БУДАПЕЩА - перлата на Дунав 7

  • 69 697
  • 891
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 26
Много ви благодаря за бързото включване момичета . Сега ми е някак по спокойно.
За първи път резервирам хостел, но много го харесах, и досега многото положителни коментари не са ме подвеждали, но друго си е  и тук да го потвърдите. Още веднъж благодаря. Kissing Smiling Eyes
Чрез Google map проверете на какво разстояние пеша или с транспорт са забележителностите, които искате да посетите. Така най-лесно ще се ориентирате. Ние бяхме по-далеч отседнали и пак ходихме пеша до хълма и рибарските кули. Общо взето през целият ни престой ходихме пеша, но имахме 4 дни

# 571
  • Мнения: 992
Ние имаме два пълни дни , и до обяд преди полета. Също много обичаме и вървим много пеша. Имаме тренинг от Барселона миналия месец Simple Smile Общо взето искам всичко да видим. Рибарския бастион, вечерна разходка на мост Сечени, Парламента, замъка Буда, площада на героите,базиликата св.Стефан,  остров Маргарита и разхода по Дунава покрай обувките. Може и до Цитаделата ако остане време.
и Котешкото кафе в Будапеща, защото много обичаме котки и имаме Simple Smile  Гледах, че има отделно и друго zoo cafe Grinning
Просто ми беше объркано коя част е Буда, коя Пеща и коя забележителност къде е. Но в темата това е коментирано и поне видях кое къде е. Въпреки всичко пак не разбрах въпросния ни хостел в коя част е Grinning
Сега съжалявам, че не оставих три дни за Будапеща. Аз ги разделих два за Братислава и два и половина за Будапеща.Чрез Гугъл мапс всичко ми го дава много далеч, на 2-3 км и затова изпаднах в шок. Но сега вече след вашите коментари съм по-спокойна. А и щом метрото ни е на 100 м няма страшно. Взимаме направо 48 часови карти и така.
Ния, точно такава стандартна двойна запазиме, но беше още преди месец и половина и цената беше много добре.
Каквото е такова, то ние колко ли е стоим там, само да спим..сутрин рано 8-9 вече нетърпеливи вече сме излезли .
А от рибарските кули какви снимки гледах..останаха ми очите. Особено по изгрев. Обмислям последния ден преди полета да излезем рано за изгрева и да го посрещнем там Simple Smile

# 572
  • София
  • Мнения: 4 438
Mики, в Inner City се намира хостела /Пеща/. Inner City е в централната част на Будапеща.

# 573
  • Мнения: 1 117
Ние имаме два пълни дни , и до обяд преди полета. Също много обичаме и вървим много пеша. Имаме тренинг от Барселона миналия месец Simple Smile Общо взето искам всичко да видим. Рибарския бастион, вечерна разходка на мост Сечени, Парламента, замъка Буда, площада на героите,базиликата св.Стефан,  остров Маргарита и разхода по Дунава покрай обувките. Може и до Цитаделата ако остане време.
и Котешкото кафе в Будапеща, защото много обичаме котки и имаме Simple Smile  Гледах, че има отделно и друго zoo cafe Grinning
Просто ми беше объркано коя част е Буда, коя Пеща и коя забележителност къде е. Но в темата това е коментирано и поне видях кое къде е. Въпреки всичко пак не разбрах въпросния ни хостел в коя част е Grinning
Сега съжалявам, че не оставих три дни за Будапеща. Аз ги разделих два за Братислава и два и половина за Будапеща.Чрез Гугъл мапс всичко ми го дава много далеч, на 2-3 км и затова изпаднах в шок. Но сега вече след вашите коментари съм по-спокойна. А и щом метрото ни е на 100 м няма страшно. .
А от рибарските кули какви снимки гледах..останаха ми очите. Особено по изгрев. Обмислям последния ден преди полета да излезем рано за изгрева и да го посрещнем там Simple Smile
Рибарският Бастион (за вход на кулите се плаща) и църквата Матияш са в Буда (хълмистата част). Има и един фуникуляр, с който се изкачвате от долу (до верижния мост май?) до Рибарския бастион. Насреща, в Пеща, е парламента. Красива сграда, но вътре няма да ви пуснат. От Другата страна на моста Ержебет (висящия), в Буда, е Цитаделата (на високото. Оттам има страхотна гледка към града. Можете да отидете преди свечеряване и да изчакате до стъмване. Запишете си разписанието на автобуса, с който се отива и се съобразете с него, защото е нарядко. Остава все пак възможността да изкачвате и слизате пеша).
В Пеща интересно е да отидете с подземния трамвай до площада на героите. Там е и музея за изящно изкуство, а зад площада има красив парк. Можете да се разходите и по улица Ваци (скъпарска) или по Ракоци (много шумно)
На остров Маргит не си струва се се ходи. Това е парк и място за отдих и спорт.
Аз бих предпочела да отида до Сент Андре. Това е малко интересно градче на брега на Дунав и до него се стига с електричка (под моста Маргит). 30 мин. Има много магазинчета за сувенири,  ръчно направен марципан.
Пътувала съм по Дунав и с нещо като кораб-кафене. За около 30-40 мин. пътувааш и си пиеш кафе, кола  или каквото там искаш. Сега не знам дали го има.
Ще ви стигнат два дни, но  проучете добре маршрутите и разписанието на ГТ. Не съм била в Барселона и не знам там къде са забележителностите,  но в Будапеща е добре да ползвате градски транспорт. Нищо не е наблизо и е ще се уморите пеша. (правила съм го).

