WORLD CUP RUSSIA 2018 - Официална тема

  • 100 011
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 900
  • София
  • Мнения: 2 650
Според мен ще я вземе пак Роналдо, Модрич ще е в топ 3, надявам се де.

Златната топка е субективна и не много честна например спрямо плеймекъри като Модрич, Шави, Иниеста и т. н.

Последна редакция: чт, 12 юли 2018, 16:12 от ParaSiempre

# 901
  • София
  • Мнения: 30 121
Е, защо пък да вземе Роналдо, който отдавна е на почивка докато Модрич и компания все още бъхтят по 120 минути по руските терени?

edit: поправям се. Видях, че говорите за "Златната топка", а не за индивидуални награди на първенството.

Искам хърватите да направят голямата изненада на финала, но знам, че е малко вероятно. Франция е с по-големи шансове и по-добри играчи.

Скрит текст:
Моля, темата да не се превръща в говорилня за произхода на потребители, за колонизатори, политика и т.н. Тук сме се събрали да обсъждаме футбол, а не кой с какъв диалект е, кой с какъв произход е и кой спи с жена си след мач. Слабо ме интересуват тези подробности. Благодаря предварително!

Страхотни коментари от мъжете в темата! Peace

# 902
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Лука прекара достатъчно време в Англия, за да схване  - па дори и само от книжките - какво е джентълменство. Той дължи до голяма степен това, което е, и на Тотнъм. Напереното самодоволство е излишно и само показва колко притеснени преди мача са били балканците, нищо друго. Белег на силния е не да се подиграва, а да прави комплименти на противника си. Пък и така си вдига цената на успеха. Оказва се, че това да се държиш като шампион също трябва да се учи.

Каквото и да е станало, стратегически по-правилно е да кажеш: "Днеска победихме един много силен отбор, който ни накара да се изцедим. Те играха мача на живота си, поздравявам треньора им за страхотната работа. Поздравявам ги за добрата игра, те израстнаха, но днес ние надделяхме. Бъдещето е пред тях..." или нещо от сорта. Така се говори например  в последната истински джентълменска игра - тениса. По този начин сам си придаваш стойност, като показваш колко велик отбор си победил. И обратно:

Селски подмятания от сорта на "... тия се правиха на много отворени, ама ги натикахме в кучи гъз. Те ни гледат отгоре-отгоре, ама като ги попънахме, се вид колко чинят. Слабаци такива! Богаташки синчета, дето ни грабят и подтискат, видяха къде зимуват раците и т.н. " само принизяват успеха и отблъскват неутралните фенове. Колко пък голяма победа да си постигнал, след като противникът ти по думите ти е нищо повече от тумба посерковци? И защо се радваш толкова, ако наистина мислиш така? И защо не ги би с пет гола, ами се мъчи мач и половина?

Да се злорадства по адрес на почетно представилия се английски тим е безпредметно. Мачът е в миналото. А погледът в бъдещето дава малко по-особен фокус: англичаните имат млад отбор, който тепърва ще расте, па било и в малко чудноватия техен игрови маниер. Английският юношески отбор е актуалният световен шампион. А звездите на хърватите са около и над 30, а зад тях не се вижда нещо интересно. Дано школата им изкара, де.

Хърватските ръководители много добре съзнават колко важно е да печелят сърцата на неутралните зрители и затова пуснаха в обращение извинение на Вида към руската публика. Това, според мен, беше съвсем изкуствен скандал от нищото, но веднъж раздухан, отблъсна руската публика, която на финала ще е барем 45 000 души, та има значение.

# 903
  • София
  • Мнения: 30 121
Куркума,  Peace

Смятате ли, че Манджукич ще е във форма за финала? Сблъсъкът с вратаря на англичаните не беше много безобиден.

Смятате ли, че съдията трябваше да свири опасна игра при първия гол на хърватите? Мненията са разнопосочни. Да, кракът беше високо вдигнат, но не докосна главата на защитника.

За мен притеснителното е, че хърватите нямат равностойни резерви, а основните играчи имаха 3 поредни мача по 120мин. Отделно ще почиват един ден по-малко от французите.

Последна редакция: чт, 12 юли 2018, 19:08 от missence

# 904
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 755
Куркума, поздравление за мнението ти!  Hands Plus1
За съжаление хърватите и те са като нас,  или и ние като тях,  първо плюем тогава мислим.

# 905
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
...
Смятате ли, че съдията трябва да се свири опасна игра при първия гол на хърватите? Мненията са разнопосочни. Да, кракът беше високо вдигнат, но не докосна главата на защитника. ...

Би могъл. Няма цифрови параметри кога една игра е опасна - преценката е по чувство на съдията. В случая прецени, че няма и толкова. Това, че нападателят не е докоснал главата няма значение - опасна игра се свири именно тогава, когато няма контакт. Наказанието е двоен удар. Ако има контакт се отсъждат други работи.

...Смятате ли, че Манджукич ще е във форма за финала? Сблъсъкът с вратаря на англичаните не беше много безобиден.

За мен притеснителното е, че хърватите нямат равностойни резерви, а основните играчи имаха 3 поредни мача по 120мин. Отделно ще почиват един ден по-малко от французите.

