Премахване на бенка – стандартна манипулация (със скалпел) или с лазер? – Тема 2

  • 83 652
  • 738
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 118
Здравейте!Влизам в темата без да съм ви чела,извинявам се много.
Бихте ли ми препоръчали добър специалист по  бенки ,който и да има опит в отстраняването за град Варна?
http://tritonlaser.com
Д-р Пенев
Не го казвам от опит, обаче. Но съм чела добри мнения в тази тема.

# 271
  • Мнения: 1 630
Д-р Пенев вече не работи. От ноември 2018 до преди десетина дена в сайта му (както и на вратата на кабинета му) имаше текст с червени букви, че за момента д-р Пенев излиза в "творческа ваканция". До кога- не се знае. Пишеше също, че всички часове до края на миналата година, запазени през сайта, са отменени. Мъжът ми имаше час за 6.02. На предния ден получи напомнящ мейл за часа си. Отиде на 6ти, кабинетът не е вече на д-р Пенев, са му казали на регистратурата. Напуснал и отишъл... и те не знаели къде. Не им казал. От скоро информацията с червени букви в сайта му вече е изтрита, но кабинетът не работи, а и в сайта не е посочен друг адрес. Също, няма опция за запазване на часове през сайта, както беше преди. Какво ли става с доктора... Може би прави нова, модерна клиника някъде, но засега няма такава информация. 

# 272
  • Мнения: 3 118
Хм, да и аз не видях таквова нещо в сайта.
А се бях засилила да ходя до Варна без час...
Благодаря за инфото!

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
Много странно... Къде ли е забягнал докторът? И аз мислих да ходя без час, чак от София щях да се вдигна.

Дано е добре човекът...

# 274
  • Мнения: 1 630
Нямам никаква идея, и ние се чудим. Дано е добре. Или прави нов, по- модерен кабинет някъде, може и клиника (дай Боже) или се е отказал, защото, доколкото знам, другият му бизнес е лазерни системи за дискотеки и т.н.

# 275
  • Варна
  • Мнения: 1 595
Пенев ще отваря нов кабинет до Св. Петка до Терапията, така разбрах, но не знам повече подробности. Уж щели да го обявят на сайта му.  Аз междувременно посетих Incanto Варна и премахнах бенки, но според дерматоложката там бяха доста малки и ги таксуваха като папиломи. Аз ги бях махала преди при Пенев, но за около 5 години пак се появиха леко. Но много несериозно отношение като поведение. Според дерматоложката нямало какво да се маха, ама какво казал Пенев, никакво обосновано мнение, само гледаше с почуда. И накрая, ами ако искате да ги махнем, искате ли упойки. Мен никога не ме е боляло чак за упойка, отказах. Просто ми беше спокойно, че Пенев ги е виждал и имам негово мнение. Аз не исках пак при него, понеже чакането в болничната обстановка ми идваше в повече, но в кабинет извън Терапията ще е различно.
Не помня кога зарастна кожата напълно предните пъти, сега за една седмица съм вече без корички и с червени петна.

# 276
  • Мнения: 168
Здравейте на всички! Simple Smile

Включвам се в темата с огромен интерес, тъй като в петък ми предстои премахване на един доста голям невус (малко над 1.5см диаметър). Била съм при трима различни доктори за него и още няколко по-големички, които едно не ми харесваха и две ме притесняваха поради размерите си и това, че са на места, които закачам с дрехи. Заключенията бяха, че са напълно нормални, без място за притеснения и че няма нужда от отстраняване, но аз взех това решение. Четири от тях, след последната консултация при доктор в Дерма София, премахнахме с лазер, тъй като бяха на деколтето и идеята беше да не останат белези. Да де, обаче при три от тях се появи пак пигментация, ходих пак, пак минахме с лазера, на по-дълбоко ниво в кожата, мина още почти месец - пак същата работа. Засега мисля да не се заминавам повече с тях, за да заздравее хубаво поне кожата. Мен не ме притесняват белези и бих преминала директно на рязане по-нататък.

Сега обаче, за предстоящото изрязване в петък, се чудя дали да си платя допълнително и да искам хистология, предвид, че няколко лекарски мнения заключват, че няма от какво да се притеснявам... По начало имам леко вманиачаване по здравните въпроси и в случая не мога да реша адекватно. Вие какво мислите? И на някого от вас случвало ли се е това "връщане"? Знам на какво се дължи, но е меко казано дразнещо да дадеш немалка сума пари и накрая всичко да се върне в начална позиция.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 21:56 от Essner

# 277
  • Мнения: 47 962
Аз бих направила хистология задължително. Това е личното ми мнение.

# 278
  • Варна
  • Мнения: 1 595
И аз бих направила хистология.
Това връщане е много досадно. При мен след години се връщат бенките, но определено имах период без тях и значително по-незабележими се появиха. Да видим след новото премахване как ще е. Дерматоложката от Инканто изрази мнение, че пак ще се появят, не се  обоснова защо.

# 279
  • Мнения: 10 256
Също и аз бих направила хистология, още повече ако ти е притеснено от болести по принцип да има да го мислиш и да параноясваш. По-добре си направи.

# 280
  • Мнения: 168
Благодаря ви за мненията! Simple Smile

Нещата минаха добре, чакам хистологията до няколко дни, но докторката каза, че няма място за притеснение. Доволна съм като цяло от процедурата.

В момента съм с антисептична превръзка върху шева, но през деня се е понапоила малко с кръв. По принцип предполагам, че е нормално. При тези от вас, които са били шити след премахването, случвало ли се е?

# 281
  • Мнения: 47 962
Да
Опитай да пазиш раната суха и без натиск
Все пак говорим за лекичко малко кръв. Нещо повече може би трябва да се погледне от доктор

# 282
  • Мнения: 1 189
Някой има ли някакви новини за д-р Пенев ?

# 283
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
В една съседна тема писаха, че се е разболял. Sad Дано не е вярно...

# 284
  • Мнения: 1 189
В една съседна тема писаха, че се е разболял. Sad Дано не е вярно...


В коя тема ? Дано ...

Общи условия

Активация на акаунт