WORLD CUP RUSSIA 2018 - Официална тема

  • 100 066
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
Аз не разбирам достатъчно от футбол за да преценя. За да се прецени умишлено или неумишлено е било действието, човек трябва да е гледал хиляда такива движения. Само тогава може да прецени по движението на тялото дали е било умишлено. Самият съдия гледа 2 часа, а пък много експерти са с различно мнение. Аз самата не бих могла да кажа, защото нямам представа как изглежда тялото на човек, когато цели и когато не цели да удари топката.
Нали затова се предполага, че съдията е гледал, врял и кипял. И на него не му е лесно, но да - мачът вече е свирен, титлата за Франция е факт.

# 1 066
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Най-хилавата дузпа, която аз помня на финал, комай беше оная през 1990, с която Германия стана шампион.
И изобщо стават такива работи. Мисля, че чопленето на някакъв спорен фаул, отсъден на 35 метър в 15 минута е обидно най-вече за хърватите. Така е в тая игра - тук има обратен тъч, там невдигнат картон - и не може от всяка неточност да се делегитимира станалото после. Аз ги смятам за силен и достоен отбор и  да отдавам загубата им на този момент е силно неуважително към способностите им.
Откакто има футбол, оттогава има и спорове. Така и ще бъде.

Много си прав, Мецане, когато казваш, че по телевизора и в нета нещата могат да изглеждат добре, а всъщност да не са. Разбира се, аз съдя за атмосферата по стадионите само от телевизира - няма откъде другаде. Не твърдя никъде, че първенството е най-най (всъщност как може да се премери такова нещо), просто казвам, че съм доволен. Хареса ми един филм за доброволците в дълбоката руска провинция, хем сниманот човек, който никак не е сред кремълските любимци. И така направих някои изводи.
Що се отнася до присъствието на политици... Това не придава спред мен важност на спортните събития, а напротив - опошлява ги. Политиците са като лешояди - гледат къде е фокусирано вниманието на тълпата и се спускат там, почват да влачат кокали, да шумят. И тоя процес като че ли се влошава, ускорява, сгъстява.

Не помня дали някой друг път е било толкова фрашкано с политици на награждаването. Голяма гнус. Какво търсят там и Макрон, и Китанович, и Путин? ФИФА уж толкова усърдно се бори за невмешателсво на държавите в работите на футболните асоциации, стигаше даже да отстранява държави от участие, а сега ги домъкна накуп на терена чак. Аз смятам, че всяко човешко дело трябва да се държи далеко от мръсните ръце на политиците, каквито и да са, откъдето и да са. Инак жалко за делото. В тоя случай обаче работата вече е изгубена. ФИФА ще продължи да флиртува с началниците. Просто бизнесът им е устроен така. Ще има да гледаме вместо футболисти всякакви раджи, генерални секретари, президенти, емири и султани.



# 1 067
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
Аз ги смятам за силен и достоен отбор и  да отдавам загубата им на този момент е силно неуважително към способностите им.
Никой не отдава загубата им на този момент.
Става въпрос за реална съдийска преценка и реални такива отсъждания. На този фон и ситуацията с дузпата се коментират и двата първи гола на французите като подарени.

# 1 068
  • Мнения: 36 469
Забавни бяха политиците. Антуражът на Путин реагира светкавично и му разпънаха чадър, а другите двама подгизнаха, докато някой се сети да им донесе. По едно време ми се стори, че Макрон се опитва да се прислони под чадъра на Путин ))

# 1 069
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
...На този фон и ситуацията с дузпата се коментират и двата първи гола на французите като подарени.

Доста силно казано е това, в тези  коментари. Всеки има право на мнение, разбира се.

Идеалният ми отбор  - тоест оня, който бих изкарал на терена, стига да се спазарим за хонорара ми, разбира се:

Ще играем в схема с трима централни защитници и 2 атакуващи халф-бекове,

Тибо Куртоа (Белгия)
Джери Мина (Колумбия)
Джон Стоунс (Англия)
Самюел Юмтити (Франция)
Тома Мюние (Белгия)
Марсело (Бразилия)
Нголо Канте (Франция)
Кевин Де Бройне (Белгия)
Лука Модрич (Хърватска)
Марио Манджукич (Хърватска)
Килан Мбапе (Франция)

Искам да съм с двама нападатели, инак щях да пусна Азар вместо Манджукич.

# 1 070
  • Мнения: 1 086
17 неща, които научихме на това световно. (из английската преса)
Пиша само най-сладките за мен от 17тте.


Роналдо срещу Меси така и не се случи, докато младият Мбапе вкарал 2 пъти за 4 минути


Англия не я е страх от дузпите!!!


Лука Модрич не е уморен!

Всички обичат симулациите!

Винаги поемай една работа за даден момент -- визират уволнението на горкия испански треньор.


Няма по-хубав начин да изпереш репутацията на един режим!


Колкото повече нещата се променят, толкова повече остават едни и същи: ФИФА уж се е зарекла да се бори срещу расизма. Тази година Руусия е глобена 8,500 за неонацистки бенър, Мексико 8,500 за хомофобски песни, Швеция 60 000 за неорторизиран брендинг на чорапите, а Хърватия 60 000 за консумация на напитки от неспонсори на ФИФА на екрана!


Не всички посланици на добрата воля са равни! Диего Марадона...правил знаци на дръпнати очи срещу корейците, среден пръст, нарича съдията крадец. Диего Марадона е подаръкът, който продължава да те изненадва/ да дарява ---  "Diego is the gift that keeps on giving."

Официалните лозунги не са добра идея:
Германският отбор е трябвало да се прибират с автобус, на който пише “Zusammen. Geschichte schreiben." ("Да напишем заедно история!").