Манджукич ще се възстанови. А това, че играха 3 мача с продължение и нямат резерви си е проблем на хърватите и е част от играта. Сами са си виновни за дългите епични мачове. Нито един от противниците им и в трите не ги превъзхождаше, и поне два можеха да бъдат победени без зор в 90 минути. Спори се дали ден почивка в повече е предимство - понякога това нарушава ритъма почивка-подготовка -мач. Футболистите са си малко прости момчета и като им се яви свободно време винаги вършат или мислят за глупости, карат се, разсъсредоточавт се.

Оплакванията за късата почивка целят друго - да поуспокоят французите. Да те подцени противника - това е дар Божий. Залповете на психологическата артилерийска подготовка за финала вече започнаха.

Златната топка отдавна е награда на ФИФА (тия изкупиха де що имаше независими класации и турнири, лами, ей). Там се гласува, доколкото знам, на анкетен принцип измежду треньорите на националните селекциии ръководителите на федерациите на страните-акионери, пардон, членки. Аз лично не отдавам на тия награди нищо повече от половинчасов интерес.

# 906
  • София
  • Мнения: 30 121
Куркума, на мен ми се стори, че съдията се пазеше от спорни решения, защото и без това обстановката на моменти беше прекалено изнервена, затова и не посмя да свири опасна игра.

Интересното за мен беше, че първоначално хърватите бяха изнервени и "подскачаха" на почти всяко решение на съдията, а после пък англичаните започнаха да ритат здраво по кокалчетата. Laughing

# 907
  • София
  • Мнения: 2 650
А аз смятам, че изказването на Модрич е малко или много извадено от контекст или най-малкото преекспонирано. Той е един от малкото супер талантливи, но скромни играчи. А и под афект на такова ниво във футбола всеки може така да се изкаже "по-така" , изобщо не бих му придиряла баш на него.

# 908
  • Берлин
  • Мнения: 4 476
Съгласна. Къде го гледате това изказване?

# 909
  • София
  • Мнения: 2 650
Виж дали ще ти се отвори от чужбина: https://m.dnevnik.bg/sport/2018/07/12/3280831_modrich_angliiskit … iha_i_tova_beshe/
 
Нищо кой знае какво не е казал реално.

# 910
  • Мнения: 1 945
А аз смятам, че изказването на Модрич е малко или много извадено от контекст или най-малкото преекспонирано. Той е един от малкото супер талантливи, но скромни играчи. А и под афект на такова ниво във футбола всеки може така да се изкаже "по-така" , изобщо не бих му придиряла баш на него.
Абсолютно си права .А Модрич е бил дори мек при всички изхвърляния че футбола си идвал у дома и дрън, дрън на самозабравили се хора , които се оляха ..както във всичко се оливат
Лука
"Английските журналисти, анализаторите в телевизиите, те подцениха Хърватия и това беше огромна грешка. Те трябва да бъдат по-скромни и да уважават повече опонентите", каза още полузащитникът на "Реал" (Мадрид).


 Куркума ти нали и сам си знаеш и си писал че преценките ти не струват Smiley
и анализите и психилогическите портрети които праваш на футболистите ..да добавя.
//и още в едно пък да си знаеш -расте великолепно ново поколение от млади футболисти в Хърватия -
лични наблюдения имам и рядко греша . Даже след седмица пак ще си ги затвърдя от лични контакти и ще има много спортна злоба със викове - "давай , смачкай ги, издухай ги "

# 911
  • Мнения: 11 540
Не виждам нищо кой знае какво в изказването на Модрич, заради което англичаните да подскачат като ощипани моми.  newsm78
В неделя ми се ядат млади френски петленца.  smile3508   Mr. Green  Не знам обаче, дали е по силите на хърватите да биятт французите. Макар че, щом португалците успяха преди две години, защо и те да не успеят? Стискам силно палци на Хърватия!  Praynig

# 912
  • Берлин
  • Мнения: 4 476
Исках да чуя гласа му при това изявление,а не преразказ от някакви лица. На Бг журналисти не вярвам от години.
Ходя на рехабилитация и се заговорих с новото момиче на рецепцията днес. Хърватка е. Каза: "много съм щастлива и дано опиянението от тази победа даде на нашите момчета устрем и сила в неделя" - хареса ми

# 913
  • Мнения: 1 945
Гледах репортаж по новините как Тереза Мей и другите от нато гледат мача ,
после дадоха и симпатичната женствена президентка на Хърватия -разлика от тука до небето
а физиономиите на Мей и пуделите около нея -безценни .
Знаете ли какво са решили от ФИФА -
да не дават близки кадри на красивите жени от публиката че било дескриминация .
Майкооо с коя ръка да се кръстя ..аман от англосанкоснски ценности .
Добре че отидоха на място английските фенове да оплакнат око и да видят истински красавици ..

Папурче кажи честно , ти наистина ли спечели от залагания 2 000 евро ?

# 914
  • Берлин
  • Мнения: 4 476
Заложих 2000 евро. Печалбата е по коефициента.
Залагам солидно от 1я мач насам. С много добър успех засега. Но суеверно няма да споделя колко спечелих. Иначе всичките ми прогнози са в темата.

Общи условия

Активация на акаунт