Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 537
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Много неща ме плашат:
- ще успея ли да се справя финансово (със запор заради майка ми - бачкам на минималната заплата и кредит за да купя колата). Не мога да я хвана какво и колко харчи - газ и бензин е. За бензин колеги ми казаха какво да гледам, но газта ... Не мога да я хвана колко има. Няма манометър който да гледам.
- болно и тъжно ми е от пълната липса на уж близки хора. Със майка
 алкохоличка, сестра шизофреник и никакви нормални отношения с тях, никаква подкрепа от тяхна страна, аз сама как да се справя?
- още не мога да се ориентирам в обстановката - светофари, пътна маркировка, престрояване.
Паркирането ми е пълен ужас!

Тъпа съм и не ставам за нищо. Виждам само провалите си, но не и успехите. В главата ми е пълна каша.

П.П.
За бойното ми кръщение - паднал акумулатор посред нощите вероятните причини са две - бензин на изпарения и никакво масло. 100 км без масло съм минала - не знаех какво да гледам.


Момиче, става ми жал като чета колко си се отчаяла и очевидно колата ти е последния проблем. Но е най-лесно решимия. И техническото и състояние и шофирането ти. Ако си от София пиши лично ще те закарам на проверен сервиз да видим само какво трябва да се прави и колко ще ти струва. А и на това ниво на което си за два часа обещавам да ти повиша шпфьорските умения с 50 процента. Сега уикендите съм по-свободен, че свърши сеозна за сноуборд Sad

# 166
  • Мнения: 3 732
Колата е с изрядни документи. Всичко е платено от предния собственик.

Газовата бутилка е 27 л и оня ден я напълних. Бензин сипвах в понеделник - 10 л.
Предния собственик я е оставил пълна и казал че има за 200 км. Аз отидох да я пълня след изминати 100. Имало 10 л останали.
Аз карам много пе*ерастки. Докато ме научат че оборотите минат ли 2000 трябва да вдигна скоростта колко газ съм изхарчила ...

# 167
  • Мнения: 4 808
Монтьорът, който ти е сменял маслото, трябва да е писал в сервизната книжка на колко км трябва да бъде следващата смяна. Някои нямат навик да пишат, но аз винаги ги карам да го правят, защото забравям. Освен това, могат да ти нагласят и киломегража така, че да мига и да те предупреждава като наближи времето. Остава само от време на време да проверяваш антифриза.

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Ivan_Mihov, евала момче!

# 169
  • Мнения: 2 266
Много неща ме плашат:
- ще успея ли да се справя финансово. Не мога да я хвана какво и колко харчи - газ и бензин е. За бензин колеги ми казаха какво да гледам, но газта ... Не мога да я хвана колко има. Няма манометър който да гледам.
- болно и тъжно ми е от пълната липса на уж близки хора.
- още не мога да се ориентирам в обстановката - светофари, пътна маркировка, престрояване.
Паркирането ми е пълен ужас!

Тъпа съм и не ставам за нищо. Виждам само провалите си, но не и успехите. В главата ми е пълна каша.

П.П.
За бойното ми кръщение - паднал акумулатор посред нощите вероятните причини са две - бензин на изпарения и никакво масло. 100 км без масло съм минала - не знаех какво да гледам.



Усложняваш си излишно живота.Сядаш,караш и така.Практиката учи.С времето ще разбереш колко е икономична,колко харчи и така.С вайкане и писане по форуми нищо не става.Всичко зависи от теб.Аз мразех да карам,беше ме страх,не съм спала по цели нощи като знам,че на другата сутрин ще използвам колата и то сама.Много ме беше страх като излязох първият път на магистрала.Но се свиква.Сега не мога без нея.Мъжът ми умишлено ме остави сама и не ми помагаше,за което съм му благодарна.Иначе никога нямаше да се науча.Първият път,когато трябваше да я зареждам с бензин бях много притеснена-ще се справя ли,няма ли.Но чета какво пише на колонката за бензин,изпълнявам указанията и стана.Вярно,че моята е автоматик и по-лесно,но в началото ми беше ужасно трудно.Но сега съм ОК и не мога без нея.

# 170
  • Мнения: 29 321

И от мен поздравления! Браво!

# 171
  • Мнения: 3 732
Сега най - голям ужас ми е паркирането.

Вече гасна само ако ми се наложи да паркирам. От ужас се сковавам и забравям кое как да правя.
Гасна ако се уплаша и блокирам.

Беше ме страх от мост как се минава. С моя самоназначен инструктор веднъж го минах на нощно, на другия ден сама.
Павета минавам, трамвайни релси без проблем, а толкова ме беше страх.

# 172
  • Мнения: 3 732
Иване, благодаря ти!
Не спирам да се учудвам как непознат от форума или колеги на работа ще ми помогнат, а т. нар. ми семейство ще ме срива психически и няма да ми даде нито отношение, нито пари.


