Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 045
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 623
Точно това и очаквах - сипи газ, сипи за 20 лева, не ми пипай 15 годишното бижу. И бакшиш не давам.
Затова сме генерално шушляци по душа в България. Никой ли не се сеща, че тази работа предполага бакшиш?

# 721
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Предполага, ако са я свършили добре. Иначе нищо не предполага. Още не съм открила какво задвижва желанието да миеш видимо чисто предно стъкло, а когато е видимо мръсно, да не го..... и още ред други подобни детайли, които определят моята преценка за бакшиш.

# 722
  • София
  • Мнения: 1 569
Ха, аз работя в кол център. Освен да чакам и аз бакшиши за добре проведените разговори и за това, че се кривя по 8 часа и говоря с всякакви тъпаци, което всъщност ми е работата и за това ми се плаща. Това с бакшишите е на лично усмотрение.

# 723
  • София
  • Мнения: 2 903
... Никой ли не се сеща, че тази работа предполага бакшиш?

И нетърпящата възражения причина е...? Като чете написаното човек, ще вземе да си помисли, че сутрин в 4.30 чакаш минаването на боклуджийския камион, за да раздадеш бакшишите. Аман от аристократични замашки!

# 724
  • Мнения: 2 266
Ние българите още не сме дорасли за бакшиши.Има още много да учим.Аз лично давам бакшиши на сервитьори на таксиметрови шофьори.

# 725
  • Мнения: 2 478
Не се отклонявайте от темата, стига с тези бакшиши. Ако толкова има желание да се коментира кое какво в БГ и по света, се отваря тема и коментираме.

Notaris, откъде си толкова сигурен/на какво е "бижуто". Ами, ако се окаже, че е Giulia, ще си глътнеш езика, като я видиш. Ама айде, признавам - не е Quadrifoglio Satisfied. Типично форумно по български му ти беше включването, ако ме разбираш. Не е нужно да отговаряш, с това приключвам адресирането към теб.  Peace

Иначе на среднограмотен му е ясно в каква действителност живеем от всякакво естество - политика, далавери, "инфраструктура", байганьовщина, липса на грамотност, отношение, простотия, селяния и т.н. И не, не е до среда дами и господа, тя самата среда е такава, като се огледаш малко по улиците, без значение къде си. Да не изпадам в подробности, че прекалено дълго ще стане Simple Smile.

По темата да допълвам - като се почне да се кара градско, веднага ще се направи впечатление, че нарушенията са ежесекундно, минават си откъде си искат, малко спазват посоките на движение, особено в тесните вътрешни улици, всеки върти, откъдето му е удобно. Да не коментираме и прекалено многото коли вече и сгъстено-задръстената задъхваща се София вече. По булеварди след светофари рядко дават мигачи, като сменят посоки в движение. Също ще направи впечатление, че не трябва да се движиш най-вдясно плътно, защото има шахти, дупки и по-скоро трябва да си по-изнесен вляво към лявата лента, или да караш по-бързо в лявата.
Бутат се, засичат, а не виждат, че светофара отпред e червен, и колкото и да бързаш, няма да стигнеш по-бързо, все спираш така и така.
Важно е да гледаш не колата пред теб, а по-напред - колата пред нея и по-скоро задния й стоп, и така ще знаеш ти кога да почнеш да намаляш. Свиква се с времето това - да гледаш по-широко движението и светофарите, докато дойде момента да знаеш вече кой какво би направил преди да го е направил. Това става с времето Simple Smile.

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 10:06 от FragranceFanatic

# 726
  • Мнения: 4 668
Охххх изгубих 8 цели минути за да чета тези тъпотии за бакшишите Stuck Out Tongue Winking Eye давам само когато видя ,че човек влага повече отколкото се изисква от позицията му,за поощрение ,но по презумпция НЕ.В моята работа ме правят крива и щастлива с безкрайни поправки 😒 понякога не съм спала и никой лев не мине оставил,случвало ми се е да ме завлачат с хиляди левове,така,че не си раздавам парите наляво и надясно за елементарни услуги.
Иначе моето каране върви много добре ,ставам все по спокойна и лежерна ,което е най важното за мен.
Съвсем скоро ми откриха хипер ф-я и като чета в нета е напълно възможно паниката и тревожността от шофиране да са свързани с това..,

# 727
  • Мнения: 167
FragranceFanatic, много съжалявам, че чак сега прочетох. Направо ме е яд, защото вчера бях в София и си карах с голям кеф. Щеше да е удоволствие за мен да те повозя. Ако идваш към Русе, кажи. А, аз ще те имам предвид когато имам път към София.

