Рим - 19 тема

  • 86 172
  • 741
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Привет,
Края на месеца и ние с мъжа ми пътуваме за пръв път до Рим.
Понеже се очертава да е доста топло искам да попитам дали има някакви изисквания за облекло. За Базиликата знам дълги панталони и покрити рамене, но за Колизеума и другите места..
Били ли сте там по-топло време?
Мислех си също за сандали..
Чудя се най-вече затова че сме с ръчен багаж и да си предвидя нещата.
Благодаря Sunglasses

# 256
  • Мнения: 1 430
Трансфера е 24лв на човек, в двете посоки - до гара Термини.
"Автобусен превоз в Рим
Закупете автобусен превоз
Спестете време и пари! Резервирайте превоз с минибус или автобус до и от летището Рим Фиумичино и центъра на Рим (гара Термини). Автобусът е лесен за разпознаване с емблемата на Wizz Air. "

Готово!! Купих билетите и чекирах заминаването. Връщането ще мога утре да го чекирам Simple Smile
Заминаваме на 29.05 до 02.06! Йееееес  Yum  Heart Exl


Това го търсих като инфо в сайта, но не намерих. Пише само добавяне на услуга: двупосочен билет.
Дали тези бусчета се съобразяват с полета и в двете посоки?


Момичета, съставих план какво искам да посетим за нашите 3 дни там.
Надявам се, че ще се справим, защото в Париж се справихме за четири дни навъртайки по около 30км пеша на ден. Какво ще кажете за следните места:

1. Колизеум
2. Форум
3. Ватикана
4. Базилика Св. Петър
5. Замъкът Св. Анджело
6. Фонтан Ди Треви
7. Пантеон
8. Площад Навона
9. Площад Испания
10. Градините Пинчо
11. Площад Венеция
12. Площад на народа
13. Базиликата Санта Мария дел Пополо
14. Паметника Гарибалди
15. Базиликата Санта Мария ин Треверсе
16. Галерия Боргезе

Ако нещо ви се струва безинтересно, моля да го посочите, за да си имам едно на предвид.
Също така ако изпускам нещо интересно, моля отново да го посочите, за да не го пропусна и да съжалявам след това.
Хотела ни е на около 2 км от всяка една дестинация и смятам да вървим пеша от рано рано сутринта.

В сряда папата е във Ватикана, нали? Смятам да посетим Ватикана в сряда, за да го видим.

Последна редакция: чт, 03 май 2018, 15:55 от leia2015

# 257
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
leia2015

Трансфера го добавих в хода на купуването на самолетните билети. Билети за него очаквам до 3 дни преди заминаването, но никъде не беше посочено да има час.

Скрит текст:
Момичета, помощ Fearful  Имам 26 дни до заминаването, а частта с хотела ме убива!
Все пак се спрях на няколко и моля за мнения, поне като райони дали са добре. Ще съм благодарна за всяка помощ.

https://www.booking.com/hotel/it/i-love-vaticano.bg.html?aid=339 … iw_btn#map_closed

https://www.booking.com/hotel/it/miamihotel.bg.html?aid=339530;l … 1&#map_closed

https://www.booking.com/hotel/it/ranieri.bg.html?aid=339530;labe … =1&#hotelTmpl

# 258
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Здравейте!
Не ми позволява да редактирам поста си, за това пиша нов.
Върти ми се идея в главата да отделим 1 ден(преди полета за София) за плажа Остия.
Има ли вариант за придвижване от Остия до летището, освен транфер от хотела?

Последна редакция: сб, 05 май 2018, 12:29 от ♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯)

# 259
  • Мнения: 2 031
Здравейте!
Не ми позволява да редактирам поста си, за това пиша нов.
Върти ми се идея в главата да отделим 1 ден(преди полета за София) за плажа Остия.
Има ли вариант за придвижване от Остия до летището, освен транфер от хотела?
Кое летище?
Ако е Фиумичино, автобус на Cotral  https://www.litoraleonline.it/images/pdf/orari-cotral-ostia-fiumicino.pdf

# 260
  • София
  • Мнения: 11 566
Виждам в темата, че често се пише за Испанските стъпала, екскурзоводът ни разказа, че са френски стъпалата, французи са ги правили и се ядосвали, че хората ги наричат испански, на името на площада.

