Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 568
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 050
Ти може да го тълкуваш по всякакъв начин, важно е какво е искал да каже авторът.

# 556
  • София
  • Мнения: 1 580
И на мен все ми казват, че това пък било ”най-лесно”, защото си пътуваш по прав участък, но мен ме притеснява самото включване на магистралата, изпреварване, ако случайно се лепна зад някой тир, което е почти невъзможно да не се случи. В града карам все по-често и то сравнително дълго разстояние Красна Поляна - Ботевградско шосе, защото там работя, но все още има неща, които да ги доусъвършенствам. Като например престрояването. Ако знам, че се налага да се престроявам, настъпвам малко, изпреварвам колата, която евентуално е до мен и се мушкам. Но ако случайно се окажа в грешната лента и трябва бързичко да се престроя или са повечко колите и въобще....минималната ми преценка съвсем става нулева. Онзи ден така засякох един човек на тунела в Люлин, че имам чувството, че щях да го ударя със задната част на колата. Направо ми идваше сама да се напсувам.

# 557
  • Мнения: 1 050
При възможност тръгни по-рано, когато няма да има много трафик. Първото ми шофиране по магистралата беше, когато си взех колата и трабваше да ида да я регистрирам в КАТ. Тръгнах в неделя в 5:00ч. И мога да кажа, че това беше най-най-спокойното ми пътуване някога

# 558
  • София
  • Мнения: 2 919
Ти може да го тълкуваш по всякакъв начин, важно е какво е искал да каже авторът.

Викаш, на теб автора на уше ти сподели какво ТОЧНО е искал да каже, ммм? Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 559
  • Мнения: X

Катерин, имаш ли книжка и шофираш ли?
Не, но моят "спорт" е ходенето пеша всеки ден, изминавам поне по 10-12 км.Като всеки ден маршрута ми из града е различен.И всеки ден, абсолютно всеки ден съм свидетел на неадекватно женско шофиране."Оплаках" се от анй-малоумните в оплакваческата тема, ама ако всеки ден пиша, ще стане досадно....
Най-елементарното:жена излиза от пресечка на булевард.Спряла е точно на пешеходната пътека, а дори да е малко по-назад, видимост има идеална.Просто трябва да изчака светофара да спре потока, за да излезе тя....ама не, тя "стъпила" точно на пешеходната пътека.При повдигане на вежди от моя страна и "въпрос" с ръка, ще мръдне ли, тя гледа "умно" и въобще не зацепва за какво иде реч.Поглед-пълен гьон.Такова какво да го правиш, то ни приема, ни предава.

Във сряда вечерта се прибираме с мъжа ми от пазаруване с колата, естествено, една неориентирана се престроява по най-тъпия начин и ни засича....Сетих се за темата, та коментирахме, че ако аз взема книжка, предвид липсата ми на търпение ще трябва да си купя танк, за да мога да шофирам в градски условия.Т.е., пердаша наред, кой оцелее, оцелее, другите ще се научат да спазват правилника.   Laughing

# 560
  • София
  • Мнения: 2 919
И на мен все ми казват, че това пък било ”най-лесно”, защото си пътуваш по прав участък, но мен ме притеснява самото включване на магистралата, изпреварване, ако случайно се лепна зад някой тир, което е почти невъзможно да не се случи. В града карам все по-често и то сравнително дълго разстояние Красна Поляна - Ботевградско шосе, защото там работя, но все още има неща, които да ги доусъвършенствам. Като например престрояването. Ако знам, че се налага да се престроявам, настъпвам малко, изпреварвам колата, която евентуално е до мен и се мушкам. Но ако случайно се окажа в грешната лента и трябва бързичко да се престроя или са повечко колите и въобще....минималната ми преценка съвсем става нулева. Онзи ден така засякох един човек на тунела в Люлин, че имам чувството, че щях да го ударя със задната част на колата. Направо ми идваше сама да се напсувам.

 Най-голямата грешка при изпреварване на магистрала а и на междуграски път е да се залепиш зад този, когото смяташ да изпревариш и да почнеш ускоряване от неговата скорост. Още едни поне петдесетина метра преди  застигането, без да намаляваш твоята скорост, с включен съответно ляв мигач, минаваш в лявата лента и доускоряваш, за да изпревариш в рамките на  безопасната за тебе скорост и разстояние. Лошото е ако попаднеш на състезател, който в същия момент реши, че и неговата кола може да върви, колкото твоята. Естествено, при всички тези действия, очите на четири в огледалата за нисколетящи самолети на две и четири колела, които се изживяват като Шумахер или Мишел Мутон примерно и се носят в неуправляем полет с 200 и отгоре километра.

