Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 007
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 4 808
И за мен не е нормално на нова кола за пет години да и се счупи двигателя и да се сменя. Карам основно служебни коли, сменила съм доста вече, навъртат много километри, но когато една кола се поддържа, не би трябвало да става така.

# 406
  • Мнения: 6 226
Видях, че по-рано обсъждате кога има нужда да се минава на N при автоматиците и да ви кажа какво ми се случи скоро. Simple Smile)))) Моята кола е нова, на 2 години, съответно е "умна" и пищи и ми пише поучителни съобщения на таблото за какво ли не. "Студено е, може да има лед." Rolling Eyes Та скоро, тъкмо паркирам и ми се обадиха по телефона. Спрях, но не излизам от колата, за да си продължа разговора по високоговорителя. Да, ама не съм много сигурна няма ли да прекъсне, ако изключа колата, така че си седя на включена кола, спряла, с натисната спирачка и на D. Ей, след няколко минути (примерно три...) като се разпищя тая кола, взе да мига таблото, пусна ми някакво гневно съобщение - с две думи не одобри никак да седи по този начин на D. Включих на N и миряса.

# 407
  • Варна
  • Мнения: 995
Ааа, не прави така. Ще сменяш кутия, или ще правиш скъп ремонт! Wink Grinning

# 408
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Спокойно, след три години ще смениш двигателя и всичко ще бъде наред Simple Smile))

# 409
  • Мнения: 2 266
Да,в САЩ съм.Тук просто така е прието-двигателя не работи,никой не се занимава с него и купуваш друг.А и той не е чак толкова скъп.Маслото ми го сменят на всеки 10 000 мили.Просто тук е друг начинът,няма нищо странно за мен.

# 410
  • Мнения: 2 266
Тук също колите много се подържат.Първата ми кола беше на 7 години.Абсолютно нищо й нямаше,но просто решихме да я сменим.Беше на 100 000 мили.Двигателя сменихме към края на петата година и накладки.Това е.Друго всичко беше ОК,но и аз много си я пазех,както и тая сега.

# 411
  • Варна
  • Мнения: 995
Да,в САЩ съм.Тук просто така е прието-двигателя не работи,никой не се занимава с него и купуваш друг.А и той не е чак толкова скъп.Маслото ми го сменят на всеки 10 000 мили.Просто тук е друг начинът,няма нищо странно за мен.

Това, че там колите са страшни тояги спрямо еквивалента си в Европа е вярно, но позволи да не вярвам на тия неща за смяната на двигател на 5 години. Все пак не пасем тревичка на двора.
И повярвай - странно е.

П.П. Мисля, че пробега от 10 000 мили е много, аз други неща съм виждал и чувал за пробега, на който трябва да се смени. 

# 412
  • София
  • Мнения: 2 903
...П.П. Мисля, че пробега от 10 000 мили е много, аз други неща съм виждал и чувал за пробега, на който трябва да се смени.  

Не знам какво си виждал и чувал, но 10 000 сухопътни мили са 16 000 километра:smile:
П.П. Колкото и да са тояги американските автомобили, а те не са(личен опит), през 2018 година да смениш масло на 16 000 км е съвсем нормално.

Последна редакция: нд, 06 май 2018, 09:39 от Mунчо

# 413
  • Варна
  • Мнения: 995
Въх, не знаех колко точно са 10к мили. Благодаря.
Да приемем, че съм бил там, имам роднина, който работи в авто сервиз. Не се занимава с ремонти по двигатели, но от него, а и от други роднини там знам, че сменят масло на 5к мили. Което лично на мен ми се стори много странно. И как пък никой от тях не си купи нов двигател на вече 6-7 годишната кола? Ами тия с по-старите, или ще кажете, че на времето са се правили по-издръжливи? Стига с тия глупости за смяна на двигател на 5 години. Моля.

# 414
  • Мнения: X
Тук също колите много се подържат.Първата ми кола беше на 7 години.Абсолютно нищо й нямаше,но просто решихме да я сменим.Беше на 100 000 мили.Двигателя сменихме към края на петата година и накладки.Това е.Друго всичко беше ОК,но и аз много си я пазех,както и тая сега.

Можеш ли да разпиташ дали от някъде там може да се намери A6 C7 с доказуеми километри, която да не е била блъскана или подводница Simple Smile Че при вас са бензинки, а тука в Европа са само печки

# 415
  • Мнения: 3 621
Можеш ли да разпиташ дали от някъде там може да се намери A6 C7 с доказуеми километри, която да не е била блъскана или подводница Simple Smile Че при вас са бензинки, а тука в Европа са само печки
Надявам се да се сещаш, че на кола от Щатите се начислява мито и ДДС. Като ДДС-то е върху сбора от цената на колата, цената на транспорта и митото.

# 416
  • Мнения: X
Можеш ли да разпиташ дали от някъде там може да се намери A6 C7 с доказуеми километри, която да не е била блъскана или подводница Simple Smile Че при вас са бензинки, а тука в Европа са само печки
Надявам се да се сещаш, че на кола от Щатите се начислява мито и ДДС. Като ДДС-то е върху сбора от цената на колата, цената на транспорта и митото.

Имам човек, ще я вкара разглобена малко като блъсната и няма мито Grinning

# 417
  • Мнения: 3 621
Можеш ли да разпиташ дали от някъде там може да се намери A6 C7 с доказуеми километри, която да не е била блъскана или подводница Simple Smile Че при вас са бензинки, а тука в Европа са само печки
Надявам се да се сещаш, че на кола от Щатите се начислява мито и ДДС. Като ДДС-то е върху сбора от цената на колата, цената на транспорта и митото.

Имам човек, ще я вкара разглобена малко като блъсната и няма мито Grinning
Аз съм вкарвал от Швейцария ударена кола и си платих всичко, като не ми признаха фактурата от автокъщата, а цената на колата я определиха по Шваке като на здрава кола. Мито и ДДС се начислява на всичко, което идва извън Европейския съюз и цената му е над 60$.

# 418
  • Мнения: X
Трябва да разуча как става, но джамбазите го правят по някакъв начин и не ги плащат

# 419
  • Варна
  • Мнения: 995
Аз мисля, че преди не малко години ставаше това, да я вкараш поразглобена, уж ударена и се спестяваше една от таксите, но мисля, че почти няма вратички вече. А и секна вноса като, че ли на автомобили от САЩ, може би наистина вече няма далавера. Отделно, че трябва да минава технотест, да се сменят мигачи /в САЩ са предимно червени, в ЕС мисля не е позволено/ и...абе играчка си е.

Общи условия

Активация на акаунт