Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 522
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 1 455
  • Мнения: 4 737
Аз карам всекидневно и добре ,градско и извънградско,по магистралата,но имам голям психологически проблем с карането сама 😢 не знам как да го разреша просто отлагам за сега ,не знам ......свързано е с инцидент ,който претърпях преди години ,аз карах и просто не мога да се пречупя ,за сега ....

# 1 456
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Вчера карах за първи път по планински път - Говедарци - ЦПШ Мальовица. Интересно ми беше, въпреки многото дупки. Справих се перфектно!
Днес - по познати до болка улици карах ужасно! Даже повече от ужасно. Изгасих колата на светофар - това не ми се беше случвало от първите карания след курса. Чак де зачудих какво направих. После взех завой безобразно, изпуснах светофар и минах на жълто ляв завой пак с газ и за капак + егати тъпотията - излязох от малка уличка на булевард и не изчаках колата с предимство. Не знам какво направих , но видях колата в последния момент и реших, че доста съм се изнесла и няма връщане назад и дадох газ.
Сега ми е супер тъпо! Не съм кой знае колко можеща, но до сега не бях правила предпоставка за ПТП! Sad

# 1 457
  • Мнения: 5 639
По планински път и котката ми може. Гледай да не видиш сметката на някой моторист с такива излизания на булевард.

# 1 458
  • Мнения: 4 737
Оффффф Непо и аз съм имала такива дни......ужасно е ,но продължаваме напред😘

# 1 459
  • Мнения: 3 732
Зимна мама, софиянка ли си?
Аз от София по тоя път стигнах до малко след Пожарево и се върнах. Достраша ме от стъмването и идващия дъжд. Пътя е двулентов, през селца и със завой. На мен ми беше интересен. Просто тръгвам по пътя да видя докъде ще стигна. Страх ме е защото е непознат.



Но Фрейм, и аз имах подобен проблем. В началото ме беше страх да тръгна сама. Водих домашните и ме дразнеха - ако може да спра точно там където искат. Само аз съм шофьор. Не знаеха пътни знаци, зони. Познат им каза да седнат те да карат и мислят. Млъкнаха... Опитвам се да им обяснявам,но ...

За мен голям проблем са завоите по път с наклон. И ги боря. Искърското дефиле ми е цел в момента, до Мездра но с тировете до ноември. Просто едно кафе в Мездра за да си докажа че мога. 3 месеца събирах смелост да ида до Своге.  Завоя над реката го помня от преди 10 години когато не бях шофЕр. Първия път пътувах сама до Своге - ако се убия заради неправилна преценка, да съм само аз. Втория път взех домашните и мълчаха.

Непокорна, и аз в началото имах такива моменти. Сега понякога пак - когато ума е зает от неотложен проблем, карам като ненормалник. После ме е яд на мен си защото заради мои лични проблеми съм се държала като джигит. Дали ще свирят гуми при тръгване на светофара, дали ще паркирам или засека като идиот - вината е моя. Не си заслужава колата да плаща заради мои грешки.

За мен най - удобно е първо сама да опитам непознат маршрут, после да го повторя с хора. Но около мен пътниците не могат да карат.



Лека и безаварийна на всички - на можещите и неможещите! Да са ви здрави гумите и само попътен вятър да ви следва! Само зелени светофари да имате!

# 1 460
  • Мнения: 2 266
Вчера карах за първи път по планински път - Говедарци - ЦПШ Мальовица. Интересно ми беше, въпреки многото дупки. Справих се перфектно!
Днес - по познати до болка улици карах ужасно! Даже повече от ужасно. Изгасих колата на светофар - това не ми се беше случвало от първите карания след курса. Чак де зачудих какво направих. После взех завой безобразно, изпуснах светофар и минах на жълто ляв завой пак с газ и за капак + егати тъпотията - излязох от малка уличка на булевард и не изчаках колата с предимство. Не знам какво направих , но видях колата в последния момент и реших, че доста съм се изнесла и няма връщане назад и дадох газ.
Сега ми е супер тъпо! Не съм кой знае колко можеща, но до сега не бях правила предпоставка за ПТП! Sad


Какво като си минала на жълто.Проблем ли е?В Бг не може ли да се минава на жълто?Отдавна не съм карала там и съм забравила.