# 561
  • Мнения: X
Темата с мъжете и жени шофьори е много дълга. Аз да споделя, че неделя ми предстои първото самостоятелно и извънградско шофиране Пловдив - София и малко си ме е шубе, признавам си.

Няма място за голямо притеснение при самото междуградско шофиране. Дръж си дясната лента със скорост, която ти е по душа, но недей в началото да се движиш с повече от 120. Е, разбира се зависи и от колата, с която ще пътуваш, но все пак...Спазвай стриктно ограниченията особено ако попаднеш в мъгла. Предполагам, че са ти казвали за пързалката, която се образува сутрин рано при мъгла а и по начало при мъгла платното става хлъзгаво. По-неприятното е ако не знаеш при влизането в София накъде да хванеш, защото има много ремонти, както и много новопоставени знаци за еднопосочно движение, които понякога изненадват и мен самия.

И да не кара със 120км в лявата лента на магистралата, освен за изпреварване. Доста хора не го спазват.

# 562
  • София
  • Мнения: 2 919
Темата с мъжете и жени шофьори е много дълга. Аз да споделя, че неделя ми предстои първото самостоятелно и извънградско шофиране Пловдив - София и малко си ме е шубе, признавам си.

Няма място за голямо притеснение при самото междуградско шофиране. Дръж си дясната лента със скорост, която ти е по душа, но недей в началото да се движиш с повече от 120. Е, разбира се зависи и от колата, с която ще пътуваш, но все пак...Спазвай стриктно ограниченията особено ако попаднеш в мъгла. Предполагам, че са ти казвали за пързалката, която се образува сутрин рано при мъгла а и по начало при мъгла платното става хлъзгаво. По-неприятното е ако не знаеш при влизането в София накъде да хванеш, защото има много ремонти, както и много новопоставени знаци за еднопосочно движение, които понякога изненадват и мен самия.

И да не кара със 120км в лявата лента на магистралата, освен за изпреварване. Доста хора не го спазват.

Ъхъм, и обикновено "пилотират"  коли от 3-4 утвърдени марки "бегачки" Simple Smile.

# 563
  • Варна
  • Мнения: 995
Има участък от АМ Тракия, в който, ако не караш в лява лента, шанса да ти изпадат пломбите, да ти се разбият камъните в бъбреците и други такива е огромен. Тогава постоянно си на огледалата и се прибираш за малко в дясно, да те изпревари ниско летящия... Grinning

# 564
  • Мнения: 5 059
Хич не се притеснявайте за магистралата...
На мен първото ми излизане на такава беше придружено с това,че....влезнах в насрещното движение Grinning
В най-дясна лента,разбира се...
На пътя,който се включваше на магистралата имаше островче,трябваше да се тръне на дясно или наляво,синята табелка със стрелката липсваше,нямаше никакъв знак.
Пред мен караше кола с ЕН регистрация и реших,че човека си знае от къде да мине.Е,карах след него и се оказах в скоростната лента,обратно на всички коли.
Реших,че може би са отбили движението за ремонт,защото от другата страна нямаше никакви коли.Но когато почнаха да свиркат и присвяткат с фарове ми стана ясно.
Явно е имало доста объркани,защото малко по-натам липсваше мантинелата и беше отъпкан пътя .Там се престроих в правилната лента.Другия,пред мен,дето беше,продължи.До къде е карал така,не знам.
Така че...смело!Няма нищо страшно Grinning

# 565
  • Мнения: X
Има участък от АМ Тракия, в който, ако не караш в лява лента, шанса да ти изпадат пломбите, да ти се разбият камъните в бъбреците и други такива е огромен. Тогава постоянно си на огледалата и се прибираш за малко в дясно, да те изпревари ниско летящия... Grinning

И това го има, но все пак 120 не е ок за лява лента на магистрала. Истината е, че са нужни поне още 2 ленти на тази магистрала и да стане малко по-гладка(или много).

# 566
  • Мнения: 1 050
Мунчо, като се появи Дамата ще си каже какво е искала да каже, на уше нищо не ми е прошепвала Simple Smile Казвам как аз съм разтълкувала написаното от нея и ако то е вярно, то коментарът ти не трябва да е адресиран към нея. Нито този на Манекена Simple Smile

