Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 034
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: X

Много съм горда и за това прикачвам и снимка на първото ми паркиране в живота Heart Eyes Синята астричка.


Като паркирам на равно отстояние от колите до мен, и на мен ми идва да извадя телефона и да се снимам Grin
Аз пък паркирам основно назад (целенасочено) и вече се оправям с минимален брой маневри. Само че има къде да се упражнявам - на паркинга на работа Simple Smile Виж, успоредно не съм паркирала от времето на курсовете и съм сигурна, че няма да се справя, ако ми се наложи. Но пък знае ли се, доста клипчета изгледах... Simple Smile

Laughing

С клипчета всичко изглежда суупер лесно. Мъжът ми ми се смее за това хаха. От три пъти успявам един път като хората, както казах. Рй сега два пъти паркирах с мъжа ми и си скъсах нервите. Вика ми и ме стресира. Днес установих, че ако правя глупости, то поне като съм сама няма кой да ме псува. Grinning
”Две маневри са, Петьо, две!” като го чуя това и видя да се кръсти и хептен почвам да правя глупости

Много е безмислено да викаш на начинаещ шофьор, мисля, че не го правя(авторката може да потвърди). Много мразех като ми го правеха на мен и бях тръгнал да налитам на бой на изпитвия на кормуването. Сега ако уча начинаещ ще повикам малко чак след катастрофата Grinning

# 451
  • Мнения: X
Много е гадно начинаещ шофьор да вози опитен. За тях всичко е лесно защото имат опит. Забравили са че и те са били като нас някога.
За съжаление, не е до опит....познавам жени-шофьорки над 20 години и все още карат така, все едно вчера са взели книжка и се качват в кола.
До "мозъчна подредба" е, жените просто не са "програмирани" да карат кола.
Да, напъват се да са "равни" с мъжете, ама ....само се напъват.
Попътен, все пак!

# 452
  • София
  • Мнения: 1 569
За мен тези сравнения са несериозни, защото всичко е до навъртяните километри зад гърба. Така поне мисля. Моят мъж ми е разказвал как не е знаел къде се мушка ключа, как като е взел книжка и е паркирал около 20мин и е палил съединителя от неувереност, а сега  10години по-късно дори работата му е свързана с това да кара ежедневно и е отличен шофьор. Познавам жена шофьор,  която е стигала до 190км/ч на магистралата. Познавам жени и които паркират само направо, но и такива, които изцяло се ориентират по огледала и тн. А за съжаление познавам и мъже, които въобще не стават за шофьори. Говоря за хора с години ”опит” зад гърба си.

Аз не искам да бъда равна с никого, искам да си карам спокойно, да си спазвам законите, ограниченията, да нямам притеснения, че примерно не мога да паркирам, ако отида еди къде си. Но мен някакси ме влече, сама се бутам да карам, отвътре някакси искам да се науча, доставя ми удоволствие просто.

# 453
  • Мнения: 8 890
Мозъчна подредба - ха ха ха!
По-тъпо обяснение не бях чувала.

Аз не искам да бъда равна с никого, искам да си карам спокойно, да си спазвам законите, ограниченията, да нямам притеснения, че примерно не мога да паркирам, ако отида еди къде си. Но мен някак си ме влече, сама се бутам да карам, отвътре някак си искам да се науча, доставя ми удоволствие просто.
Peace Peace Peace

# 454
  • Мнения: X
Много е гадно начинаещ шофьор да вози опитен. За тях всичко е лесно защото имат опит. Забравили са че и те са били като нас някога.
За съжаление, не е до опит....познавам жени-шофьорки над 20 години и все още карат така, все едно вчера са взели книжка и се качват в кола.
До "мозъчна подредба" е, жените просто не са "програмирани" да карат кола.
Да, напъват се да са "равни" с мъжете, ама ....само се напъват.
Попътен, все пак!

Не е съвсем така. Има жени, които карат като Фетел и Райконен - говоря за рефлекси, реакции и преценка на ситуацията.
Като цяло голяма част от хората се научават добре с повечко километри, ако искат да се научат. Но има един процент хора, незнам точно колко, и мъже и жени, от които шофьори няма да стане никога и нямат място на пътя. Проблема им е най-вече неумение да се концентрират.

# 455
  • Мнения: X
Скрит текст:
Много е гадно начинаещ шофьор да вози опитен. За тях всичко е лесно защото имат опит. Забравили са че и те са били като нас някога.
За съжаление, не е до опит....познавам жени-шофьорки над 20 години и все още карат така, все едно вчера са взели книжка и се качват в кола.
До "мозъчна подредба" е, жените просто не са "програмирани" да карат кола.
Да, напъват се да са "равни" с мъжете, ама ....само се напъват.
Попътен, все пак!

