Бебе на 2м. не иска да излиза с количката вече навън

  • 8 658
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Като не му харесва то си казва. Послушайте го.

А, кенгуруто - е НЕ само в случай, че има диагностициран ортопедичен проблем. В случай, че имате здраво бебе - кенгуруто не е заплаха. Особено, ако бебето иска да гледа напред, да рита с крачета и да опознава света, но мрази широкото пространство тип "количка". Simple Smile


Това са ПЪЛНИ глупости, както винаги.
Самата поза, която заема бебето в кенгуру е противоестествена.
Позата гледаща напред е толкова противопоказна и натоварваща за сетивата, гръбнака, чатала....
Но понеже знам, че когато човек е решил твърдо да си оправдае решенията, от десет кладенеца вода ще извади, само и само да не излезе в грешка. Unamused Unamused
Много тъжно....

За който иска да се ограмоти по темата " Natural fetal position"

Последна редакция: пн, 02 апр 2018, 12:55 от kalei

# 16
  • Мнения: 10 514
Като не му харесва то си казва. Послушайте го.

А, кенгуруто - е НЕ само в случай, че има диагностициран ортопедичен проблем. В случай, че имате здраво бебе - кенгуруто не е заплаха. Особено, ако бебето иска да гледа напред, да рита с крачета и да опознава света, но мрази широкото пространство тип "количка". Simple Smile


Това са ПЪЛНИ глупости, както винаги.
Самата поза, която заема бебето в кенгуру е противоестествена.
Позата гледаща напред е толкова противопоказна и натоварваща за сетивата, гръбнака, чатала....
Глупостите на моя ортопед, подкрепени от моя личен опит с дете без ортопедичен проблем.

Относно позата... Разбира се, трябва да си намериш подходящо кенгуру. Simple Smile И, разбира се, не говорим за новородено, което не може да си държи главата изправена. Говорим за дете, в такава фаза на развитие, в която има нужда да гледа напред за да опознава света, и да развива моториката си, чрез движения на крака и ръце. Масово по парковете виждаме майки и баби да си носят децата в ръце, подпирайки им дупетата и хващайки ги под мишниците. На практика, ако нещо не е удобно за детето, то само ще си покаже. А, ако се мъчиш на сила да държиш бебе в ергобейби, само за да пази някаква си жабешка неудобна за детето поза, най-много да му изкълчиш някой крак - но твой си личен избор. Аз на детето си не бих причинила дискомфорт заради теории, ами бих се водела по нуждите му. Ако иска да гледа напред - кенгуру. Ако иска да рита и да подскача - кенгуру. Има достатъчно удобни и за родителя и за детето такива.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 654
Понеже прочетох за космонавт, възможно ли проблемът да е в прекаленото навличане на бебето? Все пак температурите не са минусови, а то е и в зимен кош, което предполага, че е добре "уплътнено" и вероятно е и завито с одеяло или с покривалото на коша. Може дрешките да са му твърде много или да не са му съвсем удобни и затова да не му е приятно.

# 18
  • Мнения: 178
Като не му харесва то си казва. Послушайте го. Носете си го на ръце или както то иска. Grinning Много е малко, за да не удовлетворявате желанията му.

А, кенгуруто - е НЕ само в случай, че има диагностициран ортопедичен проблем. В случай, че имате здраво бебе - кенгуруто не е заплаха. Особено, ако бебето иска да гледа напред, да рита с крачета и да опознава света, но мрази широкото пространство тип "количка". Simple Smile
  Тук изобщо не сам съгласна с този отговор. """"Послушайте го. Носете си го на ръце или както то иска. Grinning Много е малко, за да не удовлетворявате желанията му."""""А като стане по-голямо пак го слушайте вие....Детето от малко още трябва да знае кой е шефа Simple Smile и да има респект.....защото в последствие всичко друго е непостижимо, да не говоря, че ревове, тропане с крак, тръшкане и т.н., което на никоя майка не е приятно.........