Катерин, стъпвала съм и аз на пешеходна пътека, когато искам да се включа към булеварда и няма видимост, заради спрели коли близо до кръстовището. И стъпвам, едва след като се убедя, че никой не е застанал на тротоара да пресича. Виж, ако се появи пресичащ, а аз още не съм се включила - ми, сори, ще трябва да заобиколи. Не боли толкова. Аз също заобикалям като се наложи и изобщо не се ежа, щото... "тоА как ми отнема правото". Връщането назад невинаги е опция. Мога да дам примери с конкретни включвания, където няма как да не стъпиш на пешеходната пътека (не е изрисувана на асвалта, но е продължение на тротоара, но няма смисъл да влизам в такива конкретики, както направих сега). А описаното от теб, 100% го правят и мъже, но ти си набрала на жените по някаква причина. Hай-вероятно си попила от отношението на мъжа ти към жените шофьори. А може и да има елемент на завист, не знам Simple Smile

Иначе едно е сигурно, тази плахост при шофиране след взимане на книжка, я няма при мъжете и затова не се забелязват такива фрапантни случаи. Повечето мъже взимат книжка, защото още от малки проявяват интерес към колите и високите скорости, а жените - най-вече по нужда или защото... то в днешно време всеки има книжка, но не им така "вроден" интересът, както при мъжете. Аз доста обичах да шофирам. Но последно време, заради безумни шофьори, задръствания и ужасно многото катастрофи, съм вечно на тръни, не само като карам аз, но и като се возя. Без значение дали в кола, автобус, такси, тролей... Просто изтръпвам като гледам какви глупости се правят. И се опитвам да карам с очи отворени не на четири, а на осем.

# 567
  • Мнения: 6 295
Katerin, страшни комплекси, невероятно направо. Neutral Face Чак ми става жал какво ли отношение имат мъжете около теб към жените и към теб самата, та да се докараш до такова мислене, че и убедена...

# 568
  • Мнения: X
Катерин, стъпвала съм и аз на пешеходна пътека, когато искам да се включа към булеварда и няма видимост, заради спрели коли близо до кръстовището.
Скрит текст:
И стъпвам, едва след като се убедя, че никой не е застанал на тротоара да пресича. Виж, ако се появи пресичащ, а аз още не съм се включила - ми, сори, ще трябва да заобиколи. Не боли толкова. Аз също заобикалям като се наложи и изобщо не се ежа, щото... "тоА как ми отнема правото". Връщането назад невинаги е опция. Мога да дам примери с конкретни включвания, където няма как да не стъпиш на пешеходната пътека (не е изрисувана на асвалта, но е продължение на тротоара, но няма смисъл да влизам в такива конкретики, както направих сега). А описаното от теб, 100% го правят и мъже, но ти си набрала на жените по някаква причина. Hай-вероятно си попила от отношението на мъжа ти към жените шофьори. А може и да има елемент на завист, не знам Simple Smile
Уточних в предния пост, че видимост има, и в двете посоки, няма сгради, нямаше спрели коли/камиони, които да пречат.И пешеходната пътека си е ясно начертана.Те в Пв май скоро са подновявани, та направо се набиват на очи.
Та, няма оправдание за спирането на пътеката.Освен едно.

Katerin, страшни комплекси, невероятно направо. Neutral Face Чак ми става жал какво ли отношение имат мъжете около теб към жените и към теб самата, та да се докараш до такова мислене, че и убедена...
Комплекси?За какво?Че забелязвам неадекватното женско поведение по пътищата?   Smiley

-------------------------------------------------------------------------
Мъжът ми е най-толерантния човек, когото познавам.Спокойно мога да кажа, че клаксона му е хванал паяжина от неползване, толкова не се дразни и ядосва на всеки малоумник/ца.Понякога аз му се ядосвам, че има такова идиотско, биволско търпение...и не само по отношение на пътните джигити/тки.
------------------------------------------------------------------------
Не съм набрала на жените.Ама като всеки ден си свидетел на поредното безумие, сътворено от жена на пътя, ами , всяко търпение си има граница някаква....
Значи може мъж да намали и да спре, когато аз пресичам неправилно (признавам), бързайки, а жена ми натиска клаксон, когато пресичам на ЗЕЛЕНО на кръстовище.Това какво е,  ако не абсолютна тъпотия?Естествено, че ще помисля, че въпросната няма и една мозъчна гънка, щом не знае елементарни правила ...и ще си направя извода как точно е взела книжка.

# 569
  • Мнения: 6 295
Ами те мъжете на разни неоправни женици по принцип са скучни и темерути. Имам солидни лични наблюдения от един път миналата година, когато и аз ходих по улицата пеша и имах време да се огледам в представителите на човечеството. Иначе съм прекалено заета да нарушавам правилника и да завивам на червено. Та тогава една жена ми се стори страшна патка, а пък мъжът ѝ беше един такъв тъп и съм сигурна, че никога не натиска клаксона. Права си.

Общи условия

Активация на акаунт