ПЧМГ - 2 тема

  • 81 564
  • 747
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 6 292
Много Ви благодаря!

Моят син чак сега реши, че иска и там да опита, та предните 3 пробни ги изпусна. Готви се усилено по математика и се надявам да се справи.

Регистрирах се във Фейсбук групата, но там се споменават само задачите за 4 клас. Не попаднах на другите.

Ще отида да купя и сборника (дано е наличен), но той ще обхваща задачи от минали години, а исках сега почивните дни синът ми да се ориентира за какви задачи става въпрос.


EliG, ще бъда много благодарна ако може да ми изпратите задачи от пробните изпите, ако имате от този през април най-добре, защото ще обхване най-много материал.

# 646
  • Мнения: 9 688
Във ФБ групата имаше от минали години. Сборникът, мисля, че е за 4/3 клас или има и друг?
От редовните изпити има минимум. Миналата година всички  над 75 бяха поканени да се запишат, на сайта ще напишат, ако не са, актуалните условия. Успех!
п.п. Ако резултатът на пробния е по-нисък от 75т., не се отчайвайте, нека отиде и на приемните.

# 647
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Изпитите лед 7 клас са два.

# 648
  • София
  • Мнения: 459
В самото училище продават сборник със задачите и отговорите на всички пробни и истински изпити от последните 5 години

# 649
  • София
  • Мнения: 4 025
За външни деца са 2, да, за децата от ПЧМГ са 3. На сайта всъщност пише всичко подробно.
drago_2008, изпратих.

# 650
  • Мнения: 6 292
Много благодаря на всички!
Много сте мили!

# 651
  • Мнения: 383
На сайта на ПЧМГ пише: "Стипендиите за обучение се предоставят на 20 % от новоприетите ученици само в 5. клас."

Това означава, че от 6ти клас, независимо от успеха, няма стипендии, равилно ли разбирам?

# 652
  • Мнения: 8 239
На сайта на ПЧМГ пише: "Стипендиите за обучение се предоставят на 20 % от новоприетите ученици само в 5. клас."

Това означава, че от 6ти клас, независимо от успеха, няма стипендии, равилно ли разбирам?
Стипендиите не са за успех.
Това са стипендии за целият етап на обучението и се дават на талантливи деца, такива с постижения на състезания. Също така на деца сираци. Имаше и други изброени но не си спомням, предполагам че ги има в сайта.

# 653
  • Мнения: 75
Здравейте, моля ви за информация с какво ниво на английски език излизат децата в 7 клас, в случай на стартиране в начинаеща група в 5 клас?

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 14:31 от maggika

# 654
  • Мнения: 8 239
Здравейте, моля ви за информация какво с какво ниво на английски език излизат децата в 7 клас, в случай на стартиране в начинаеща група в 5 клас?

Зависи от това на какви и колко допълнителни уроци ходят.
Ако направите сметка, че в езикова гимназия е подготвителен клас всеки ден децата имат по 5-6 часа английски и в края на годинта достигат до А2-Б1, то тук имат по 5 часа седмично. Бихте могли сама да си направите сметката.

# 655
  • София
  • Мнения: 4 025
Здравейте, моля ви за информация какво с какво ниво на английски език излизат децата в 7 клас, в случай на стартиране в начинаеща група в 5 клас?

В края на 7 клас в момента завършват този учебник:
https://expresspublishingbg.com/bg/node/4705

# 656
  • Мнения: 192
Здравейте, моля ви за информация с какво ниво на английски език излизат децата в 7 клас, в случай на стартиране в начинаеща група в 5 клас?
И най-начинаещия от трите клас с английски не започва от 0, ако е нужно лятото трябва да се подготви донякъде.

# 657
  • Мнения: 95
Здравейте! Опитвам да сваля Заявление за кандидатстване в ПЧМГ от сайта им, но попадам на такова за "Питагор" Еднакви ли са?

# 658
  • Мнения: 511
Здравейте! Опитвам да сваля Заявление за кандидатстване в ПЧМГ от сайта им, но попадам на такова за "Питагор" Еднакви ли са?
Пишете на contact@parvamatematicheska.com, според мен са объркали на сайта връзките към заявленията за двете училища.

# 659
  • Мнения: 192
Здравейте! Опитвам да сваля Заявление за кандидатстване в ПЧМГ от сайта им, но попадам на такова за "Питагор" Еднакви ли са?
Аз не съм виждала такова заявление на страницата, като минат изпитите, след класирането има покана за записване. Заявлението е за Питагор с коефициент 1.3 от изпитите на ПЧМГ.

Общи условия

Активация на акаунт