# 19
  • Мнения: 35
Аз имаш същите съмнения, затова изпробвах тъй като имаме няколко космонавта ( един, който е плюшен и три - шушлякови с различна дебелина), но и това не беше.
Може би е важно да отбележа, че живеем в Германия и тук температурите са по-ниски отколкото в България пре последните няколко седмици.
благодаря за коментара
Понеже прочетох за космонавт, възможно ли проблемът да е в прекаленото навличане на бебето? Все пак температурите не са минусови, а то е и в зимен кош, което предполага, че е добре "уплътнено" и вероятно е и завито с одеяло или с покривалото на коша. Може дрешките да са му твърде много или да не са му съвсем удобни и затова да не му е приятно.

# 20
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Като не му харесва то си казва. Послушайте го. Носете си го на ръце или както то иска. Grinning Много е малко, за да не удовлетворявате желанията му.

А, кенгуруто - е НЕ само в случай, че има диагностициран ортопедичен проблем. В случай, че имате здраво бебе - кенгуруто не е заплаха. Особено, ако бебето иска да гледа напред, да рита с крачета и да опознава света, но мрази широкото пространство тип "количка". Simple Smile
 Тук изобщо не сам съгласна с този отговор. """"Послушайте го. Носете си го на ръце или както то иска. Grinning Много е малко, за да не удовлетворявате желанията му."""""А като стане по-голямо пак го слушайте вие....Детето от малко още трябва да знае кой е шефа Simple Smile и да има респект.....защото в последствие всичко друго е непостижимо, да не говоря, че ревове, тропане с крак, тръшкане и т.н., което на никоя майка не е приятно.........
...ужас...ерата на самоуспокояващите се деца, неполучаващи грам нежност, за да не се „разглезят, разлигавят и т.н.”, на които само трябва строго да се разпореждаме, свърши. Като чуя някой да казва за разлигавено бебе на броени месеци, ми става зле. Горките човечета, да растат без грам емпатия...
За протокола, големият е почти на три, винаги съм откликвала на нуждите му и не бих казала, че е разглезен или разлигавен.
По темата: може да пробвате да започнете от начало - да изнасяте бебчето на терасата за по 15-20 минути на ръце и постепенно да удължавате престоя, после на терасата в количка, след като е било на ръце, после само в количка и на края - на вън.

Последна редакция: вт, 03 апр 2018, 12:06 от isa_pisa

# 21
  • Мнения: 665
Аз също съм на мнение, че не трябва да се свиква бебето на ръце, мога да ти кажа че моето момиче е на 10м. и постоянно иска да ми е в ръцете и точно заради такива приказки и угаждане от страна на баби и дядовци в момента аз си сърбам попарата щото тя дори не иска да седи в някой друг освен мен. Та недей да даваш много акъл как майките които не си гушкат децата не ги обичат, пък ти видиш ли щото твойто е било вечно на главата ти и сега е най-доброто и квото то каже това трябва да се случва.Я ела да видиш на 10м. как се тръшка в проходилката и какъв истеричен рев му удря щото иска да бърка по шкафове и не и давам или иска да сложи нещо забранено в устата и аз не и позволявам, какво трябва да направя в случая, за мен има едно правило трябва от малка да се научи кой кого трябва да слуша не аз нея а тя мен иначе не на главата, а не знам къде ще ми се качи, но изкази от типа, че тези дето си оставят децата да плачат вместо да ги гушнат не ги обичат са твърде крайни, да когато нещо я боли и е неразположена ще я гушна, но когато ми се лигави и тръшка няма да и мине номера.

Отностно кенгурото да вредно е, някъде бях чела че не укрепва хубаво гръбнака на бебето и тежеста в позата в която се намира бебето пада изцяло в/у гръбнака и не е хубаво.

