствено Аржентина, стигайки само до реми, дължащо се повече на малшанс след 26 опита за гол.

Що-годе прилична игра в съвсем отделни моменти показаха само исландците. Другите от предварително сочените за по-слаби в двойките отбори - Австралия, Тунис, Корея, Египет, Нигерия, С.Арабия, Панама и прочие: играха нула, бранеха се с по десет човека, устискаха кой до почти до края, кой не. Това, че не падат с по пет гола изобщо не е заради добра игра.

Нищо драматично не се случва, нито пък невиждано на този Мондиал, всичко е в норма. През 2010 и двамата бъдещи финалисти почнаха със загуби. През 1982 ФРГ загуби от Алжир и игра после финал. през 1990 Аржентъина падна от Камерун и игра финал.

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 14:34 от Куркума

# 275
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Полша Сенегал 3:0
Колумбия Япония 1:2
Русия Египет 3:1
Днес ще хвърлям по едно око и това ще да е.  Аутсайдерите наистина правят каквото и както могат. На някои им се получава. Иначе единствено Испания ме впечатли до този момент. Великите сили не показват футболна класа. По-скоро разочароващи са. Да видим на следващата врътка ще се разиграят ли...

# 276
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Колумбия-Япония 1:2
По формални критерии този резултат е най-близо до определението "сензация". Аз не обичам да боравя с такива гръмки термини, те са запазена марка на телевизионните и други медийни коментатори. Те са професионално задължени да го правят, хвалят си продукцията, така както продавач на пазара хвали картофите си: " Сензационен вкус, един път на света, уникален, само сега!". Който има се връзва на тона - няма лошо, щом така му е по-интересно.

 Колумбийците така и не се съвзеха след шока да останат с човек по-малко. Други отбори са оставали в подобно положение, ама са си тръгвали с три точки - Бразилия-САЩ 1994, Франция-С.Арабия 1998, Италия-Норвегия 1994. Слаба защита, лабилна психика, вдъхновен съперник - и мача за Колумбия приключи. Не са загубили шансове, де, това е само първи кръг.

Досега японците показаха най-класния футбол от онези отбори, дошли от далечни континенти. Всъщност те играят прилично на всички финали, на които са успявали да се включат, без донякъде 2006. Мисля, че именно срещу Япония българският национален отбор записа неотдавна най-голямата загуба в историята си изобщо.

# 277
  • София
  • Мнения: 11 471
Куркума, не успях да гледам мача, как играха двата тима, с две думи, разбира се - бяха ли добри японците?
Имах пресантиман, че Колумбия (както и Коста Рика) ще бъдат сред  "разочарованията" на това првенство, ако и че Колумбия има много добри играчи...

# 278
  • Мнения: 1 945
Срам ! Синема гу-гу, ага, нуга, пица ..унижават поляците .
Тича си един поляк с топката и отзад един африканец му я отнема. голем срам .
Жалко за Левандовски .

# 279
  • На правилното място в правилния момент
  • Мнения: 341
Поляците допуснаха непростими грешки в играта си. Глуповато оголиха вратата си и позволиха да им вкарат гол. Изравняването дойде почти накрая, нямаха сили за повече и си личеше. Жалко, още един фаворит да не ми оправдае очакванията.

# 280
  • Мнения: 1 945
Получило се е недоразумение.  Съдията е вкарал в игра играч получващ помощ
и после полските нацинали спореха с него .
Може би съдията пак е да бил от "третия свят"..Така много пада нивото с такива пишман садии

# 281
  • AMS
  • Мнения: 6 415



 Колумбия 1 - 2 Япония




 Полша 1 - 2 Сенегал
 Поляците откриха резултата с автогол.

# 282
  • Мнения: 3 495
Радвам се, че Салах играе днес, макар че едва ли е в оптимална форма.

# 283
  • Мнения: 1 945
Бисер на бисерите чух от наш коменатор
"плаче небето над Санкт Петербург , плаче за Египет "
русия бие , ама небето плаче за египтяните
акъл голем

# 284
  • Мнения: 1 945
Машини са руснаците , като танкове газят всичко наред .
Представям си как са ги надъхали за победа .
Може да няма елегантност и някакви красиви ситуации , обаче духа е на шест
Аз лично много се забавлявах с моята компания на този мач, като гледах треньора им, играта им ,
а и като знам психиката им тъй като съм била за месеци в Русия .

нямам думи за коментатора. Много му е мил Египет, как не зарева не знам 

Общи условия

Активация на акаунт