# 261
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Финансирането е било от страна на френското посолство, архитекта е италианец - Франческо де Сантис.

В Италия по-използван е израза ''стълбището на площад Испания'' (la scalinata di piazza di Spagna), въпреки че истинското му име е ''la scalinata di Trinità dei Monti'', по името на църквата зад него.

Испански стълби ги наричат чужденците, малко като Аньезе която била в агония, ама съвсем не е така.

# 262
  • Мнения: 4 936
и устата на истината вижте, - препоръчвам ви да не препускате из Рим, а да си останете повече време за площадите с хубавите кръчмички.... насладете се на пастата, джелатото, уловете духа на Рим вместо да препускате из забележителностите.
Не видях дали сте включили църквата, в която е погребан Кирил.
Аз замъка Сан анжело бих го пропуснала - отвън ми стига, както и Колизеума отвътре - ходили сме на десетки подобни. знаем как изглежда отвътре, а отвън е достатъчно внушителен - за сметка на вечеря с чаша фраскати на площад Навона.,,,

# 263
  • Мнения: 2 031
Чаша вино срещу Колизеум, интересно....

# 264
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Аз не мисля, че има десетки подобни на Колизеума

# 265
  • Мнения: 4 936
Чаша вино срещу Колизеум, интересно....
какво ти е интересно:
Рим е архитектура, храна, любов. Тряба да усетиш духа му, не да препускаш от обект на обект...
Била съм много пъти там и духа е това, което ме кара да се връщам.

Става въпрос за три дни- прочетете кое е характерно за основните обекти, които сте набелязали, прецението кое не ви е чак - толкова важно да разгледате в детайли, Нищо няма да ви стане да оставите влизането в няколко църкви или др за следващия път...

# 266
  • Мнения: 2 031
Просто се чудя какъв човек трябва да си, за да съветваш хората, да не обръщат внимание на Колизеума, паметник с 2000-годишна история, а вместо това да предпочетат чаша вино.
Колизеума не обект, той е обектът в Рим, жалко е че има хора които не го оценяват, може би защото не са го виждали отвътре?

# 267
  • Мнения: 4 936
ами написах ти какъв човек съм - ходил в Рим неколкократно и виждал Колизеума отвътре.
Но ако отивах за 3 дни, за пръв път, не бих препускала като луда из града без да вкуся атосферата му.

Защо държиш да си наложиш мнението?
Всеки си казва своето - за това е тамата.
И всеки си преценя кое му допада и кое -не.
ЧУдо голямо, а?

# 268
  • Мнения: 2 031
Не си налагам мнението, просто мисля че Колизеума трябва да се види, пък който иска да си го харесва.
Аз твърдя, че за три дни спокойно можеш да видиш една от най-главните забележителности на града и пак да не препускаш "като луд". По твоята логика, трябва да отидеш пет пъти в Рим, че да ти остане време точно за Колизеума. При първо посещение три дни ядене и пиене, за да усетиш атмосферата.

# 269
  • Мнения: 4 936
Не си налагам мнението, просто мисля че Колизеума трябва да се види, пък който иска да си го харесва.
Аз твърдя, че за три дни спокойно можеш да видиш една от най-главните забележителности на града и пак да не препускаш "като луд". По твоята логика, трябва да отидеш пет пъти в Рим, че да ти остане време точно за Колизеума. При първо посещение три дни ядене и пиене, за да усетиш атмосферата.
а къде точно прочете да съм написала да не се посещават никакви забележителности и "само ядене и пиене"???
аз не съм в този филм!
 

Общи условия

Активация на акаунт