Ще ходя на диагностика да видим какво ще излезе.
Има проблем с газта. Присецва, а бутилката е пълна. Единия път изгасна на светофар, а аз не сбърках нищо.
Скоростния лост е много твърд.

Днес учихме престрояването. Мъка ми е. Тръгвам бавно и не мога да преценявам ще мина ли.
По - лесно ми е с човек до мен който да ми казва какво да правя. Сама са едни колебания и чуденки кое как се прави.

Да се похваля - имам три ходения до бензиностанция като едното е сама. Научих от коя страна на колонката да застана, какво да кажа на момчето което сипва, вътре да си кажа колонката.
Всичко това се случва на една и съща бензиностанция. Да видим на друга какви ще ги свърша.
Днес си взех карта за отстъпка и направо се гордея със себе си.

И днес за пръв път карах на пета. Та вчера не знаех къде е.

Още са ми мъка светофарите кой за къде е. Набия се в грешната лента и не знам какво да правя. Кога и как да разбирам къде да застана?

# 173
  • Мнения: 28 448
Абе Плава, чак кой светофар за къде е не различаваш ли? Не си ли ходила пеша по тези улици....все пак на курса се учат правилата за движение, знаците, всичко ли си забравила?

# 174
  • Мнения: 3 732
Като ходя пеша или с рейс светофарите са ми нужни ако пресичам.
Помня правилата. Моментната ориентация ми куца.

# 175
  • Мнения: 1 630
   Къде да застанеш... ми гледаш знаците, въпреки, че то има такива изумени кръстовища... а и след знака вече няма много място за маневри ако разбереш, че си в грешната лента. В нашия град съм ги понаучила кръстовищата. И как няма да ги науча, като попаднах в грешната лента, завих накъдето трябваше според лентата, после още няколко завоя, пообиколих квартала, че да се върна в изходна позиция и пак... втори опит. Като го направих това 1-2 пъти, да видиш как знам вече коя лента за къде е още 100 м. преди да се е показал знака. JoyJoy Но по- добре така, отколкото да създавам предпоставка за ПТП или да се навирам пред съседния или да се мъча да маневрирам в последния момент.
   А днес спирам на бензиностанция, нямаше никакви клиенти, излизам от колата, момчето с ей такива очи ме гледа, че съм спряла до лява колонка, а резервоара ми отдясно. Че докато му обясня, че нафтата е до горе и искам само налягането на гумите да види... голям майтап. Та се сетих- и налягането на гумите проверявай от време на време. GrinningHug 

# 176
  • Мнения: 8 934
Трябва ти каране, практика. Ще свикнеш.

# 177
  • София
  • Мнения: 2 919
   Къде да застанеш... ми гледаш знаците, въпреки, че то има такива изумени кръстовища... а и след знака вече няма много място за маневри ако разбереш, че си в грешната лента. В нашия град съм ги понаучила кръстовищата. И как няма да ги науча, като попаднах в грешната лента, завих накъдето трябваше според лентата, после още няколко завоя, пообиколих квартала, че да се върна в изходна позиция и пак... втори опит. Като го направих това 1-2 пъти, да видиш как знам вече коя лента за къде е още 100 м. преди да се е показал знака. JoyJoy Но по- добре така, отколкото да създавам предпоставка за ПТП или да се навирам пред съседния или да се мъча да маневрирам в последния момент.
   А днес спирам на бензиностанция, нямаше никакви клиенти, излизам от колата, момчето с ей такива очи ме гледа, че съм спряла до лява колонка, а резервоара ми отдясно. Че докато му обясня, че нафтата е до горе и искам само налягането на гумите да види... голям майтап. Та се сетих- и налягането на гумите проверявай от време на време. GrinningHug 

В общи линии мислех да напиша същото за лентите:).

# 178
  • Мнения: X
Да кажа какво мисля - момичето си кара много добре, страха й идва малко в повече. Шофьори с много повече стаж карат в пъти по-зле. Обаче колата й има проблеми някакви, дали е с газта, дали свещи, дали бобини ще трябва да се види. Другата седмица може би ще се ходи в сервиз, за съжаление предварително не може да се каже какво и колко ще струва.

Но пък тази количка не е скъпа за подръжка, само в началото ще трябва да се постегне.

# 179
  • София
  • Мнения: 4 548
Ей това е знакът, който показва коя лента за какво е: https://www.adhold.org/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%8 … %D0%BA-%D0%B43-2/. Проблемът е, че не навсякъде ги има или са много близо до кръстовището и нямаш време да се пристроиш спокойно. Аз като ще карам някъде с минаване през големи кръстовища, които не познавам, си оглеждам маршрута през street view-то на google maps. Мразя да правя резки маневри и затова си обхождам понякога маршрута така виртуално.

Общи условия

Активация на акаунт