Великден 2018/2019

  • 19 190
  • 130
  •   1
Отговори
# 105
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
А в такъв уред дали ще стане?
Скрит текст:

не виждам защо да не стане.
прецени колко вода поема контейнера да не остане на сухо ако по-дълго ги вариш.

# 106
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Яна аз тази година само на едни клонки сложих яйчица, нещо не ми е дошла музата да украсявам. И в крайна сметка само това е за празника

# 107
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
И аз доста се тутках, ама вече почнах украсата. Като съм готова, ще пусна снимки.

# 108
  • Мнения: 18 503
Много се замотах с украсата аз. Тази седмица детето като е на градина ще се развихря да измисля нещо.
 Мисля някакави зайчета да извадя, кошнички и свежи цветя във ваза-лалета или фрезии. За мен те та най-хубавата украса.
Другото, за което се сещам е в стъклени високи вази да си сложа клонки от дърветата-бели и розови.
Обожавам люляци,и ще карам мъжо да ми краде от някъде. 😊 та това ще е.

# 109
  • Мнения: 6 843
Днес се боядисват яйцата. Прочетох разни интересни техники, видях и снимки на красиви яйца.
Момичета, много ви моля, като избирате техника за боядисване на яйцата, мислете и за безопасността. Яйцата са с пореста черупка и през нея лесно проникват отрови от бои ( особено текстилните са отровни за консумация), лепила и т.н. използвани материали, дори и това проникване да не си личи по повърхността на яйцето. Преди години имаше смъртни случаи от отровни бои.

Ето един прост, безопасен и ефектен начин за боядисване с люспи от лук. Стават много красиви мраморирани яйца.
https://nellyalexieva.wordpress.com/category/%D0%B2%D0%B5%D0%BB% … 0%B9%D1%86%D0%B0/

# 110
  • Мнения: 5 265
Малко от мен, правих украса за градска изложба ))). Яйцата са направени в техника мокро и сухо плъстене.  За вкъщи още не съм правила нищо, само купих красиви купички и порцеланови зайчета.
Скрит текст:






# 111
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Много красиво!

# 112
  • Мнения: 5 265
ДамаТрефа, благодаря!

# 113
  • Мнения: 7 247
Днес си направих "великденска щайгичка"от касетка за ягоди и 2 м. панделка .

LA_Valletta,много нежни и красиви са украсите!

# 114
  • София
  • Мнения: 22 526
Малко от мен, правих украса за градска изложба ))). Яйцата са направени в техника мокро и сухо плъстене.  За вкъщи още не съм правила нищо, само купих красиви купички и порцеланови зайчета.
Скрит текст:








Ауу, какви красоти! Поздравления!

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 18:02 от Amiamo

# 115
  • Мнения: 5 265
Благодаря, момичета!

# 116
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932



 гъши яйца са Simple Smile


за сравнение Simple Smile гъши и кокоши яйца Simple Smile


и да се похваля с покривчицата



# 117
  • Мнения: 6 843
Добри, много хубави цветове са се получили! Коя боя ползва? Може ли да я снимаш, ако още пазиш опаковката. Обикновено все някой цвят в боите не е наред, а при тебе всичките са добри.
Нашите мислим в събота да ги боядисваме и още се колебая дали мраморирани с люспи от лук и лайка, а може и малко сини с червено зеле, ако намеря, или с боя.

# 118
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
реших да правя козунак.
намерих перфектната рецепта: без специална машина за месене, козунак с много конци... похвален от много хора...

Sad вината не е в рецептата, но не разбирам какво се обърка.
с всичко по рецепта и би трябвало с 500-600 грама брашно да се получи меко, леко лепкаво тесто.
с 600 грама - боза, 700 - резлива боза, после изгубих нишката, но накрая изхвърлих плика от брашното - значи килограм глътна, докато престане да ми се лепи по ръцете.
Sad до тук тесто като глина за керамика.
очаквам да стане тухла или направо бетон...
и няма как да е сладко... захарта си беше като за 500-600 грама брашно, не за кило.

# 119
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Добри, виж на Морена рецептата, коментираме я в козуначената тема през страница. Досега всички опитали я, бяха доволни от нея.

Общи условия

Активация на акаунт