Не е съвсем така. Има жени, които карат като Фетел и Райконен - говоря за рефлекси, реакции и преценка на ситуацията.
Скрит текст:
Като цяло голяма част от хората се научават добре с повечко километри, ако искат да се научат. Но има един процент хора, незнам точно колко, и мъже и жени, от които шофьори няма да стане никога и нямат място на пътя. Проблема им е най-вече неумение да се концентрират.
ВЪзможно е....има жени, които използват по-успешно "мъжката" половина на мозъка си.Не знам на какво се дължи, но е факт.Те обаче са изключения.Които само потвърждават правилото-масово жените не умеят да шофират.Свидетел съм всеки ден на всякакви женски изцепки.Не ги споделям в "Оплакванията...", само защото ще досадя неимоверно с поне 2-3 такива ежедневно.
Мъжът ми работи до училище...да разказвам ли за колко "правилно и перфектно" паркиращи майки ми разказа днес?   Smiley   Качването на тротоара е най-малкия "грях"....

# 456
  • Мнения: 3 623
Скрит текст:
Много е гадно начинаещ шофьор да вози опитен. За тях всичко е лесно защото имат опит. Забравили са че и те са били като нас някога.
За съжаление, не е до опит....познавам жени-шофьорки над 20 години и все още карат така, все едно вчера са взели книжка и се качват в кола.
До "мозъчна подредба" е, жените просто не са "програмирани" да карат кола.
Да, напъват се да са "равни" с мъжете, ама ....само се напъват.
Попътен, все пак!

Не е съвсем така. Има жени, които карат като Фетел и Райконен - говоря за рефлекси, реакции и преценка на ситуацията.
Скрит текст:
Като цяло голяма част от хората се научават добре с повечко километри, ако искат да се научат. Но има един процент хора, незнам точно колко, и мъже и жени, от които шофьори няма да стане никога и нямат място на пътя. Проблема им е най-вече неумение да се концентрират.
ВЪзможно е....има жени, които използват по-успешно "мъжката" половина на мозъка си.Не знам на какво се дължи, но е факт.Те обаче са изключения.Които само потвърждават правилото-масово жените не умеят да шофират.Свидетел съм всеки ден на всякакви женски изцепки.Не ги споделям в "Оплакванията...", само защото ще досадя неимоверно с поне 2-3 такива ежедневно.
Мъжът ми работи до училище...да разказвам ли за колко "правилно и перфектно" паркиращи майки ми разказа днес?   Smiley   Качването на тротоара е най-малкия "грях"....
Подкрепям, така си е. Нищо лично към дамите-шофьорки, но е вярно горното.

# 457
  • Мнения: 22 525
Няма какво да си кривим душата, болшинството жени шофират по-зле от болшинството мъже.Аз отдалеч разпознавам , когато пред мен кара жена.И си признавам, че съм на светлинни години от уменията на моя мъж, който въпреки това твърди, че се справям много добре като шофьор.Но аз виждам голямата разлика между мен и него в реакции, осъзнатост на ситуации, ориентация, позициониране на пътя, маневреност, умения за преценка и тн.
Хубаво е да знаем какви са възможностите ни и да не злоупотребяваме с тях зад волана!:)

# 458
  • Мнения: X
Аз обаче продължавам да твърдя, че зад волана има много мъже, които са мега зле. Ако жена кара неадекватно пред мен не ругая, но видя ли мъж да прави глупости много му сипвам и го правя луд Grinning

# 459
  • Мнения: 22 525
Като цяло има много лоши шофьори последно време!

# 460
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Все до едно място се стига в подобни теми- мъжа или жената са по...
Некадърността няма пол, поне в това съм се убедила аз!

# 461
  • Мнения: X
Напоследък книжките направо незнам как ги раздават, а огледалата се ползват от по-малко от половината шофьори

# 462
  • Мнения: 22 525
Напоследък книжките направо незнам как ги раздават, а огледалата се ползват от по-малко от половината шофьори
Някои дори не знаят за съществуването на мигачи, а червеният светофар не е пречка да се минава по усмотрение на задкормилното устройство!

# 463
  • Мнения: 3 732
Като се почне от самия шофьорски курс, мине се през годините и поддръжката на колите, пътищата, манталитета на българина - всичко е зле.
Не спорите! До човек си е.

# 464
  • Мнения: 2 805
Напоследък книжките направо незнам как ги раздават, а огледалата се ползват от по-малко от половината шофьори
Защо да ползват огледала, като може да си завъртят тялото от кръста нагоре на 180 градуса в седнало положение.

Общи условия

Активация на акаунт