Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 533
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 240
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
До преди няколко дни момичето се притесняваше за правилата за движение и в коя лента да застане на пътя, а вие вече я започнахте с уроци да кара на високи обороти. След седмица сигурно и с ръчна ще иска да паркира...

# 241
  • Мнения: X
Това с паркирането на ръчна не го разбрах..

# 242
  • София
  • Мнения: 4 548
Ако сравнявате дизел 75 коня с бензин 75 коня е нормално дизела да дръпне малко по-бързо в началото и да се усеща, че върви много повече. Това е защото има голям въртящ момент на много по-ниски обороти, а атмосферните бензини ускоряват плавно и го няма това усещане, дето те залепя на седалката.
Бензин са и двете. Може би зависи и от скоростната кутия, въпреки, че и двете са ръчни.

# 243
  • Мнения: X
Зависи от спецификите на двигателите, може би и теглото на количките

# 244
  • София
  • Мнения: 2 919
Това с паркирането на ръчна не го разбрах..

Гледай рекламата за кафе Якобс:)Simple SmileSimple Smile!

# 245
  • Мнения: X
Аз мога да ви обясня други начини за паркиране, но ще ме анатемосате за топ джигит Simple Smile)

# 246
  • Мнения: 3 732
Няма да си купувам нова, но вече мисля каква ще е.
Сега ми е интересно да пробвам чужди за да отчета плюсовете и минусите на моята.


За разбирането - аз не мога да отговарям адекватно на най - прости въпроси. Ако тръгна сама да обикалям само ще ме клатят.
Пример от днес:
Газта присецва. Трепери и на светофар. Оказа се, че един колега също е на газ. Не предположих че лъскавото кабрио е на газ. Той е имал същия проблем и при него причината е била свещи.
Отивам при друг и го питам какво е свещи. Той, познавайки мисленето ми и слушайки тъпите ми въпроси, каза че не е като църковна свещ. Аз това си представях честно казано.
От обясненията му нищо не разбрах, но запомних да търся с три върха/края защото съм на газ.
Ако отида в автомагазин като нищо може да ми пробутат едновръхи.


Въобще няма да изпреварвам. Повече от 60 км не съм вдигала.


С ръчна не съм паркирала, но в началото веднъж минах 4 км на ръчна. На таблото свети ! , тя вие, гасне. Сега като се сещам хем ме е срам, хем ми е смешно защото грешката е глупава. Но като няма кой да ти каже какво да гледаш ...


Ето я рекламата но е на руски:
https://youtu.be/KiQ5UaEO0yE


Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 15:39 от Plava luda lutka

# 247
  • Мнения: 2 998
Буббата, аз не разбирам нищо от коли и не мога да си обясня разбираемо мислите.
Моето Сузики е пълно копие на първата показана снимка. Какви са по - точните характеристики на двата показани от теб Опела?
Твоето Сузики е като първата Опел Агила (2000г - 2005г). Тази, за която говоря аз е втората Агила и се произвежда от 2008г до 2014г. Тя и Сузуки Сплаш са на една база. Общо взето една и съща кола, но ребрандирана. Simple Smile

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Между другото и на мен ми е интересно да чета някои обяснения тук.
Да попитам друго /така или иначе ще ходя да ми сменят един накрайник като го открия за моята баба, та и в сервиза ще повдигна въпроса/, от известно време при преминаване към 3 и 4 и обратно се чува едно прехъркване все едно стърже, на какво може да се дължи, като цяло не се притеснявам особено, но психически ми лази по нервите.

# 249
  • София
  • Мнения: 1 580
Няма да си купувам нова, но вече мисля каква ще е.
Сега ми е интересно да пробвам чужди за да отчета плюсовете и минусите на моята.


За разбирането - аз не мога да отговарям адекватно на най - прости въпроси. Ако тръгна сама да обикалям само ще ме клатят.
Пример от днес:
Газта присецва. Трепери и на светофар. Оказа се, че един колега също е на газ. Не предположих че лъскавото кабрио е на газ. Той е имал същия проблем и при него причината е била свещи.
Отивам при друг и го питам какво е свещи. Той, познавайки мисленето ми и слушайки тъпите ми въпроси, каза че не е като църковна свещ. Аз това си представях честно казано.
От обясненията му нищо не разбрах, но запомних да търся с три върха/края защото съм на газ.
Ако отида в автомагазин като нищо може да ми пробутат едновръхи.


Въобще няма да изпреварвам. Повече от 60 км не съм вдигала.


С ръчна не съм паркирала, но в началото веднъж минах 4 км на ръчна. На таблото свети ! , тя вие, гасне. Сега като се сещам хем ме е срам, хем ми е смешно защото грешката е глупава. Но като няма кой да ти каже какво да гледаш ...


