Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 523
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: X
Аз пък съм набрал на всичкк, няма мъже няма жени от неадекватни шофьори моя клаксон се изтърка

# 571
  • Мнения: X
Ами те мъжете на разни неоправни женици по принцип са скучни и темерути. Имам солидни лични наблюдения от един път миналата година, когато и аз ходих по улицата пеша и имах време да се огледам в представителите на човечеството. Иначе съм прекалено заета да нарушавам правилника и да завивам на червено. Та тогава една жена ми се стори страшна патка, а пък мъжът ѝ беше един такъв тъп и съм сигурна, че никога не натиска клаксона. Права си.
Подобна "гениална" мисъл просто няма нужда от коментар.   Smiling Imp   тя сама говори за себе си.



# 572
  • Мнения: 6 295
Именно. Заговорихме в един общ тон се разбрахме. Kissing Heart

# 573
  • Мнения: X
Няма мъже и жени, има можещи и неможещи. Пространствена ориентация и остри реакции липсват на много представители и от двата пола. А на пътя място за заплеси няма.

# 574
  • Мнения: X
Именно. Заговорихме в един общ тон се разбрахме. Kissing Heart
Ако смяташ за "общ тон" безумния ти начин на шофиране, да, общ е.Нали и аз от това се оплаквам!  Smiley
И щом сама признаваш, че шофираш неадекватно (да не използвам по-силната дума, че ще ме скастрят), не е ли редно да научиш правилника най-после?
Няма мъже и жени, има можещи и неможещи. Пространствена ориентация и остри реакции липсват на много представители и от двата пола. А на пътя място за заплеси няма.
Така е.Ама ти колко мъже си виждал зад волана, с лява ръка държи телефон и говори, а с дясната си намества/размества косата пред огледалото за обратно?   Laughing   А колата сама върви....
Ще рече човек, че са я спуснали от Марс директно в колата, а не е излязла от дома си, да се види на какво прилича и да се приведе в ред.
Оф, спирам, че.....в оплакваческата ги спестих, ама ако продължа, мога ферман да напиша за "гениалното" женско шофиране.

# 575
  • Мнения: 5 059
Именно. Заговорихме в един общ тон се разбрахме. Kissing Heart
Ако смяташ за "общ тон" безумния ти начин на шофиране, да, общ е.Нали и аз от това се оплаквам!  Smiley
И щом сама признаваш, че шофираш неадекватно (да не използвам по-силната дума, че ще ме скастрят), не е ли редно да научиш правилника най-после?
Няма мъже и жени, има можещи и неможещи. Пространствена ориентация и остри реакции липсват на много представители и от двата пола. А на пътя място за заплеси няма.
Така е.Ама ти колко мъже си виждал зад волана, с лява ръка държи телефон и говори, а с дясната си намества/размества косата пред огледалото за обратно?   Laughing   А колата сама върви....
Ще рече човек, че са я спуснали от Марс директно в колата, а не е излязла от дома си, да се види на какво прилича и да се приведе в ред.
Оф, спирам, че.....в оплакваческата ги спестих, ама ако продължа, мога ферман да напиша за "гениалното" женско шофиране.


Така,в повечето неща те подкрепям,само ще направя една лека корекция на последното....Мъж,който кара кола,говори по телефона,яде баничка и пие кафе ,шофира ПО-ДОБРЕ от жена с 2 ръце на волана и поглед на пътя Stuck Out Tongue

# 576
  • Мнения: X
Именно. Заговорихме в един общ тон се разбрахме. Kissing Heart
Ако смяташ за "общ тон" безумния ти начин на шофиране, да, общ е.Нали и аз от това се оплаквам!  Smiley
И щом сама признаваш, че шофираш неадекватно (да не използвам по-силната дума, че ще ме скастрят), не е ли редно да научиш правилника най-после?
Няма мъже и жени, има можещи и неможещи. Пространствена ориентация и остри реакции липсват на много представители и от двата пола. А на пътя място за заплеси няма.
Така е.Ама ти колко мъже си виждал зад волана, с лява ръка държи телефон и говори, а с дясната си намества/размества косата пред огледалото за обратно?   Laughing   А колата сама върви....
Ще рече човек, че са я спуснали от Марс директно в колата, а не е излязла от дома си, да се види на какво прилича и да се приведе в ред.
Оф, спирам, че.....в оплакваческата ги спестих, ама ако продължа, мога ферман да напиша за "гениалното" женско шофиране.