Иначе и при нас го имаше този период с количката, някъде от 2-3м. до 5-6м. не искаше и да чува за нея все беше в раницата, но при нас този период съвпадна и със зимата та не сме излизали кой знае колко, но търпение му е цаката да го возиш насила в количката докато реве и пищи вътре от опит ти казвам, че няма да се получи само дето ще си скъсаш нервите и може да не иска изобщо след това да се вози в нея.

# 22
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Къде казвам, че който не си гушка бебето, не го обича? Може ли цитат? Моля, прочетете пак, с разбиране!
Иначе, има си начини да се избегнат тръшкания, да се туширт, или да се прекратят бързо. Но има разлика между бебе на два месеца и бебе на десет, както и подходи за справяне с второто.
Също, не говоря за прекрачване на граници от страна на децата, а за нужда от близост и нежност. Двете неща са различни и за двете неща си има начини за сътрудничество.
За да не съм голословна, препоръчвам книгата на д-р Харви Карп „Най щастливото дете”, с много полезни насоки как да общуваме с децата си така, че да не са лишени от нежност и внимание и в същото време да запазваме границите на позволено, предпочитани от родителите. Не е трудно, но човек трябва да се отвори към нови идеи, а не само към остарели схващания, тип д-р Спок.
Няма да разводнявам повече темата, но мнението ми, че бебетата трябва да се гушкат, си остава. Особено, подчертавам, когато са на няколко месеца. Ако вас ви е яд, че вашето ви се тръшка и как ли пък не бихте го гушкали в такъв случай, си е ваша работа.

# 23
  • Мнения: 30 802
И с двете момичета имаше един период, в който не харесваха разходки. Бебето на 2 мес. има пик на растежа и едно "събуждане" на съзнанието. Чува, вижда повече и се дразни.

Имаше един период, в който им беше по-спокойно у дома, на одеало, на отворен прозорец. Не им харесваше тръскането, движението, шумовете от коли. Уж разходките ги броят за всеполезни, но след по-дълга разходка вечер ревяха между 6 и 9, по-често будене.

Затова ако не ще да се разхожда - ми кротнете се у дома една седмица, две, пък току-виж го израсте. Ся, ако искате комбото от семки/вайбър/цигарка/пейка, може да не ви огрее, ама нали затова сме майки, да ни е гадно:)

# 24
  • Мнения: 35
Благодаря на всички за споделиния опит и хубавите идеи за превъзмогване на този проблем.
Мисля, че имаме лек напредък - вчера след като беше заспал го сложих в количката и около 1ч спа. Днес естествено, че плака в началото, след като остане само по одеало и махнат човалчето се успокои и заспа.
Явно не иска да е много облечен и завит.
Бебешка му работа. Но продължавам с опитите, докато разбера какъв е проблемът...
Аз съм на мнение, че няма нищо по-хубаво от това да душа въздух всеки ден.

# 25
  • Мнения: 10 514
Аз също съм на мнение, че не трябва да се свиква бебето на ръце, мога да ти кажа че моето момиче е на 10м. и постоянно иска да ми е в ръцете и точно заради такива приказки и угаждане от страна на баби и дядовци в момента аз си сърбам попарата щото тя дори не иска да седи в някой друг освен мен.

Ето тогава влиза в употреба кенгуруто. За да не те болят ръцете и кръста, за да са ти свободни и на теб ръцете. Wink

# 26
  • Мнения: 30 802
На 10 месеца е късничко за кенгуру и слинг, макс. до 4 мес., след това болките са още по-големи.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 654
И аз не бих разнасяла 10-месечно бебе в кенгуру. Колкото и да си обичам децата, кръстът ми е само 1. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 30 802
Те на 10 мес. вече трябва да се борят да пълзят, да се изправят и да ходят.

# 29
  • Мнения: 10 514
Ами, като не можеш да го сложиш в количката, друг избор имаш ли освен кенгуру? Grinning (такива като мен без личен автомобил - съм го носила до 11 кг., иначе кенгуруто ми позволяваше до 14 кг.)

Общи условия

Активация на акаунт