otkoga deteto moje da se uchi da kara ski

  • 2 725
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 381
мъжа ми също е мног добър скиор и мислим някъде след 3 годинки да го качин на ски. Това ми се струва най-подходяща възраст, пък и ние сме родени на 29 февруари, точно в сезона, На 2 год. ми се струва, че още не ходят стабило, камоли ски да карат. Но съм виждала и на 2 год и нещо да се карат, можеби зависи и от детето кога е проходило колко стабилан ходи. Пак може и ортопед да се пита.

# 16
  • Мнения: 2 567
За тук поне знам, че от около 3годинки се препоръчва качването на ски.

# 17
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: DEianaZ
аааа, ето това е въпрос, който и мен ме интересува много. Точно днес говорех за това дали да не го пробвам от тази заима по малко. Той е на 1г и 4 месеца. Просто ще го кача за малко на ските само да видя как ще реагира. По принцип съм чувала, че се записват малко след като проходят, но на мен ми се струва че е много малък още. Мисля тази зима само да го пробвам, а догодина, когато ще е на 2 години ще го запиша на ски училище.

Ей и аз на мъжо онзи ден му разправях, че мисля догодина да пробваме да учим малкия - той ще е на година и 9-10 месеца тогава.
Тъкмо и майка му да се понаучи, че тъкмо бях започнала и забременях.

# 18
  • Мнения: 2 792
Димана беше на ски миналата седмица, от детската градина ги записахме, за момил ми се стори, че е малък.В четвъртък се качихме да видим какво е положението и се оказа, че има и 3-4 годишни дребни Simple Smile .Сега го навивам, защото е голям бъзльо и има нужда от допърнително убеждаване  Laughing , ако пролетта има курсове да го пратя и него Wink
 Групите не ги качваха на Алеко, а на Ветровала, там е закътано и освен дечурлигата нямаше други каращи, така че много ви хареса, а и малките хали са такива скици на ските Grinning

# 19
  • Мнения: 35 960
Дъщеря ми днес е на ски-училище за втори ден и е супер доволна; за първи път се качи миналата година с тати, но родителите не стават за учители, децата много се лигавят на мама и тати; мисля, че когато второто стане на 4 г., ще се запишем заедно, защото аз май не съм много умела, за разлика от тати

# 20
  • Мнения: 6 472
И аз съм на мнение, че мама и тати не стават за инструктури. Ина я качих на 2 гидинки, но диването само се лигаваше. На 3 я записах на ски училище и сега е парче и половина скиорка Mr. Green  От понеделник ще ходи за 3 път тази година Grinning

# 21
  • Мнения: 639
Ортопеда на дъщеря ми разреши едва сега - 5г.и 10 мес. - да се учи да кара ски. Миналата година я записах на ски- училище, но след четвъртия ден нищо не беше в състояние да я накара да обуе ски обувките.. Твърдеше , че я болят стъпалата и отказваше категорично! Дъщеря ми е със вродена слабост на съединителната тъкан и е с плоско стъпало, което засега успешно корегираме с гимнастика и супинаторни стелки. Когато бяхме на контролен преглед при ортопеда ми се обясни , че ски обувките причиняват болка на плоскостъпите деца , заради изместения център на тежестта на крачето, за тях се правели някакви специални обувки за да не ги боли. Сега проблема със стъпалата ни е почти напълно разрешен (като имате предвид, че беше доста тежко положението - на три годинки не можеше да събере глезените - коленете и се кръстосваха едно пред друго) и имаме разрешението на доктора. Чувала съм, че децата до около три годинки са физиологично плоскостъпи, значи ски с обикновенни обувки може след три..

# 22
  • Мнения: 35 960
В групакта на дъщеря ми има детенце на 1.8-2 години - нова за мен е ненормално!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Преди месец Ясен беше с баба си и дядо си на ски на Пампорово. Покарал е малко, но той е малко страхлив и не се е получило точно това, което си мислехме. На пистата е имало и дете на 1,5год, което е карало като фурия.
Също така вече три пъти го качвах Ясен на кънки на лед и при третия той вече караше сам. И той и аз сме много доволни от кънките, весело е и така вместо да щурее и да прави бели вършиме нещо полезно.

# 24
  • Мнения: 244
Аааааааа, значи не само аз съм стигнала до извода, че мама и тате да учат не е добър вариант:)
Също така подкрепям мнението, че дете на 1,5 - 2 години е прекалено малко и не е нормално да кара ски. Ние малкия го качихме тази зима (беше на 2 г. и 4 мес.) но "карането" продължи около 5 минути и се изразяваше в тичане на баща му (по обувки) до него на почти равен участък. Само да уточня защо го направихме - отидохме на Боровец и тъй като каката кара ски, си знаехме, че малкия ще ревне, че иска и той. Затова освен шейната, метнахме и неговите ски в колата (наследство от кака му) - да опита и да миряса. Така и стана - опита - не му хареса, пързаля си се с шейната и не ревеше, че иска и той да кара ски Laughing

# 25
По въпроса за възрастта не мога да кажа нищо, но тази зима качихме малкия звер на ски. Оказа се, че той в началото се мъчеше за ходи с тях - беше много забавно, но много бързо се научи да не се оплита в тях. После го качихме и на влек и се пързаляхме по бебешките писти с него, като той стои между моите или на баща си краката и ние карахме в много странна поза, но усилията си струваха, защото вече знае човекът, че с тази чудеса се пързаля. Дори можеше да се крепи прав, докато някой от нас го качваше с влека в същата странна стойка.  Tired Добре, че каката също може да кара ски, та отвреме на време ни отменяше, защото на моменти беше страшно- той човекът не се затормозява особено и почивка не знае. Е, имаше и моменти, като заспиваше прав на влека, ама те са тайна Laughing . Надявам се догодина да почнем да се учим да караме ски (категорично с учител) като си трябва - тогава може би ще разбира какво му обясняваш.
А за изминалия сезон мога само да кажа - важното е, че детето изкара много време на чист въздух.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 228
Вече няколко пъти го качваме и на истински ски малкият звяр. На 2 години и 10 месеца е, справя се доста добре, но с кака ски-учителка, която от доста време само с деца  се занимава. Когато му натежат у застягат обувките сам си казва да "махам тези стегнати ботуши", почиваме, после пак - кара средно по 2 - 3 пъти на ден за по 45 - 60 минути. Не мисля, че се натоварва кой знае колко, а толкова се забавлява...  Simple Smile

# 27
Ot kyde mogat da se kupiat malko plastmasovi ski?

# 28
  • Мнения: 1 073
Моят големия син/ голям, сега навърши 7г./ тръгна на ски  училище на 3г. и се понаучи да кара, сега си ходи на Алеко с група всяка събота и неделя. Докато малкият така и няма желание и не иска да се качва на ски. По Нова Година бяхме на Юндола и се опитах да го кача, но уви не. Така , че явно си е до детето.

# 29
  • Мнения: 5 183
Наши приятели се оплакаха 4е на Пампорово са искали да у4ат детето си да кара миналата година - на 2,5 години, но ски-у4ителя казал 4е не се наема да у4и дете на по-малко от 4, а и не им препоръ4вал.

Общи условия

Активация на акаунт