ВИП отделение към АГ болница Варна

  • 50 024
  • 800
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 697
И аз раждах по време на ремонта . Стаята ми се чистеше всеки ден . За въпросните хлебарки ( освен раждане имам и две операции правени в АГ - бях и на 6 етаж ) така и не ги видях ... ( Явно съм страшна и се криеха от мен ) . АМ носеха на всеки 3 часа , даже са ми помагали да хранят едното дете докато аз храня другото . Идваха и му обясняваха как да ги хвана за да засучат . В болница си има консултант по кърмене . След секцио идва и те раздвижва физиотерапевт . Не защитавам никого , но щом се ръсят обвинения е редно да се споменат и имената на въпросите лекари , анестезиолог ... Кой ви води секциото ?!?

# 436
  • Мнения: 25 736
И аз исках да чуя име, защото и 3-мата анестезиолози с които се срещнах по време на престоя ми в АГ са уникални! Д-р АЛИ, най добрия, най мил, забавен, внимателен. Д-р Димитров, загрижен дори и да НЕ сте  му пациент (до последния ден минаваше да пита мен или мъжа ми, как съм). 3-тия беше по млад с черна коса, професионалист, вежлив лекар.

# 437
  • Мнения: 2 089
Аз раждах м. Ноември 2019г. секцио с екип, бях на 6 етаж. Отношението на акушерките няма да го коментирам.
Имам какво да кажа по темата за анестезиолозите. При мен беше жена, не й знам името. Потресена съм от отношението й. Не ме хвана спиналната упойка и тя не ми вярваше! Каза, че не мога да "преценя правилно как се чувствам" и помоли доктора да ме натисне с нещо много остро, при което аз изпищях и се наложи пълна упойка. Преди това ми сложиха катетър и адски мнохо ме заболя, тя отново се изказа "ама като го прави бебето не те боля, нали?". Чудна работа Wink

# 438
  • Мнения: 287
С избор на екип може ли да се избере анестезиолога?
Направо съм потресена от разказите и не вярвам момичетата да лъжат за такова нещо.

# 439
  • Мнения: 697
temma ,  да можеш да си избереш анестезиолог но за него се плаща допълнително .

# 440
  • Мнения: 25 736
Аз питах Танев дали трябва да се договарям с анестезиолог отделно, той каза "не", прав беше.

# 441
  • Варна
  • Мнения: 2 747
И аз не мога да повярвам на написаното !!
Раждах преди ремонта и банята беше прилична, вода топла имаше, хлебарки йок, климатик с бебе е ясно, че няма да пусна. Стаята се чистеше 2 пъти на ден, ама нямаше нужда според мен от толкова. Лекарите минаваха да ме видят постоянно, моето АГ, което ме изражда спомогна за кърменето. Бебето се къпеше в стаята ми, показваха ми и ми обясняваха всичко, дори за пъпчето. Аз съм изключително любопитна за всичко и постоянно питах всеки каквото ми хрумнеше,че ми е важно. Акушерката ми теглеше бебето в съседната стая на везна. Бебетата нощем не спираха да плачат, когато наближеше часа за носене на мляко, но на всички ни носеха еднакви шишенца, които аз изсипвах и си кърмех детето.
Не искам да звучи, като обвинение, ама много от жените раждат без да се информират на тема кърмене и после обвиняват акушерки, бебето ревяло и не наддавало и тн. При толкова информация вече неинформираността на тема  кърмене ми звучи нелепо, та чак се дразня !

Аз раждах и си избирах анестизиолога - др. Кондаков, старата школа , чудесна упойка без главоболие.
Освен той и др. Али и други двама анестизиолози идваха до 5-я ден да ме видят и питат как съм.

Честно казано повечето обвинения ми се струват, че са били просто, защото дамата е имала съвсем различна нагласа и очаквания.
Да са здрави с бебето и да се кърмят им пожелавам Simple Smile

# 442
  • Мнения: 298
Потресена съм от написаното за анестезиолога. Щом не само една е с оплаквания от анестезиоложката, ще бъда благодарна да споменето и името и . Не виждам смисъл да се крие името и. Такива лекари не трябва да продължават да си упражняват по подобен нечовешки начин профедията си. А и за такива като нас , които ни предстои раждане там може да си спестим подобни страдания и отношение.

# 443
  • Мнения: 25 736
А, да не говорим, че така без име е чиста проба клевета към родилното. Слагат се всички под общ знаменател.

# 444
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичетата, на които им предстои раждане ги съветвам да прочетат поне последните 2 теми, защото има много мнения и не на последно място да се водят от квалификацията на персонала, а не от отношението им.
Аз раждах миналата година, секцио, на ВИП етажа по време на ремонт. Описала съм впечатленията си повече от веднъж. Докато в МД или Окръжна няма толкова квалифицирани неонатолози не бих се замисляла дори за раждане там. Отношение, обстановка и др. детайли не са толкова важни, колкото адекватната реакция за здравето на майката и бебето според мен.
Д-р Кондаков в АГ ли работи? Не е ли в Окръжна?

# 445
  • Мнения: 2 089
Момичета, аз не знам името на анестезиоложката за жалост. Нямаше бадж с име. Иначе бих го написала.
Аз раждах при др. Георги Георгиев и няколко пъти писах колко съм била додволна от него, меко казано.
Мога да опиша анестезиоложката на външен вид : млада дама, закръглена, мисля със светла коса.
Редакция: в момента в сайта на АГ Варна, единствената дама анестезиолог е записано, че е др. Елена Георгиева. Идея нямам обаче, дали е тя.

# 446
  • Мнения: 298
А др. Г. Георгиев дали винаги с нея работи в екип , т.к. и аз ще раждам при него живот и здраве.

Момичета, аз не знам името на анестезиоложката за жалост. Нямаше бадж с име. Иначе бих го написала.
Аз раждах при др. Георги Георгиев и няколко пъти писах колко съм била додволна от него, меко казано.
Мога да опиша анестезиоложката на външен вид : млада дама, закръглена, мисля със светла коса.
Редакция: в момента в сайта на АГ Варна, единствената дама анестезиолог е записано, че е др. Елена Георгиева. Идея нямам обаче, дали е тя.

# 447
  • Варна
  • Мнения: 728
Аз мисля, че анестезиолозите не са част от екипа на някой лекар.....принципно се работи с който е на смяна. Освен ако пациента няма уговорка с конкретен анестезиолог. Това при секцио не е трудно да се уговори. Аз имах уговорка с д-р Али, който ми беше казал,че ако раждането тръгне преждевременно и не си дочакам датата, да не се безпокоя да го потърся дори и през ноща. Обичам го този д-р Али честно, добре че беше той да ме вдигне от леглото. Така бях бясна като ме болеше при раздвижването, че тая рехабилитаторката ако беше по близо до мен щях да я хвана за гушата, така ми дотягаше от наставленията й Grinning, Grinning, Grinning. Сега ми е смешно, но.....тогава не ми беше.
Lucky малко трагикомично смешно ми стана, като каза че тук във варна се молим да излезем здрави поне от болниците. Между другото на мен тясната тоалетна ми беше удобна, опирах се на стените, за да прикляквам да си свършвам работата с извинение.

# 448
  • Мнения: 2 089
А др. Г. Георгиев дали винаги с нея работи в екип , т.к. и аз ще раждам при него живот и здраве.

Момичета, аз не знам името на анестезиоложката за жалост. Нямаше бадж с име. Иначе бих го написала.
Аз раждах при др. Георги Георгиев и няколко пъти писах колко съм била додволна от него, меко казано.
Мога да опиша анестезиоложката на външен вид : млада дама, закръглена, мисля със светла коса.
Редакция: в момента в сайта на АГ Варна, единствената дама анестезиолог е записано, че е др. Елена Георгиева. Идея нямам обаче, дали е тя.

Не, който се падне на смяна Simple Smile

# 449
  • Мнения: 298
Тревичка точно заради по-квалифицирания персонал се реших да съм в АГ вместо в Майчин Дом, но ме притесниха най-вече коментарите по-горе, че въпросната анестезиоложка е направила неуспешни няколко убождания и е имало засегнат нерв с последствия. А за отношението за съжаление е ясно какво да се очаква в държавна болница в България.

Тони и Розичка благодаря за информацията.
Дано не се прецакат нещата с нормалното раждане и не се наложи да ме упоява въпросната жена. Сигурно ще настръхна, ако се срещна с нея. Пази боже! 😃

Общи условия

Активация на акаунт