Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 302
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 8 926
Вариант без мигач в кръгово няма. Влизаш с ляв и си с ляв, докато не стигнеш изхода, от който ще излизаш, тогава сменяш на десен.

# 511
  • Стара Загора
  • Мнения: 494
Точно така ме учиха и мен, така влизам и излизам от кръгово:
Аз знам, че трябва да сигнализираш накъде ще вървиш преди да влезеш в кръговото:
 - ако излизаш от първия изход вдясно - десен мигач преди влизане;
- ако си направо - без мигач;
- ако си от последния изход - ляв мигач;

След като влезеш, гасиш мигача, въртиш, колкото се въртиш там и, като стигнеш до твоя изход, даваш десен за излизане.

# 512
  • София
  • Мнения: 4 547
Минавам често през може би най-голямото кръгово в София - това до Арена Армеец. Ако излизам през първия изход пускам десния мигач и го спирам като изляза. За всеки друг изход влизам с ляв мигач, защото реално се престроявам в някоя от вътрешните ленти. Общо са четири и е важно да се знае кой накъде кара. Щом подмина последния изход преди моя давам десен, че излизам.

# 513
  • Мнения: X
Вариант без мигач в кръгово няма. Влизаш с ляв и си с ляв, докато не стигнеш изхода, от който ще излизаш, тогава сменяш на десен.
Съветвам ви внимателно да си припомните правилника. Там точно е написано при какви обстоятелства се подава ляв мигач.
Задължително мигач в кръгово се подава само при смяна на лентата и при излизане. Всяко друго действие придружено с подаване на мигач е безпредметно и може да бъде объркващо за останалите участници в движението

# 514
  • Мнения: 8 926
Вариант без мигач в кръгово няма. Влизаш с ляв и си с ляв, докато не стигнеш изхода, от който ще излизаш, тогава сменяш на десен.
Съветвам ви внимателно да си припомните правилника. Там точно е написано при какви обстоятелства се подава ляв мигач.
Задължително мигач в кръгово се подава само при смяна на лентата и при излизане. Всяко друго действие придружено с подаване на мигач е безпредметно и може да бъде объркващо за останалите участници в движението
И аз ви съветвам да си прочетете правилника. Вариант без мигач в кръгово, няма.

# 515
  • Мнения: X
Ако са въвели такова правило(защото когато вземах книжка нямаше) в него няма абсолютно никаква логика, но не би ме учудило

# 516
  • Мнения: 8 926
Нямам идея кога сте карали курсовете, аз ги карах преди 3 години и това е по правилника, който аз учих, инструкторът също ми го е казвал неведнъж.

# 517
  • Мнения: 2 620
Вероятно с последните изменения на закона са го въвели, защото аз имам книжка от февруари. И мен ме учиха за влизане в кръгово с ляв, излизане с десен.

# 518
  • Мнения: 29 228
Много зависи и кой те учи все пак....

# 519
  • Варна
  • Мнения: 995
Аз също не мога да си представя, защо пък да влизам в кръгово с мигач, камо ли пък ляв такъв? Но знам ли, от 2003та, когато карах курса може много неща да са се променили.
Но не мисля, че и инструктурите имат кой знае каква вина за това, че някой е излязал ненаучен. За 30 часа колко да ги научат? Едва ли им казват да изпреварват отдясно, да пресичат непрекъснати линии...това го казвам, защото преди малко повече от месец, точно с такъв маниер ме отнесе една 'девойка' с книжка от 4 месеца, аз си се включвам в движението в булевард, имам си лента за ускорение, която е 'отделена' от лентите на булеварда с ДВОЙНА непрекъсната, и тъкмо си влязох и тръгвам да ускорявам, когато само чух клаксон и спирачки и усетих камшичния удар. Бясна рускиня изпреварва отдясно /окей, случва се/, ама пък да сечеш така и маркировката!? Едва ли инструктура или правилника я е научил на това. Simple Smile

За това - отваряйте си очите и очаквайте неочакваното. Да, има някакви правила, но кой и как ги спазва е съвсем отделен въпрос.

# 520
  • Мнения: 8 926
Вашите представи са едно, правилата за движение са друго.

# 521
  • Мнения: 5 053
Моята книжка я взех преди 8 години и ще кажа същото-в кръгово се влиза с ЛЯВ мигач и се излиза с десен.Има логика...Даваш ляв за да видят колите,че излизаш на тяхната лента,те са ти от ляво,нали?А с десен се излиза за съответната пряка.
Да кажеш,че в кръгово не се дава никакъв мигач е все едно да кажеш,че като си се наредил в лента само за десен завой не се дава мигач.То е ясно,че няма на къде другаде да идеш,но светлинната сигнализация е задължителна.

# 522
  • Мнения: 22 725
Аз  давам мигач като вляза в кръгово, за да кажа накъде отивам.Но не виждам защо да е задължително ляв?! Ако влизаш в крайна дясна лента в кръга (при многолентови кръгови)и непосредствено след влизането трябва да излезеш на първия изход, защо да давам ляв мигач?

# 523
  • Варна
  • Мнения: 995
Vervam - без свободни съчинения, моля. Кой е казал, че не се дава никакъв мигач? Това ти какво си разбрала, е съвсем различно от това, което съм казал. Много ясно, че ще дам мигач /десен/ когато съм вътре и ми предстои излизане. Ама пък да дам ляв, когато влизам в кръгово все още не си го обяснявам, а и твоята логика за него също не мога да я...осмисля?

# 524
  • Мнения: 8 926
Аз  давам мигач като вляза в кръгово, за да кажа накъде отивам.Но не виждам защо да е задължително ляв?! Ако влизаш в крайна дясна лента в кръга (при многолентови кръгови)и непосредствено след влизането трябва да излезеш на първия изход, защо да давам ляв мигач?
Написах го по-горе, изключение прави, когато излизаш от първия изход, тогава влизаш и излизаш с десен.

Общи условия

Активация на акаунт