Ето я рекламата но е на руски:
https://youtu.be/KiQ5UaEO0yE




И моята на моменти притреперва на газ, ама било нормално ми казаха. По принцип трябва да й се сменяват на моята и свещи и кабели, защото на газ някой път ми гасне на малките обороти, а не би трябвало, все трябва да я ръчкам ли, за да върви нормално... на бензин няма такива проблеми, но... ей го е. На един и същи светофар всеки път ми гасне колата, имам чувството, че вече е на психическа основа вече след 2-рия път определено Laughing Да се посмеете малко: съвсем наскоро ми се случи с мъжа ми отиваме на кино и влизам в паркинга, откъдето обаче първо трябва да си взема билет, за да се вдигне бариерата. И понеже съм се шашнала, защото аз ще карам до там и въобще не мисля, гледам само да стигнем живи и здрави и да не ни убия по пътя Laughing и така спрях, че трябваше да излизам от колата, за да натисна копчето за билета, въобще изключих, че съществува нещо такова, за да вляза на паркинга, фокуса ми беше другаде. И сега настъпва лека паника, усещам, защото трябва да изляза от колата, да си взема билета и по най-бързия начин да тръгна, за да не се строполи бариерата върху колата. Дотук ок, излизам, взимам билета, бързо скачам в колата и от зор да тръгна бързо ИЗГАСНА. Няма проблем, паля отново и отново искам да тръгна бързо, защото бариерата стои вдигната вече поне 10-12секунди и всеки момент ще се спусне. Ами, познайте, колата изгасна втори път. На третия път тръгнах успешно - със забравена вдигната ръчна обаче Laughing Мъжът ми сигурно ще ми се подиграва за тая случка докато съм жива.

# 250
  • София
  • Мнения: 4 548
Вместо да ти се подиграва да беше слязъл да ти вземе билета. И аз така миналата седмица отивам до Кауфланд, а бариерите са веднага след завой. Та не прецених колко близо до колонката да взема завоя и се оказах далече. Таман щях да върна малко назад и да се доближа и спътникът ми излезе и ми взе билета. А за бариерите все се чудя дали все пак нямат някакъв датчик кога да се затварят. Не съм чула да е паднала някоя върху кола, а хората потеглят различно бързо.

# 251
  • София
  • Мнения: 1 580
Вместо да ти се подиграва да беше слязъл да ти вземе билета. И аз така миналата седмица отивам до Кауфланд, а бариерите са веднага след завой. Та не прецених колко близо до колонката да взема завоя и се оказах далече. Таман щях да върна малко назад и да се доближа и спътникът ми излезе и ми взе билета. А за бариерите все се чудя дали все пак нямат някакъв датчик кога да се затварят. Не съм чула да е паднала някоя върху кола, а хората потеглят различно бързо.
Имам един случай, в който аз и моя близка приятелка сме на паркинга отново на кино и вече ще си тръгваме с нейната кола, но си спомням, че на влизане бариерите бяха вдигнати, а сега пък - изненада! Спуснати. А ние нямаме билет, спрели сме до бариерите и слезли и двете от колата (кой знае отстрани как сме изглеждали, две жени - патки, не знаят как да излязат от паркинга) и се въртяхме, въртяхме и накрая като от някакъв говорител отнякъде близо до бариерите ни каза охраната, че не сме си били платили и скоро нямало да стане, ако продължаваме да се въртим така. Срам. Щях да потъна в земята, но ми е простено, тогава още нямах книжка. Не, че сега нещата са супер различни Laughing Мисълта ми е, че според мен, съдейки по тази случка, има някой, който все пак ги наблюдава.

# 252
  • Варна
  • Мнения: 995
Мисля, че някакви датчици засичат, когато автомобила е минал и съответно, когато все още не е. Не съм виждал до сега да е паднала бариера върху автомобил. Почти ежедневно ми се налага да ползвам паркинг с такива, при излизане от него понякога включването е по-бавно, защото има движение, колата ми е под бариерата, но нищо не се е случвало. Пък и тя е алумин, най-много тя да се счупи. Grinning

# 253
  • София
  • Мнения: 2 919
... от известно време при преминаване към 3 и 4 и обратно се чува едно прехъркване все едно стърже, на какво може да се дължи, като цяло не се притеснявам особено, но психически ми лази по нервите.

За съжаление ще ти се наложи да започнеш да се притесняваш, и колкото по-рано, толкова по-добре. Сега ще смениш евентуално само синхронизатори а ако позакъснееш отиваш И на зъбни колела, и на други карантии.

# 254
  • София
  • Мнения: 4 548
Занимават ли се по сервизите да сменят чаркове на скоростната кутия? На мойта колица ѝ се беше разбръмчал някакъв лагер, чуваше се на 4-та, Смених цялата скоростна кутия, като намерих доста изгодно от катастрофирала на 20000 км.

Общи условия

Активация на акаунт