# 1 461
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Може, но е редно да спреш, като го видиш!

Notaris, евала на котката ти! Stuck Out Tongue Планинският път бях решила, че е труден за мен, защото от другата страна на завоя е дере. Да не говорим колко хиляди дупки има по този път и се налага да се кара на зиг-заг през цялото време. Даже завоите не ме напрягат, като това да видя всичките дупки (пак казвам много са, не е една), да преценя къде да мине колата, да погледна в огледалата и след това да шаря наляво-надясно, плюс да следя все пак на завоя да се прибера в моето си платно. И да не карам с 20 км/ч.

Миналата седмица пак бяхме там, ММ караше. Веднага след Говедарци едно младо конче реши, че може да се качи в движение на капака ни. Така както си стоеше мирно и кротко отстрани на пътя. Отзад имаше залепена кола за нас, срещу нас коли. Изобщо на косъм се разминахме.

Относно излизането ми на булеварда - това е най-голямата тъпотия евър, която съм правила с колата. Направо си мислех,  че е невъзможно аз това да го направя. На този булевард винаги има паркирали коли отстрани и никаква видимост. Понеже си знам възможностите и без знак СТОП просто спирам и минавам на първа и пълзя бавно напред. Вчера бях на втора и някак не успях да спра навреме, прекалено се изнесох напред. Идеше ми да потъна в земята ...

# 1 462
  • София
  • Мнения: 18 025
По планински път и котката ми може. Гледай да не видиш сметката на някой моторист с такива излизания на булевард.
Хаха, Нотарис, значи едната ми девойка (най-запалената на тема каране) дори и котка не  е.. И трите ми дъщери от момента на взимане на книжката карат сами, понеже аз не съм шофьор, а баща им е в чужбина на работа. Карат и с огромни времеви прекъсвания заради ученето навън. Но докато си е  тук  ентусиастката, освен че си джитка из града, най-спокойно си отпраши до морето, по околвръстното до Банкя по тъмно, до едно земенско село също,  до друго при приятели до Момин проход, а отлагаше баш планинското каране до Златните мостове. Вероятно заради кофти спомен, че при стартирал зимата курс и обяснение за инструктора, че не е карала до момента въобще (понеже знаем колко млади всъщност са пробвали неведнъж в селца, на малки отсечки), последният я накарал до тръгне директно към Златните мостове. Но определено е придобила увереност след изминати вече сигурно 1500 -2000 км, съдя по моето поведение - преди някак бях на тръни, сега си заспивам в колата и се возя доволно като багаж..Laughing. Другото нещо, което избягва, и за толкова време все още не се е престрашила  да мине оттам, е наклонът при СМГ, в посока нагоре, разбира се.

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 11:59 от пенсионирана русалка

# 1 463
  • Мнения: 46
Здравей  Зуки Су,
можеш ли да караш колело? Ако си припомниш как беше докато се учеше...? Тръпката, желаниято, "другите деца вече карат иаксм и аз".
Страх имаше ли? със сигурност Да ама желанието ти е било 20 пъти по-голямо.
Сега с карането на колата е същото само, че Страха ти е по-голям.
Замисли се: защо ти е да караш кола? по задължение или  по собствено желание? Предполагам първото....
Моят съвет е да се опиташ да смениш гледната точка и да намериш забавлението и удоволствието да шофираш, от това да си вече си част от тази група, можещи да шофират. Щом са ти дали книжка, значи други хора са преценили че можеш да караш.Няма нужда да се съмняваш във собствените ти способности, защото ти вече си показала,че ги имаш!
Simple Smile

