Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 363
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 2 310
  • Мнения: 685
Аз колата я взех с двигател за смяна. Гореше масло като ламя 😀. Съответно вече при най-малкото я водя. Имам проблем със съединителя,  но казаха, че можело още да карам и съм щяла да го усетя като тръгне да си заминава ( много ме съмнява). Като тръгна на дълъг път ще го сменя, че ще ми е притеснено. И на първа не влиза хубаво винаги, но казаха, че това нямало да се оправи и си карам така като сипват масло.

# 2 311
  • Мнения: 3 658
Следвашата седмица ще я водя в сервиз за уто0няване какво ттябва да се прави и колко ще струва. Вчера майстор дойде да я види на място и каза че теча е най-веротно от двигателя. Маслото е до половината. Майстора каза че най-вероятно нямам и антифриз.

Съвсем нормално е маслото да е по средата. Всеки един двигател си похапва масло, колкото е по-мощен, толкова повече. Дори и новите автомобили харчат масло, може да не тече от никъде и пак да намалява нивото. Според мен няма нищо притеснително, а аз разбирам от коли.
 Болднатото ще оставя без коментар, защото е много трудно да се хвърли едно око в разширителния съд и да се установи нивото на охлаждащата течност. А не да се правят предположения.
 Смени си майстора!

# 2 312
  • Мнения: 40 737
И моята първа реакция беше, че майсторът е идиот - нивото на антифриза се вижда. Но не може да е толкова идиот и после реших, че може да е казал, че е сипвана чиста вода, а не антифриз, и да го има предвид при обслужването.

# 2 313
  • Мнения: 3 988
Аз нищо не разбирам както знаете. Нямам си и майстор, въобще само аз съм си.
Мога ли да я карам сега събота и неделя ми е мисълта, че така ми се иска да се разходя на някъде.
Този майстор ми каза ако искам да долея 10w40 масло 200-300 мл не повече за всеки случай. Не знам какво да правя.

# 2 314
  • Мнения: 40 737
Който си е сам самичък трябва да се учи. Като си хванеш мъж, може и да не те е грижа. Ако маслото е до средата - нямаш проблем да караш. Виж и нивото на антифриза, за сега и водица може да сипеш, но като отидеш на сервиз (преди зимата) поискай цялостна смяна за да си сигурна.
Абе, ти изобщо водила ли си я на сервиз след като я купи? Вярно, че е от баща ти, ама все пак при покупка се сменят дежурно някои неща. Масло, антифриз, ремъци. Питай го за ангренажния ремък как е. В сервиза трябва да проверят и спирачките. Изобщо, колата е отговорност, не е само да сипваш бензин и да караш.

# 2 315
  • Мнения: 3 988
Да, съгласна съм че е отговорност. Въобще не си и мисля че нещата са само бензин и толкова. Аз наистина разчитах на него че ми я предава във вид в който да нямам главоболия поне първите няколко месеца за да й посвикна, но май нещата не са точно така. Явно това което за него и неговият вид шофиране не са проблем, при мен с моята неопитност се проявяват.
Уж я е водил на технически преглед на 8ми Април, но не знам там какво са гледали, не съм била с него. На доверие съм я взела, а и ми е подарък, и не искам да мрънкам, защото със сигурност няма да е учтиво. Човека ми е втори баща и като цяло не ми е длъжен с нищо. Само момента е неподходящ, защото нямам работа и съответно и пари за ремонти и прочие. Иначе свободно време да шофирам колкото искаш.
Търся си работа, но пазара в момента е в някакъв ступор и е трудно.

# 2 316
  • Мнения: 40 737
Ако я е водил на преглед на 8 април това е много добре. И не е за мрънкане, а само го попитай какво и е правил, кога е сменян ангренажен ремък и такива неща. Другият начин е отиваш в сервиза и правиш пълно обслужване за няколко стотин лева.

# 2 317
  • Мнения: 3 988
Така за ремъка забравих да питам, ще питам утре.
Каза че преди техническия преглед я е водил на сервиз и са му взели 300 лева за смяна на всичко масла навсякъде, антифриз, всичко по учебник точно.
Така ми каза преди малко се чухме по друг повод.
Приятелка ми вика дали не съм я прегряла и да ми връща масло от двигателя (ама аз само я цитирам, не знам какво значи това въобще).

# 2 318
  • Мнения: 3 732
Ядосах се и ще пиша ... Не ми остават време и нерви за форума. Гоня мечта и ако я сбъдна, ще съм редовна. Отделно имам много работни и лични ядове. Чета понякога този раздел и още две - три теми.

