Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 021
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 4 808
Стискам палци! Преди да тръгнеш, провери масло, антифриз, течност за чистачки, също и гумите. Не видях кога тръгваш, в петък обикновено има по–голямо движение към морето, в делнични дни е малко по–спокойно. След Пловдив има бензиностанция около Стара Загора – ОМВ и Лукойл, май и Еко имаше, после чак след Карнобат – на Петрол. В Бургас и след него има доста бензиностанции. Добре е да си предвидиш поне една почивка по пътя. И внимавай по завоите на Ропотамо. Преди Приморско често има полицаи. Камери има на Ромпетрол преди Бургас, на разклона за Атия – работещи са, но най–добре си спазвай ограниченията. Ако се водиш по навигация, може да те отклони преди Бургас през Камено, Братово и оттам излизаш в Бургас, почти на разклона за южното Черноморие. Пътят не е лош, има малък участък с неравности. Успех и безаварийно!

# 826
  • Мнения: 3 044
Благодаря много!
Ще тръгвам утре към 10 сутринта, реших, че трябва задълже да се наспя, мисля да си карам макс със 100/110, проверих вс течности вчера и гумите, ще заредя догоре около Стара Загора.
Събота тировете са спрени, нали? Досега  извън София съм карала само веднъж, до Троян, но беше късно и нямаше много движение

# 827
  • София
  • Мнения: 2 903
Аз бих тръгнал в 6 сутринта, заради жегата, която ще се оформи по обяд. Не знам колко ти е нова и добре оборудвана с екстри колата, но на софийско градско и климатика издъхва по обяд.

# 828
  • Мнения: 3 044
Ми не е нова колата, даже грам, но радиаторът на климатика е сменен, а сега съм я напълнила и с фреон. Абсурд да тръгна толкова рано, просто се познавам, ранното ставане не ми е сила и до около 9 сутринта съм тотално неадекватна... Не бих рискувала да шофирам толкова рано

# 829
  • Стара Загора
  • Мнения: 192
Успех и от мен! И не се притеснявай, просто карай внимателно. Моето първо дълго каране (сама! ) беше 1 ден след като си взех книжката Simple Smile Дупница - Стара Загора... Ех, как ми беше притеснено, но това беше само докато тръгна, после всичко си дойде на мястото.

# 830
  • София
  • Мнения: 979
Леко и безаварийно, Флейм!
Поздрави на морето!

# 831
  • Мнения: X
Ако не ти се налага и не държиш, изобщо не е нужно да влизаш в Бургас.Доста преди него има отбивка, нова, директно към Созопол и надолу.Съкращаваш пътя и избягваш лудницата в Бургас.
Успешна!

# 832
  • Мнения: 3 044
Благодаря, Франсоаз*, ами нямам нужда да минавам през Бургас, но реално и не знам много пътя хаха, мислих да пусна гугъл мапс да ме навигира

# 833
  • Мнения: X
Благодаря, Франсоаз*, ами нямам нужда да минавам през Бургас, но реално и не знам много пътя хаха, мислих да пусна гугъл мапс да ме навигира
Има големи табели, не вярвам да пропуснеш отбивката, доста преди Бургас е.

# 834
  • София
  • Мнения: 3 129
Рано сутрин е много хубаво, но рано сутрин на изток не чак толкова.

 Waze е много по-добра навигация от Гугъл мапс, ползва техните карти, но има много повече информация в реално време, защото е нещо като социална мрежа и хората репортват задръствания, ремонти, всичко.

# 835
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Стискам палци! Преди да тръгнеш, провери масло, антифриз, течност за чистачки, също и гумите. Не видях кога тръгваш, в петък обикновено има по–голямо движение към морето, в делнични дни е малко по–спокойно. След Пловдив има бензиностанция около Стара Загора – ОМВ и Лукойл, май и Еко имаше, после чак след Карнобат – на Петрол. В Бургас и след него има доста бензиностанции. Добре е да си предвидиш поне една почивка по пътя. И внимавай по завоите на Ропотамо. Преди Приморско често има полицаи. Камери има на Ромпетрол преди Бургас, на разклона за Атия – работещи са, но най–добре си спазвай ограниченията. Ако се водиш по навигация, може да те отклони преди Бургас през Камено, Братово и оттам излизаш в Бургас, почти на разклона за южното Черноморие. Пътят не е лош, има малък участък с неравности. Успех и безаварийно!

Около Стара Загора ОМВ няма.
Ето ги наличните по магистралата.

# 836
  • Мнения: 4 808
Стискам палци! Преди да тръгнеш, провери масло, антифриз, течност за чистачки, също и гумите. Не видях кога тръгваш, в петък обикновено има по–голямо движение към морето, в делнични дни е малко по–спокойно. След Пловдив има бензиностанция около Стара Загора – ОМВ и Лукойл, май и Еко имаше, после чак след Карнобат – на Петрол. В Бургас и след него има доста бензиностанции. Добре е да си предвидиш поне една почивка по пътя. И внимавай по завоите на Ропотамо. Преди Приморско често има полицаи. Камери има на Ромпетрол преди Бургас, на разклона за Атия – работещи са, но най–добре си спазвай ограниченията. Ако се водиш по навигация, може да те отклони преди Бургас през Камено, Братово и оттам излизаш в Бургас, почти на разклона за южното Черноморие. Пътят не е лош, има малък участък с неравности. Успех и безаварийно!

Около Стара Загора ОМВ няма.
Ето ги наличните по магистралата.
Не е до Стара Загора, някъде около Чирпан е, мисля, ама аз така съм си свикнала да казвам, че до Стара Загора, редовно спираме там.

# 837
  • Мнения: 28 874
Досега само веднъж излизах извън София, че все ММ кара. Иначе имам желание да опитам как е на дълъг път. Peace

# 838
  • Мнения: 6 924
Хора, да ми стискате палци всичко да е безаварийно! След като средата на май месец си взех книжката и купих количка, в събота за сефте тръгвам на дълъг път (за мен де, 480км). Притеснено ми е малко, а и нямам резервен шофьор Simple Smile
Каква ви е колата? Утре и аз ще пътувам по Тракия Grinning

# 839
  • Мнения: 3 044
Хахахах, искаш да знаеш от кой да се пазиш ли? Joy
Мазда 2 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт