Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 408
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 970
Разбира се, че има. Ако намери малко време за упражнение, всичко става просто автоматично, с един поглед и едно движение.
Така миналата година малката щерка - преди изпита поне седмица по за час дневно я качвах на джипа, оставях отворена вратата на гаража и действаше - напред-назад, перпендикулярно, успоредно, до оградата, от улицата, всякак.
Сега паркира с едно движение, без значение дали е с малката кола - 3.3 дълга или с голямата - почти 5 метра.
Просто номера е в началото да не обръщаш внимание на подсвиркванията и простотиите от колоната зад теб, като спреш за да паркираш, внимателно да си прецениш мястото и да си подходиш бавничко, така, че да се наместиш с едно движение.
На 101 - ия път няма да усетиш как ще го правиш...
Важи и за мъже и за жени, дори мисля, че жените са по-внимателни и предпазливи, понякога затова по-бавни, но какво толкова. Който не му харесва - ми да Ви прескача. ...

# 616
  • Варна
  • Мнения: 995
Plava luda lutka - мисля, че темата отдавна е изчерпана, получи отговорите, които искаше. Може ли да помолиш да заключат темата?

# 617
  • Мнения: 3 732
Защо да я заключват? Пречи ли ти?
Не е отчетна, а и още новаци ще дойдат вероятно.

СтефанБ, прав си - практика му е майката.
Пред нас е перпендикулярно паркиране и напреднах. На непознато място го правя с повечко маневри.
Тайната била правилния заход - колко да подмина лявата кола, после в огледалата да внимавам къде е дясната.


Успоредното ми е голяма мъка - никога не е до тротоара, все единия край стърчи.
Гледам да оставя повечко място до предната кола. Мойта е мъничка, с къса муцуна, че да ми е лесно да изляза.
Или да спра, а зад мен да е завой.

Най - лесно се паркира на паркинга на някой супермаркет ако има две песта едно зад друго и двете празни.
Минавам през едното и заставам на другото.


При перпендикулярното паркирам с муцуната напред. Нали така е правилно?
Щото един ми обясняваше, че трябва да е на обратно- муцуната към тротоара. Логиката му е, че е по - добре да те шибна отзад.

# 618
  • Мнения: X
Е да. Има мъже които предпочитат да шибат отзад. 😀

# 619
  • Мнения: 2 807
Има ли жена дето да не я мъчи паркирането? Май е риторичен въпрос?

Blush Мен никога не ме е мъчило. Има си  чалъм - и в успоредното, и в перпендикулярното паркиране.

# 620
  • София
  • Мнения: 980
Има ли жена дето да не я мъчи паркирането? Май е риторичен въпрос?

Blush Мен никога не ме е мъчило. Има си  чалъм - и в успоредното, и в перпендикулярното паркиране.
Е, сега трябва да споделиш за чалъма Simple Smile))

# 621
  • Мнения: 4 808
Мен много ме мъчеше в началото, после изведнъж ми просветна. Гледам сега разни хора - и мъже, и жени, как паркират, като си кривят вратовете назад, ама не го мога това упражнение аз, само на огледала паркирам.

# 622
  • Мнения: 29 276
И аз паркирам на огледала. Перпендикулярното вече не ми е трудно, успоредното - трябва да имам малко повече място, не мога да се завра, ако не е поне 1,5 спрямо колата.  Thinking

# 623
  • Мнения: X
Скрит текст:
Разбира се, че има. Ако намери малко време за упражнение, всичко става просто автоматично, с един поглед и едно движение.
Така миналата година малката щерка - преди изпита поне седмица по за час дневно я качвах на джипа, оставях отворена вратата на гаража и действаше - напред-назад, перпендикулярно, успоредно, до оградата, от улицата, всякак.
Сега паркира с едно движение, без значение дали е с малката кола - 3.3 дълга или с голямата - почти 5 метра.
Просто номера е в началото да не обръщаш внимание на подсвиркванията и простотиите от колоната зад теб, като спреш за да паркираш, внимателно да си прецениш мястото и да си подходиш бавничко, така, че да се наместиш с едно движение.
На 101 - ия път няма да усетиш как ще го правиш...
Скрит текст:
Важи и за мъже и за жени, дори мисля, че жените са по-внимателни и предпазливи, понякога затова по-бавни, но какво толкова. Който не му харесва - ми да Ви прескача. ...
На някои и 10001 пъти не им стига....Smiley
Терасата ми е почти над улица.На синята зона всеки ден от поне 2 години паркира кола (с разрешение, явно работи в съда), карана от жена.Малко пежо.Всеки ден паркира, без събота и неделя.Ами, още не се е научила...Ако няма поне място и половина, подминава, не може да се "навре".
2-3 пъти съм виждала и мъж да й паркира колата, нямам идея случаен шофьор ли е или е помолила колега.   Smiley
Не че останалите жени паркират от раз, но поне не правят по 15-20 маневри, за да наместят 3 метра кола на 10-15 метра място....на третата са успяли.  Smiley

# 624
  • Мнения: 29 276
Няма лошо да прави 10-20 маневри, щом накрая успее....!  Peace

# 625
  • Мнения: 4 808
Аз вчера ходих при застрахователя. Колата ми ожулена на 10 места от такива, дето не са успели. И сега се моля да я оправят бързо, че без кола ми е мъка.

# 626
  • Мнения: X
Няма лошо да прави 10-20 маневри, щом накрая успее....!  Peace
Лошо няма.Ако е на забутана/затворена улица.
Ама тук става дума за улица-кола след кола.И като почне една такава да паркира 5 минути, на улицата се заформя автомобилен "влак" поне 150 метра....да не говорим за форсираните двигатели и надутите клаксони, ако е в натоварен час.

# 627
  • Мнения: 1 970
Е, въпрос на манталитет.
И на организация на контрола.
Що не се разсвири някой в Мюнхен на бабата, която намества Мерцедеса 10 минути на уличката.
Ми много просто - щото ще го отсвирят едни 300 евро зад врата за добре дошъл в немско... При това светкавично, така както не виждаш жив полицай по улиците, за разлика от нашите шкембета, дето са на всяко кафе.

Съвсем отделен въпрос е, че напоследък у нас масово, ама масово младите шофьори се учат в движение, вече с взети книжки на маневра паркиране. Което е немислимо в Европа, там не се ли научиш да го правиш сносно, няма книжка. И се научават, който може. Който и от 10001 пъти не може, ми не кара, той е опасен явно, не става.
Полигони у нас няма, време за учене също, всеки по някакъв начин някак си взел изпита, няма значение как - примери бол...

Абе паркирането да е проблема и свирките на светофара.... Народа масово гине по същите причини...
Куките и Автомобилна администрация броят сухото...
Демокрация по булгаристански.
Илф и Петров - проблемът на давещите се.
Ненапразно има приказка, че шофьорът е с единият крак в затвора, с другия в гроба. Особено у нас.

# 628
  • Мнения: 18 398
На курса преди десетина години паркирах точно веднъж, перпендикулярно. Инструкторът ми обясни, че на изпита може да ми се наложи да паркирам само ако съм пред късане. Съответно не ми се наложи да паркирам на изпита.

В Германия не само клаксони не чух, но и ми направи впечатление, че на зелено при десен завой на кръстовище, когато и пешеходците пресичат, автомобилите изчакват и тези пешеходци, които идват от далечната страна, въпреки че могат да минат и няма да им попречат. Тук на десен завой ако няма пешеходци от близката страна, всички минават.

# 629
  • Мнения: 2 807
Има ли жена дето да не я мъчи паркирането? Май е риторичен въпрос?

Blush Мен никога не ме е мъчило. Има си  чалъм - и в успоредното, и в перпендикулярното паркиране.
Е, сега трябва да споделиш за чалъма Simple Smile))

Мога да го покажа нагледно както моя инструктор ми е показал. Тук няма как да го опиша.

Успоредно паркиране:

https://www.vbox7.com/play:63502b9d42

Общи условия

Активация на акаунт