# 728
  • Мнения: 5 623
За едно левче ставаше дума. И не, не наливам бензин в Шел, но един близък отскоро го прави и от него знам, че заплатите нарочно са ниски с презумпцията за бакшиши. Бъдете здрави и шастливи, без драскотини. В София не е чак такъв ад.

# 729
  • Мнения: 668
Служител на бензиноколонка взима колкото начинаещ учител.

# 730
  • София
  • Мнения: 3 129
За едно левче ставаше дума. И не, не наливам бензин в Шел, но един близък отскоро го прави и от него знам, че заплатите нарочно са ниски с презумпцията за бакшиши. Бъдете здрави и шастливи, без драскотини. В София не е чак такъв ад.
Ами на много места заплатите не са високи. Ако са толкова ниски че за нищо да не стават, нямаше да има кандидати за тази работа. Дай сега ние да сме длъжни, щото на собственика на бензиностанцията няма да му достигнат за яхта.
Всеки си носи главата на раменете и си преценява. Дали е ОК с дадено заплащане, дали да остави бакшиш и дали да се чувства длъжен. Не е нужно взводния да размахва пръст.

София в момента е чудесна за каране, нищо общо поне по моя маршрут.

# 731
  • София
  • Мнения: 1 569
Да, определено и аз усещам разликата. Щом се прибирам от работа в 20.40ч. и пред блока се намира място за паркинг, правете сметка! Точно след месец, месец и малко всичко ще е постарому Sad

# 732
  • Мнения: 2 478
Турболентност, няма проблем Simple Smile. Всеки пише, гледа, влиза, отговаря, когато, както може. Добре, ще се имаме предвид Wink. Взаимно ще е удоволствието. Satisfied

Малко по-малък е трафикът, вярно е. Но, както всяко лято, нормално. Хората по почивки и "софиянци" са на село.

Интересно ще е да коментираме и паркирането, центъра, зоните, метрото - 3-я лъч от септември-януари, който тръгва и т.н. Доста теми се намесват и става офф-топик сякаш доста, но пък и се препокриват и касаят транспорта след и преди книжката Wink.

Аз лично в центъра не се бутам и ходя до Сердика с метрото, като паркирам на удобна ми станция, спрямо задачките през деня.
Вечерно време, като се излиза, ако не ходя в центъра, си карам. Другото, което е, ако знам, че ще се пие, дори бира или чаша вино(повече и не пия), също я оставям и движа с метро и таксита на връщане.

С оглед на все по-пълнещия се и задръстващ се град балансът кола-метро ще е най-добре.

# 733
  • София
  • Мнения: 4 543
По центъра и аз съм с метрото. За последните три години работа там не повече от два пъти съм видяла свободно място за паркиране, а е и синя зона.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 569
В центъра с кола не стъпвам. Някакъв пълен кошмар е. Досега и на фризьор ходех с трамвая, но след последното ми преживяване в трамвая, следващия месец съм с колата. Предпочитам да си платя зелената зона, отколкото в трамвая да мирише на нещо смесено между пот и некъпано поне седмица. И се возя 15 спирки, Красна Поляна - Лозенец. Та стигнах до извода, че си заслужава да си платя колкото е необходимо.

Иначе и моето шофиране върви добре, като изключим, че по-миналата седмица задрах един пичага на подземния паркинг в офиса. Та стана тя кавгата рано сутрин преди работа. Ама така е - жена. Реших, че ще паркирам напред. Така паркирах, та в на човека калника. Без коментар, че и там е пълна тъмница и въобще, какво ми трябваше.. минало, заминало, платих на човека щетите и кок откъде е. Поредната обеца на ухото.

Общи условия

Активация на акаунт