# 1 464
  • Мнения: 6 295
Относно излизането ми на булеварда - това е най-голямата тъпотия евър, която съм правила с колата. Направо си мислех,  че е невъзможно аз това да го направя. На този булевард винаги има паркирали коли отстрани и никаква видимост. Понеже си знам възможностите и без знак СТОП просто спирам и минавам на първа и пълзя бавно напред. Вчера бях на втора и някак не успях да спра навреме, прекалено се изнесох напред. Идеше ми да потъна в земята ...
Това е ужасно! По правилник (или поне, когато аз учих листовките) нямат право да спират на по-малко от 5 метра от кръстовище. И това е едно много, ама много смислено правило, защото иначе наистина видимост няма. Много добре те разбирам, понеже когато се върна да карам в България и в частност в София, тия излизания от улици и кръстовища без никаква видимост са ми като руска рулетка.

Аз пък миналата седмица минах на червено. Бях с приятели в колата, развозвах ги посред нощ след парти. Не бях пила, но не знаех адресите им и уж те ми показват. На едно кръстовище се заеха да спорят направо ли да карам, на дясно ли, започна се едно надвикване, аз се чудя кво става Satisfied Надделяха виковете да завивам надясно и в последния момент врътнах, а то се оказа, че зеленото е светело само за направо и съм минала на червено. Flushed По това време нямаше нито една друга кола по улиците и доколкото знам, в Щатите десен завой на червено е допустим, ако пътят е свободен. Но не и в Швейцария Grin Моля се да е бил светофар без камери.
Поуката: Като ми вряскат в колата, да давам игнор. Нищо, че са големи хора. Да не се опитвам да "овладея" ситуацията. :facepalm:

# 1 465
  • Мнения: 4 737
Eмииии то вчера и на мен не ми беше ден Cold Sweat престроявам се в лява лента за ляв завой за в къщи и милото вика ,яяяяя дай направо да им вземем сладолед и аз цък завъртях кормилото и засякох един сеат,даже не го видях....

# 1 466
  • София
  • Мнения: 982
Цитат
Това е ужасно! По правилник (или поне, когато аз учих листовките) нямат право да спират на по-малко от 5 метра от кръстовище. - още е валидно правилото, ама въпреки това, коли си има, че и върху пешеходни пътеки съм виждала ...
....Бях с приятели в колата, ..... започна се едно надвикване, аз се чудя кво става Satisfied Надделяха виковете да завивам надясно и в последния момент врътнах, а то се оказа, че зеленото е светело само за направо и съм минала на червено.
Поуката: Като ми вряскат в колата, да давам игнор. Нищо, че са големи хора. Да не се опитвам да "овладея" ситуацията. :facepalm:
Същотото съм го преживявала и аз, затова крякам всички да млъкнат, пускам навигация и толкоз ., че не мога и другите да слушам.. иначе водя си разговор, като преценя ..

# 1 467
  • Мнения: 6 295
Аз рядко карам с други хора в моята кола, но сега разбрах, че това "дай натам, дай насам" е супер подло.
Явно човек трябва да си направи някаква специална ментална настройка за такива ситуации.
Като в скандал: подават ти репликата и броиш до 10 преди да отговориш. Joy (тези, които карат в колата с мъжете си, по-лесно ще усвоят правилото Joy)

# 1 468
  • Мнения: 7
Здравейте,нова съм и това ми е първият въпрос.
Вчера се явих на практически изпит пред даи  и го взех с оценка да ... Днес моят инструктор който беше с мен на изпита вчера се подписа  и ми каза че се е подписал със запетая и ме заплаши че ако не му купя колата щял да ми върне изпита това вярно ли е ?

# 1 469
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Здравейте,нова съм и това ми е първият въпрос.
Вчера се явих на практически изпит пред даи  и го взех с оценка да ... Днес моят инструктор който беше с мен на изпита вчера се подписа  и ми каза че се е подписал със запетая и ме заплаши че ако не му купя колата щял да ми върне изпита това вярно ли е ?
Как да купиш колата, какви са тия идиотии???

Общи условия

Активация на акаунт