1-во зъбче

  • 1 625
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте, бебето ми е на 4 месеца и половина,  вече 2 седмици е доста не спокойна. Венците и са подути, постоянно е със Рачичката в устата, текът и лигилите, миналата седмица вдигна температура в продължение на 3 дни. Ходихме на лекар, но ни казаха,  че е рано за зъбче, но пък си има всички симптоми. Не знам какво да мисля. Доста ми е притеснено.. 😔 😔 Рано ли е още за зъбче според вас?

# 1
  • Мнения: X
Моята дъщеря имаше кашлица и сополи в края на третия месец. Педиатъра я прегледа и каза, че е рано за зъби. Точно в дена, в който стана на 4 месеца, първото зъбче се показа, а след две седмици и второто. Мисля, че това отговаря на въпроса ти. Давах Дентокинд за зъбите, разтворено с малко вода в лъжица. Даваш ли нещо за температурата?

# 2
  • Мнения: 39
Аз живея във Белгия и много съжалявам, че нямам достъп до бг лекарства. Давам Perdolan -  парацетамол за бебета

# 3
  • Мнения: X
Това явно е като нашия Панадол. Иначе Дентокинд мисля, че е немски.

# 4
  • Мнения: 39
Благодаря ти, ще го потърся във аптеките.

# 5
  • Мнения: 2 560
Избиването на зъбките не става толкова бързо. Моя син имаше всички симптоми доста преди да му избие първото зъбче. И като казвам доста, имам предвид месеци. Даста се измъчи и той и ние покрай него.

# 6
  • Мнения: X
Има и гел, но не съм го ползвала и не мога да дам отзив за него. Дано зъбчетата излизат леко. Дъщеря ми на 1г и 4 мсесеца имаше 16 зъба, сега три месеца по-късно още са толкова.
Избиването на зъби е различно при всяко бебе. Само с първите 2 е имала проблеми, после излизаха по 4.

# 7
  • Мнения: 39
Аз съм чувала,  че при момичетата зъбките избиват по бързо...

# 8
  • Мнения: X
Аз съм чувала,  че при момичетата зъбките избиват по бързо...
Не знам, не мисля, че е свързано. Моята се роди преносена със седмица, беше 4кг и 54см и още на третия ден си държеше главата изправена. Ранните зъби ги обяснявам с по-бързо развитие. Знам ли..

# 9
  • Мнения: 39
Да ти е жива и здрава, все така да се развива добре!
Дъщеря ми доста трудно се роди много ме измъчи и продължава да го прави, Mask дано избият тези зъбки по бързо.. че да се успокоим и двете..

# 10
  • Мнения: X
На четири месеца и половина на дъщеря ми изби първото зъбче. След седмица и второто. Има деца, на които по-рано им никнат. Но шест месеца бяхме с четири  зъба, а имах приятелка, на която на осем месеца нямаха още зъбче.
Но има и друго. Много рано именно тези зъбки паднаха и бяха сменени с постянни. Още на пет годинки. Това беше изненадата за мен.

# 11
  • Мнения: 11 912
Тонинет, не е изненадващо, а закономерност. По-ранното избиване на зъбките е свързано и с по-ранна смяна. И аз съм била така. Лошото на ранната смяна е, че не са много здрави.
Към авторката. Това, че рано е започнал процеса не означава, че ще избият още на 4-5 месец. Емо започна с признаците за първо зъбче на 4 месеца, но реално се подаде дни преди да стане на 7.

# 12
  • Мнения: X
Мама Ру, права си, при нея със смяната на постоянните се появи още един проблем. Избиват на няколко милиметра зад млечните зъби, като в няколко случая вече даже не ги разклащат. Всеки път ходим на зъболекар да вади млечните. Като гледам как трудно се наместват, едва ли ще се разминем без намесата на ортодонт.
На авторката желая по-малко безсънни нощи и бързо израстване на зъбчетата.

# 13
  • Мнения: 11 912
Тонинет, аз имах предвид появата на кариеси. Има теория, че зъбите, които избиват и се сменят по-рано не са достатъчно здрави, защото нямало натрупан достатъчно калций. (Градска легенда, не е потвърдено от зъболекар). А вашият проблем е по-скоро по рождение. Човек се ражда с два комплекта зъби, но понякога постоянните не са разположени правилно и избиват накриво.

Общи условия

Активация на акаунт