На мен не ми пречи да говоря по телефона докато карам, вниманието си ми е на пътя, ама ушевите са на друго мнение Grinning

# 577
  • Мнения: 5 059
Ето,мъжът се изказа Grinning

# 578
  • Мнения: 4 808
Тълкувам така казаното: карам не по-зле от кой да е мъж.

Катерин, имаш ли книжка и шофираш ли?
Точно това имах предвид, но с допълнение: ... и по-добре от доста мъже.

# 579
  • Стара Загора
  • Мнения: 192
И на мен все ми казват, че това пък било ”най-лесно”, защото си пътуваш по прав участък, но мен ме притеснява самото включване на магистралата, изпреварване, ако случайно се лепна зад някой тир, което е почти невъзможно да не се случи. В града карам все по-често и то сравнително дълго разстояние Красна Поляна - Ботевградско шосе, защото там работя, но все още има неща, които да ги доусъвършенствам. Като например престрояването. Ако знам, че се налага да се престроявам, настъпвам малко, изпреварвам колата, която евентуално е до мен и се мушкам. Но ако случайно се окажа в грешната лента и трябва бързичко да се престроя или са повечко колите и въобще....минималната ми преценка съвсем става нулева. Онзи ден така засякох един човек на тунела в Люлин, че имам чувството, че щях да го ударя със задната част на колата. Направо ми идваше сама да се напсувам.

 Най-голямата грешка при изпреварване на магистрала а и на междуграски път е да се залепиш зад този, когото смяташ да изпревариш и да почнеш ускоряване от неговата скорост. Още едни поне петдесетина метра преди  застигането, без да намаляваш твоята скорост, с включен съответно ляв мигач, минаваш в лявата лента и доускоряваш, за да изпревариш в рамките на  безопасната за тебе скорост и разстояние. Лошото е ако попаднеш на състезател, който в същия момент реши, че и неговата кола може да върви, колкото твоята. Естествено, при всички тези действия, очите на четири в огледалата за нисколетящи самолети на две и четири колела, които се изживяват като Шумахер или Мишел Мутон примерно и се носят в неуправляем полет с 200 и отгоре километра.
Точно това ми се случи на мен на първото ми самостоятелно каране по магистралата... Изпреварвах автобус и камион пред него, състезателя зад мен чак ми пресвяткваше да се прибера по-бързо, та се наврях между автобуса и камиона, изправи ми се косата...

# 580
  • Бургас
  • Мнения: 6 311
Аз пък ни в клин, ни в ръкав се зачудих защо мъж може да шофира, говори по телефон и яде баничка без проблем, а не може да гледа Тв и да прави още нещо едновременно?  За един и същи говорим Satisfied 

# 581
  • София
  • Мнения: 1 580
Да вметна, че пристигнах успешно София-Пловдив и утре наобратно. Имаше доста коли по пътя, беше натоварено. Карах с около 100-110км. На моменти трябваше да изпреваря тирове, камиони. На отиване мъжът ми беше с мен в колата и ме наставляваше. Преди да тръгна да изпреварвам ми е казал да връщам една предавка по-надолу, за да мога да се ”изстрелям” и да не засичам или бавя хората. Ръцете ми бяха гъбясали от притеснение, но... стигнахме живи и здрави. Да видим утре как ще е Simple Smile

# 582
  • Мнения: 3 732
Браво, Петенце!
Утре - като днес. Страшно е първия път, защото е ново и непознато. Сега видя, че можеш.

# 583
  • София
  • Мнения: 4 548
Днес един тъпак си карше спокойно в лявата (от двете) буслента между Оръжна и кръговото на Арена армеец. Съответно блокира няколко коли, които се опитваха да слязат към кръговото. Неадекватни хора има всякакви. Като добавим и неспазващите правилата ... Sad

# 584
  • София
  • Мнения: 1 580
Като цяло в София ме е страх да шофирам. От София съм, курсовете си ги карах в най-лютата зима. Страх ме е от неадекватни и малоумни хора. От кол и въже са буквално...

Общи условия

Активация на акаунт