# 574
  • София
  • Мнения: 4 438
Не е задължително да се качат до Рибарския бастион с фуникуляра. Има и много удобен автобус, който се движи доста редовно.
Защо пък да не ги пуснат в Парламента, ако искат да го разгледат, maya_alex?
От Цитаделата гледката е прекрасна и през деня. Не е необходимо да се изчаква задължително залез.
Този "подземен трамвай", който отива до Площада на героите, предполагам се казва "метро"?
Ходене до Сентендре, лично за мен е загуба на време.

# 575
  • Мнения: 93
От моста до кулите има удобни електрически открити мини ванчета. Слизаш, разглеждаш и се качваш на следващото. Пазиш билета естествено.

# 576
  • Мнения: 1 117
Не е задължително да се качат до Рибарския бастион с фуникуляра. Има и много удобен автобус, който се движи доста редовно.
Защо пък да не ги пуснат в Парламента, ако искат да го разгледат, maya_alex?
От Цитаделата гледката е прекрасна и през деня. Не е необходимо да се изчаква задължително залез.
Този "подземен трамвай", който отива до Площада на героите, предполагам се казва "метро"?
Ходене до Сентендре, лично за мен е загуба на време.
Не е задължително, но е интересно. Гледката от Цитаделата е красива и денем и вечер. Струва си да се види.
Хората харесват различни неща.
Унгарците го наричат подземен трамвай, въпреки че може и да се нарече метро.

# 577
  • София
  • Мнения: 88
Хората харесват различни неща.
Сентендре е едно от най-приятните и романтични места, на които съм била.
За децата в него беше супер интересно освен музея на марципана (който беше "уауууу") и музея на миниатюрните фигури.
Сентендре е точно по средата на р.Дунав

# 578
  • Мнения: 992
Златни сте момичета!!! Изключително много ми помогнахте. Вече не ми е толкова объркано.
За Сентендре, най-вероятно ще отпадне. все пак имаме два пълни дни само за Будапеща, а има страшно много неща, които искам да видя. Може и остров Маргарита да отпадне..за да прекарам повече време по другите места.
Сега остана само да си запиша препоръчвани места за хапване , искам да опитам техния Гулаш. Записала съм един ресторант от тази тема, но някъде прочетох и за ресторант Октагон, на площад Октагон, че също го препоръчват. Някой посещавал ли го е? Тук от темата съм записала ресторант Cafe Vian.

# 579
  • Мнения: 93
Запиши си и мекиците със сметана и кашкавал и коминчетата с карамелена захар и ванилия. Ядохме ги на края на площада пред църквата "Св. Стефан", по улицата зад паметника на дебелия войник.
Също така сладолед-роза - намира се вдясно от входа на църквата .

# 580
  • Мнения: 7
Здравейте  момичета,
Ние ще сме на квартира доста близо до парламента - улица Jászai Mari tér.
Моля помогнете кои са номерата на автобусите за Цитаделата и за Рибарския бастион и минават ли наблизо?
Откъде може да се хване електричката за Сентендре?
Благодаря предварително !

# 581
  • Мнения: 26
Може да ползвате Google map докато сте в Будапеща. На нас много ни помогна и само с това приложение се ориентирахме в града.

# 582
  • Мнения: 1 539
Може да ползвате Google map докато сте в Будапеща. На нас много ни помогна и само с това приложение се ориентирахме в града.

И ние също Hands Plus1

# 583
  • Мнения: 37
Здравейте, момичета. Мисля да се откажа от Бъдапеща, имам закупени билети за мен, съруга ми и двете ни деца за дати 24-28 март, но с тази психоза отколо корона вируса се разколебах... Sad

# 584
  • Мнения: 26
До тогава има цял месец..най-вероятно ще приключи тази лудница

Общи условия

Активация на акаунт