Няма никой по-симпатичен и по-почтен от японците. След мача футболистите се изкъпали, преоблекли, изчистили съблекалните и оставили благодарствена бележка на руски за служителите. Феновете им направили същото.

Победата не е всичко: Когато играта Панама-Англия започва, анализаторите по панамската телевизия плачат и се прегръщат в студиото. Това е първото им участие на СП. Когато Панама вкарва гол, коментаторът хлипа развълнувано; неговата държава отбелязва гол на световно първенство!

https://www.theguardian.com/football/2018/jul/15/world-cup-2018- … things-we-learned

# 1 071
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Ааа,Куркума,без Азар не ти го ща отбора Wink

# 1 072
  • Мнения: 1 086
Още нещо, което за мен е професионален интерес, а и също е доста комично.

Футбол прогнозите и Машинното обучение/дейта майнинга:
Не знам терминологията на български, затова поствам на английски.
Различни финансови институции се скъсват да демонстрират уменията си по анализиране на данните и инструментите, които ползват за клиентите си, правейки прогнози за Световното Първенство.
Прогнози от ключови финансови институции:

Insight of the week
These pre-tournament predictions from major financial institutions:

a) Commerzbank – showcasing their financial analysis and data modelling tools last month, running “10,000 stochastic simulations” to reveal Germany as clear 2018 World Cup winners.

b) Goldman Sachs – using “data mining, machine learning and econometrics” in 1,000,000 simulations to tip Germany as finalists and Saudi Arabia as the surprise package.

c) Danske Bank – analysing “thousands of data simulations while factoring in economic variables”, also putting Germany in the final.

And d) UBS – showing off the “econometric tools used by the UBS wealth-management arm to pick stocks for clients” by running a “calibrated statistical model” featuring “a Monte Carlo simulation to draw in random variables, instead of just mapping out all the different constellations”. UBS said “applying the tools and insights from our investment process and relying on a quantitative framework” produced “a model with a high degree of accuracy”. Their conclusion, reached via “10,000 virtual tournaments”: Germany will win the final, “after an easy start”.

# 1 073
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
Няма никой по-симпатичен и по-почтен от японците. След мача футболистите се изкъпали, преоблекли, изчистили съблекалните и оставили благодарствена бележка на руски за служителите. Феновете им направили същото.
Това за мен е много показателно за манталитета на цялата нация.
Респект!

# 1 074
  • Мнения: 1 613
Много сте ми смешни като кажете балкански футбол,балкански братя и прочие...Никакви братя не могат да ни бъдат,най-малкото е,че за тях е унизително да са част от Балканите.Те се смятат за част от централно-европейските страни.
Laughing
Ами смей се де, кой ти пречи? Темата е за световното, нещо за футбол можеш ли да кажеш или дойде в темата, за да се смееш?

Аз съм в темата отдавна и съм писала доста.И за футбол мога да говоря.Заслужена победа на Франция над късметлийския отбор на хърватите...Дузпа си имаше,единствено Гризман, като че малко преигра преди първия гол,но резултата си е красноречив 4:2....Страхотен гол на Погба !! Модрич и компания реват с/у съдията,но на предишния мач с/у Англия и съдииството на Дж.Чакър си мълчаха....Услужливо свиреше в тяхна полза /има слуховете ,че жена му е хърватка/....
Та така,смея се....Големите показаха класа над добрите !! Да се поздравим с победата !!

# 1 075
  • София
  • Мнения: 1 202
Прочетох мненията на някои пишещи съфорумки /предполагам и майки/с претенции за расово превъзходство, които имат претенции към цветнокожите играчи в тима на Франция. Пожелавам им техните деца са толкова успешни и щедри, колкото това 19 годишно момче.
http://terminal3.bg/mbape-darjava-vsichkite-si-prihodi-ot-svetov … lagotvoritelnost/

# 1 076
  • Мнения: 1 086
Ан-Мари, така е, кога ще ги стигнем японците?

По темата за това, че нефранцузи играят за френския отбор -- вярно е! Гризман е от немско-португалски произход! Ах!

# 1 077
  • Мнения: 5 120
Ами тогава САЩ и Австралия какво да правят? Това са си държави, създадени от мигранти. Ах!

# 1 078
  • На ръба на нервната криза
  • Мнения: 224
Прочетох мненията на някои пишещи съфорумки /предполагам и майки/с претенции за расово превъзходство, които имат претенции към цветнокожите играчи в тима на Франция. Пожелавам им техните деца са толкова успешни и щедри, колкото това 19 годишно момче.
http://terminal3.bg/mbape-darjava-vsichkite-si-prihodi-ot-svetov … lagotvoritelnost/

Знам, че разваляме темата, но не мога да се сдържа. Къде пък видя претенции за расово превъзходство? Просто някак си бие на очи, когато играчи от цяла Африка са се събрали уж във френски отбор, пък нека са и френски възпитаници. И това, че се обръща внимание на този факт няма нищо общо с расизма, същото ще е и ако в отбора на Судан видим 15 скандинавци например.

А да не споменавам, че Мбапе като млад и талантлив играч трябва да гради имидж и със сигурност си има PR съветници, които му подсказват за някой и друг трик. А и не всеки младеж на неговата възраст има неговите възможности, така че да не сравняваме.

# 1 079
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
Дузпа си имаше,единствено Гризман, като че малко преигра преди първия гол
С това - съгласна. С поправка - не малко, а доста преигра. Но съдията има вина в случая, че се върза - това твърдя аз.
Модрич и компания реват с/у съдията...
Къде? Дай да прочета нещо по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт