Октомврийчето пюрета иска вече, порасна малкото човече - Тема 7

  • 55 696
  • 775
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 5 616
Аз изпадам в някаква пролетна килограмова депресия. Уж само 6кг съм отгоре, обаче летните дрехи не ми стават или са ми впити, роклите също. Целият ми корем е кожа и тазът ми е широк. След десет дни съм на кръщене и няма какво да облека. Правя коремни преси и планк, но ефектът е минимален.

# 301
  • Мнения: 18 420
Спокойно Unknown, 9 месеца растем, 9 се прибираме. Само 6, ама не си тръгнала от 7.

# 302
  • Мнения: 1 639
Моя бебок спи всякак, по диагонал, на едната страна, на другата, по корем, по гръб, но аз не му се меся защото той си е абсолютно маневрен и сам си се върти във всякакви посоки. Като беше бебе и имаше колики го оставях да спи по корем до мен и през деня. На голямия също много му треперих и го обръщах от корем по гръб но когато видях как племенника ми спи по корем от ден първи и някак си се пречупих.
На нас ни предстоят кръвните той нали малчо е на 5 месеца и 11 дена още. Като отидем за хепатитната ваксина ще ни дадат направление. А исках да питам, преди 4 г големия не си спомням да са му били ваксина срещу хепатит Б, аз ли се бъркам?

# 303
  • Мнения: 1 639
Колкото до кръвните резултати на малките, имайте впредвид че някой стойности които за нас възраствните са опасни за тях за абсолютно нормални. Другото е че те точно затова ги пускат за да ориентират майката какво е по-належащо да се даде като храна, дали да въведе месото или плодовете или зеленчуците...Поне аз така мисля по логика.

# 304
  • Мнения: 18 420
Били са му. Ако не си отказала - още в болницата първи прием и по някое време - втори. Още при голямата беше в задължителния календар.

# 305
  • Мнения: 1 639
Били са му. Ако не си отказала - още в болницата първи прием и по някое време - втори. Още при голямата беше в задължителния календар.
[/quote] а значи и той има, нищо не см отказвала аз тогава дори незнаех какво му бият:) Питам щото ми се стори на календара на педиатъра че пише че има 3 приема на Хеп Б, нали се върнахме по стария календар с пентаксима сега, ние него следваме. А както ти казваш за втора доза си спомням но не и за трета. БЦЖ ли е ХеП Б или това е туберлокоза:)...

# 306
  • Мнения: 18 420
Може и 3 да са приемите за хепБ, забравила съм. Не е БЦЖ.

# 307
  • Мнения: 1 639
Да явно е тази втората Е ..нещо си , ясно. Мерси:) Да викажа с този блендера който си взех е уникален, правя си смутита за закуска и стават супер вкусни и за броени секунди, супер е тих и пасира наистина страхотно за секунди. Не съжалявам че го взех него:) Сега е на промоция да знаете. На Бош.

# 308
  • София
  • Мнения: 18 695
Само настрании спи мойта убавица. Днес сложих летния кош.
Ема аз на тефал имам блендър супер е много удобен.

# 309
  • Мнения: 35 109
И Богич от днес е в летен кош. Майка ми казва , че в много стреснат Simple Smile аз пазя леглото, че ме тръшна грип. Трябваше утре да сложим ротарикс ама ще приложим заради мен.

# 310
  • Мнения: 4 005
И Дечи почна да спи настрани-наляво.И по корем се обръща в кошарата,но не го оставям и го обръщам като видя,че е заспал така.Редовно го намирам по диагонал,изритал завивката и със събути чорапи. Grinning
Днес дадох суров банан-греда.Не искаше да яде.Купешкото му се вижда по-вкусно.

# 311
  • София
  • Мнения: 685
Исках да питам като дойде време за захранване с месо от купешките става ли ? Че нали месото трябва да е най-малко като процент, чета сега състава на ганчев някакво произволно - Състав: зеленчуци 68.5% (картофи, домати, моркови, пюре от моркови, пащърнак, кромид лук), заешко месо 12%, слънчогледово олио, вода. Това ок ли е ?

# 312
  • Мнения: 35 109
Аз съм взела на Ганчев пуешко. Но мисля тия дни да кажа на татко да донесе заешко да сваря и замразя.

# 313
  • Мнения: 1 716
Исках да питам като дойде време за захранване с месо от купешките става ли ? Че нали месото трябва да е най-малко като процент, чета сега състава на ганчев някакво произволно - Състав: зеленчуци 68.5% (картофи, домати, моркови, пюре от моркови, пащърнак, кромид лук), заешко месо 12%, слънчогледово олио, вода. Това ок ли е ?
Става, да. особено ако като мен даваш смесено. Примерно аз днес въведох червената чушка в славянски гювеч, изобщо не съм мислила отдавна да давам нещо поотделно. Важното е другите неща в пюрето да не са нови, толкоз.

# 314
  • Мнения: 1 872
Аз дадох агнешко (с тиква) на Великден. Така му хареса, че почна да хапва доста по-сериозно. Както не хапваше и 60гр, изведнъж почна да изяжда по над 120.

Нещо хич не ми хареса педиатърката, при която ходихме последния път. Не даде направление за ПКК, нищо че точно навършваше 6 месеца - да сме го направили в тяхната лаборатория на следващата консултация. И така другия път ще трябва или да отложим едната ваксина, или да го бодем три пъти Sad (още не сме приключили трите приема на Инфрарикса). Май за 7м ще го запиша при колегата и.

Общи условия

Активация на акаунт