БВД - тема 23 - Без въглехидратите навред ще съм мацка занапред!

  • 89 889
  • 748
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 18 542
За главоболието, яж повече сол. Може да си солиш водата или да пиеш айрян, ако ядеш кисело мляко или костен бульон. Наливането с вода, изхвърля електролитите, за това трябва да наваксваш.

# 496
  • Мнения: 1 790
Ще пробвам със соленото (аз попринцип обичам много сол), другия ми проблем е че не ям много месо- само пилешко печено, никакви колбаси и други видове месо. Затова пък наблягам на рибата. Вода и аз пия много, даже ми беше докарала проблеми при бременноста и чаках с нетърпение да родя, че да се напия 'като хората' 😂 Зеленчуци обожавам всякакви, плодове попринцип не обичам толкова та не са ми проблем, затова изчаках да мине сезона на Дините, че само те ме изкушаваха 😂😂😂
Днес се успах- стрес заради предстоящия изпит + страшното главоболие ме държаха будна до 3ч снощи и в 7 едва отлепих. Нямах време да си правя закуска, почивните дни си бях вкъщи и не съм го мислила проблема с носенето на закуска. Та отидох до близкия Дюнер (знам! Не се карайте!) и викам на човека 'на диета съм, не мога да ям картофи, хляб, сосове, какво ще ми предложите?' Той шашнато 'ориз?' 😂😂😂 та си взех кутия със зеле и краставици и от съжаление човека ми изпече 1 яйце, поръсени със сол.... Даже не знаеше как да ме таксува 😐 За утре ще се подготвя още от сега. Чудя се за варени яйца.
Трябва да погледна началната страница, че аз в тази ВМНВ видях че се консумират сирене и кашкавал (истински разбира се)

# 497
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Аз не консумирам никакви млечни. Не питай как свикнах и с това, но сега въобще не се сещам за тях. Ако преди няколко месеца някой ми беше казал, че си ме представя да отказвам меки сирена🧀+🍷 (обожавам😍), щях да му се изсмея в лицето, но сега даже не се спирам пред витрината им. Въпрос на пренастройка.
Малко по- сложно е да се състави меню, така че хем да не се лишава домочадието от питателна и разнообразна плюс любима храна, особено за малчуганите, хем да се избегнат въглехидратите за нас, но и с това се успява, не е болка за умиране.

# 498
  • Мнения: 1 790
Ами преди да почна да пиша тук приятелка ме беше добавила в групата на Узунов и черпех рецепти от там. Само че не можах да изкарам и 3 дни, мога цял ден да не ям, но без закуска не мога, призлява ми. Та домочадието почти ми е свикнало... Е за вечеря им правих пържени картофки, че прах диван и килими и време за готвене не остана... Аз риба- втръсна ми..

# 499
  • Мнения: X
На "дюнера" може да се спретне порция 100% режимна - порция печено месо +зеле, домат /краставица.

# 500
  • Мнения: 491
Витамини аз пия Витарал. Бях много доволна от тях когато правих режима предния път преди 9 години Simple Smile Но сега не ги пия ежедневно, а през ден-два, но поради други причини. Каквито и витамини да си изберете гледайте да не съдържат захар или други въглехидрати.

Запек имате ли и как се справяте с него? Предните два дни висях безуспешно в 00. Днес е важно "да свърша работата", защото запека след тазгодишната ми чревна операция може да е тревожно притеснителен. Дайте идеи за безвредно решаване на проблема? МЦ също ми закъснява, вече 4ти ден! Даже правих тест за бременност тази сутрин, отрицателен е. Това от една страна е успокояващо, но в комбинация със запичането ми създава напрежение.

Но пък въпреки това кантара върви надолу Simple Smile Хапвам си черен шоколад 99% и мириша корички хляб Laughing От утре влизам в последната третина на режима, а това само по себе си е добър стимул. Днес ще хапна рибка, дано раздвижи отделителната ми система, че иначе трябва да отивам на лекар.

# 501
  • Мнения: 823
Пробвай с Хуск,при мен върши работа или малко ленено семе в салатата Simple Smile И на мен ми закъснява,та и аз като теб бях в джаза,но явно е от времето .

# 502
  • Мнения: 18 542
Запек имате ли и как се справяте с него? Предните два дни висях безуспешно в 00. Днес е важно "да свърша работата", защото запека след тазгодишната ми чревна операция може да е тревожно притеснителен.
Липса на позиви, не е запек. Запек е наличие на позив и невъзможност за дефекация.

# 503
  • Мнения: 998
Цитат на: Миоки
Липса на позиви, не е запек.

А как се нарича?

# 504
  • Мнения: 491
Цитат на: Миоки
Липса на позиви, не е запек.

А как се нарича?

В началото на тази година имах такова нещо, дето според Миоки не се нарича запек. Не бях ходила по голяма нужда известно време, но не бях и притеснена именно защото нямах позиви. Дори не зная точно колко време не бях се изхождала, но се оказах с непроходимост на червата, с възпаление сериозно застрашило живота ми! При това трудно за диагностициране!