Искам да благодаря на Черна станция и всички обясняващи спокойно - дали техническа информация, дали какво им се е случило или мислят.



Лале Лили, от кой град си? Каква марка е колата, година, модел? Ти, извини ме, на колко години си? Питам те защото от тук ще ти помогнат ако споделиш...

Сама жена, без баща/мъж да обяснява е лесна плячка за сервизи и излишно даване на пари. И аз съм такава и затова пиша. Намерих моя майстор след обикаляне над 10 сервиза и доене за пари. Не ти го препоръчвам защото се занимава с определена марка коли. Аз по изключение се занимава с мен ...

ГТП е проформа. Идете при тия в началото на Божурище - и с половин кола ще минеш. 30 - 50 лв са достатъчни да си затворят очите.

Пожелавам ти да намериш своя майстор!

# 2 319
  • Мнения: 22 766
За майстор да , много зависи каква е колата.
Лаленце, пиши ми лични да те пратя на едно място.( за София)

# 2 320
  • Мнения: 1 466
Lale_Lili беше писала, че колата е Golf 3 GT. Сигурно може да се кара и така, но ако течът на масло стане по-голям и се налага все да се долива, накрая може да се окаже, че са дадени повече пари за масло, отколкото за смяна на гарнитура (ако това е проблемът).

ММ блъсна леко моята кола. Уж пострада само предната броня. От тогава обаче не излиза течността за чистачки. Мислех, че може би е пукнал казанчето, понеже то е точно зад бронята и е вързано за нея, но днес установих, че течност има, обаче тече много леко от дюзите и не стига до стъклото. Някакви съвети как да се справя сама или направо да търся сервиз?

# 2 321
  • Мнения: 3 658
ММ блъсна леко моята кола. Уж пострада само предната броня. От тогава обаче не излиза течността за чистачки. Мислех, че може би е пукнал казанчето, понеже то е точно зад бронята и е вързано за нея, но днес установих, че течност има, обаче тече много леко от дюзите и не стига до стъклото. Някакви съвети как да се справя сама или направо да търся сервиз?
Дюзите са се запушили, ако не си с две леви ръце, можеш да ги отпушиш и сама, или прехвърли на мъжа си тази работа. Ако е мъж ще се справи.

# 2 322
  • Мнения: 1 466
Не мисля, че са дюзите, тече си от тях, но някак долу до капака правят фонтанче, сякаш не стига налягане, за да изтласка течността до стъклото. Все пак ще ги проверя утре. Мисля да проверя и помпата и дали идва ток до буксата за моторчето, също и предпазител. Как обаче да проверя дали е изгорял предпазител? От друга страна се чудя, ако беше изгорял предпазител, дали изобщо щеше да стига течността до дюзите?
При нас нещата стоят така, че мъжът ми чупи колата, аз я оправям, той ми вдига разхода на гориво до 8 на 100, когато я кара, аз го свалям на 5,5 на 100, когато аз я карам, той ми я цапа, аз я чистя. В замяна не му давам да ми вика и да ми прави забележки, когато карам. Та сигурно ще се справи с този проблем, но предпочитам да си го оправя сама. Simple Smile

# 2 323
  • София
  • Мнения: 17 987
Питане към знаещите, понеже таткото ни го няма в момента за помощ.  А аз не съм шофьор...Девойката втори път в рамките на няколко дни не може да запали колата от раз. Не е заради акумулатора, сменян е в края на миналата година, още е в гаранция. Колата се кара ежедневно, така че не е паднал, съсед даже направи с уред някакъв нужните измервания в двора. Масло, антифриз са си ОК  -количеството на последния дори аз лаикът мога да видя през прозрачната пластмаса..

И двата пъти помогна външен човек. Двама души, непознаващи се, казаха обаче едно и също, а именно че двигателят се  е "задавил" заради неправилно запалване. Ама все след навъртяни  над 10 000 км само от Нова Година насам и  доста уверено шофиране в и извън София ще да знае как да запали.. Към сервиз ли следва да поеме или? Ако има значение, става дума за  Сеат Ибиза 2008, дизел.

# 2 324
  • Мнения: 1 106
Stillness, може ли да опиташ да обясниш как го правиш, че при нас е обратното и някак ми се иска и аз да сваля на под 8/100. Не знам дали е заради това, че карам само градско, а градът е малък, ни ако е и до това.... От следващата седмица ще съм извън градско и тогава ше видя дали в това е проблема, но все пак ми е интересно, дали няма някаква цака....

Общи условия

Активация на акаунт