Аз съм късметлийка и съм благословена за мен да се погрижат професионалисти, себеотдайни хора, лекари по съвест и призвание! Благодарение на хирурга си съм жива! Оперираха и ми спасиха живота!
След всичко преживяно внимателно следя колко редовно се изпразват червата ми. Не казвам, че запека е причина за паника, но определено не трябва да се подценява.

А сега си реших проблема с лъжичка рициново масло на гладно - след няколко часа РЯЗКО настъпи раздвижване Laughing

Вчера приключи първият ми 24дневен режим. Доволна съм от резултата, излизам в кратка почивка за 10ина дни. После следва вторият ми режим. Изчислила съм го така, че да приключи 2-3 дни преди Р.Д. на любимия, че да може да си пийвам и хапвам за негово здраве Simple Smile

В периода между двата режима трябва да се старая да се храня разделно, но не съм убедена дали ще се справя с това. Днес си купих 15 варени геврека и цял ден тях ям + малко ябълка.

Отивам да търся информация за разделното хранене.

# 505
  • Мнения: 998
Melodiya, как ти установиха възпалението? Аз се изхождам доста рядко, макар че всеки ден консумирам храни, които уж разхлабват. Като цяло не усещам кой знае какъв дискомфорт, но е изумително колко приятно ми става след като се случи.

# 506
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Миоки
Липса на позиви, не е запек.

А как се нарича?
Не знам как се нарича, не съм медицинско лице. Нерегулирана перисталтика вероятно?

Melodiya, друго освен да кажа, че съжалявам за това което ти се е случило, не мога да направя. Надявам се са ти казали конкретна причина за състоянието при теб.

 

   

# 507
  • Мнения: 491
Събудих се през ноща със силни коремни болки, някак симетрични, които в легнало положение бяха още по-трудно поносими. Само помня, че вечерта се бях подула, но сякаш по-високо, не ниско в корема.Предположих, че правя бъбречна криза. Опитах да овладея нещата с лекарства у дома, но не се получи и отидохме в Пирогов. Там ми направиха ехография и ми поставиха обезболяваща инжекция. Не откриха нищо, което да предизвиква болката.

Щом се прибрах, болката се усили. Отидохме в друга болница. Започнаха пълни изследвания и пак нищо не показваше проблем. Всичките ми изследвания бяха перфектни. Правиха ми инжекции, вливания, но ми ставаше все по-зле. По едно време започна всичко да ми чезне.

Някъде по зазоряване потеглихме към трета болница. По пътя повръщах и се изпусках от болката. Като пристигнахме установих, че вече не мога да се изправя, болеше ме и гърбът, движех се ниско наведена и виеща от болка. Един лекар в спешното заяви, че не е възможно да ме боли толкова, предвид болниците в които съм била през ноща и вливанията. Не ми вярваше и май мислеше, че се лигавя. Мен така ме болеше, че дори не опитах да споря. Помня, че молех за помощ и май виках по едно време ама колко да съм викала, като бях много изтощена. Ей, родила съм и двете си деца естествено и без упойки, прекарвала съм бъбречни кризи и имах претенциите да знам какво е силна болка и да твърдя, че нося на болка. Но това беше повече от всичката изпитвана болка до сега. Някъде преди обед усетих сякаш за миг ме унася, след известно време пак и разбрах, че има надежда да успея да заспя и че лекарствата вече започват да надделяват над болката. Междувременно ми направиха всички изследвания, които се сетиха. Включително тест за бременност. Всичко беше перфектно!

Приеха ме в хирургично отделение, назначиха ми терапия. Имам късмета дядо ми да беше на младини хирург в това отделение и щастието за мен да се погрижи негов колега, който лекува цялото ни семейство от дълги години. Той настоя, че съм оперативен случай. Който и друг да беше нямаше да тръгна към операционната, но нему вярвам безрезервно. По време на операцията са се потвърдили опасенията му - чревна инфекция и кръв и гной в корема. Лечението продължи и с времето се възстанових.

Причината не е ясна на 100%. Според токсиколозите съм погълнала нещо полазено, с фекалии от мишка/плъх. Инфекцията се е развила изключително бързо, за не повече от 72 часа. Някъде по трасето някой ми каза, че съм изключителна късметлийка, защото ме е заболяло и това е дало ясна индикация за проблем.

Когато перисталтиката спре и токсините не излизат по естествен път, а остават в организма, тялото започва да се трови. Да има хора, които принципно рядко ходят до тоалетната. Аз преди този случай не обръщах внимание, но сега следя постоянно и станат ли 2 дни вече съм нащрек.

# 508
  • Мнения: 998
Съжалявам, че си преминала през това, наистина повечето лекари са трагични! Благодаря, че сподели, аз също имам склонност да подценявам проблема, но мисля вече да не го правя.

# 509
  • Мнения: 3 118
Melodiya, аз също много съжалявам за болките. Дано вече да си добре!

Общи условия

Активация на акаунт