Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 032
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 1 970
А, дори срещу нас да тичат, няма да стане... Трябват няколко поколения българи... Но май все по-малко остават, от българите , де.

# 976
  • София
  • Мнения: 2 903
И къде точно в цитираният член се дава предимство на буркана? Там закона ме задължава да му освободя място за преминаване.

Ами продължете четенето и след запетайката... и ще научите.

П.П. Не бих вярвал сляпо на това, което показват по телевизията. В реалния живот е малко по-различно TrollfaceTrollfaceTrollface

# 977
  • София
  • Мнения: 3 129
По повод на линейките, вярно е че всички се бутат, особено пък някои много нахални да хванат пътя разчистен за линейката, но ако видите кола на аварийни след линейка, много е възможно да са заедно.
Била съм в такава ситуация, и то в град, на който не знаех къде му е болницата, т.е. къде да си търся "пътника" от линейката.
Малко колегиалност е от голяма помощ в подобна ситуация.

# 978
  • Мнения: 6 924
Ами продължете четенето и след запетайката... и ще научите.

П.П. Не бих вярвал сляпо на това, което показват по телевизията. В реалния живот е малко по-различно TrollfaceTrollfaceTrollface

Колкото и да чета не намирам точка в закона която да казва че автомобил със специален режим на движение има предимство. Може би за това ако докато излизам на път с предимство обозначен със знак или светофар и в мен се натресе линейка, виновен за ПТП ще е водача на линейката.
Вземете да си припомните ЗДвП най вече какво е това предимство и как се определя.
@Нелка* Дори и да са "заедно" това не позволява на автомобила на аварийни да се движи зад линейката

# 979
  • Linz
  • Мнения: 11 619
FragranceFanatic, моята върви с 200 на 3000 оборота. Като я сложа на темпомат в Германия, няма значение нагоре или надолу е наклона.

Новата 8-степенна кутия с 2 съединителя дава по-добро ускорение от ръчката.

Днес при нас валя сняг, добре че сложих зимните гуми.

# 980
  • София
  • Мнения: 2 903
...Днес при нас валя сняг, добре че сложих зимните гуми.

Днес при нас не валя сняг, но и аз сложих зимните гуми, защото от петък е за предпочитане да си с такива, най-малкото за собствено успокоение. А включиш ли в уравнението и наглите български застрахователи, направо си стават  задължителни Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

# 981
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Днес карах малко градско и 80 км извънградско. По човешко време, не когато всички спят. Simple Smile Само тангентата оставих на ММ. И добре, че той караше, че беше станала катастрофа и имаше адско задръстване. Всички се бяха изнервили и се ръгаха наляво и надясно из лентите. Разбрах, че имало ранена жена. Дано да е наред всичко при нея ...
Иначе карах по не много натоварен и голям път -  този от Елин Пелин до язовир Огняново. Минах и през стръмната част от другата страна до Голяма Раковица. В Елин Пелин беше лудница от хора, пресичаха в центъра кой където му падне. В едно от селата понесох негативите на ММ, че спрях и пуснах кон с каруца! Simple Smile)))) Знаех, че съм с предимство, но не знаех коня дали е наясно и реших, че ще го изчакам. Simple Smile))) Така или иначе минавах на една яка бобунка на първа. Двамата в каруцата ми махнаха за благодарност, аз им отвърнах и от там ММ още повече свъси вежди! Simple Smile))) Повече от 60 не си позволих да вдигам, защото знам, че последно пътят беше с много дупки. Сега ги бяха оправили, но все пак предпочитам за сега да съм по-бавна.  В градовете и особено на места със спрели коли все още си карам с около 40. Имам чувството, че някое дете ще изскочи и няма да мога да реагирам. Все още не съм се спогодили със спирачките. Все ме изненадват, че трябва повече да ги натискам. И това ме притеснява. Със смяната на скорости поне вече нямам ядове. Първия път мислех, че никога няма да мога да ги сменя в движение с една ръка! Simple Smile
После карах из квартала и ме застигна тъмницата. Паркирах на Кауфланд назад и що годе се справих добре. Без излишни маневри, съвсем леко изкривена и то щото слушам ММ да изправям волана, а ми трябваше още малко. Той по принцип си прави май всичко в движение, а аз спирам, когато колата се изправи спрямо съседните две, въртя волана на два оборота и тогава тръгвам назад.
Карах и по черен път с много камъни и за първи път усетих как те ми бутат волана в различни посоки.

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 20:31 от НеПоКоРнА

# 982
  • София
  • Мнения: 4 543
Да ви се оплача от днешните пътни идиоти. Ходих на пазар и минавам през кръговото на Арена армеец. Движение почти няма. Включването не е проблем. Давам мигач, че ще излизам посока Г.М. Димитров. С предимство съм (за който не познава района). Тарикатите слизащи от Цариградско си се наредили  в редичка и си влизат спокойно в кръговото, че бях още далече. Та не за тях ми е приказката, а за една мацка с велосипед. Решила нашата и тя барабар Петко с мъжете да влезе в кръговото след оная редичка коли. Да, ама кара колело, а не кола и е бавна. За да я пропусна и нея, щеше да се наложи да спра насред кръговото. Е, не я пуснах. Нямаше риск да я отнеса, но много ме доядя. Не стига, че е бавна, опитва се да ми отнеме предимството, а и доколкото имам спомен, на кръстовище колоездачите пресичат на пешеходните пътеки, бутайки колелото. Поправете ме, ако греша за това.

# 983
  • Мнения: 205

на кръстовище колоездачите пресичат на пешеходните пътеки, бутайки колелото. Поправете ме, ако греша за това.
Не грешиш, така е. Даже понякога си позволявам да го кажа на млади велосипедисти - може пък просто да не го знаят  Sad

# 984
  • Мнения: 3 732
Непокорна, браво на теб!

Като ходи до Кауфланд, защо не й купи ароматизатор? Защо не спря да разгледаш авто нещата - цени, марки? А и мъж си имала, да ти обясни хилядите шишенца за какво са.
Аз понякога ги правя тези неща, не казвам, че са задължителни.


За задръстванията - като минеш К. Величков от Възкресение до Сливница в делничен ден около 17.30 -18 часа или моста на Бакърена от Надежда за Люлин, ще те черпя кафе.
Като придобиеш опит, изчезне страха, научиш кога и как да играеш със съединител, газ и спирачка, няма да ги избягваш. Ще ядеш/пушиш и ще гледаш коли и селяни. Пази дистанция и гледай навсякъде, трябва ти още време за да свикнеш.


За каруцата - и аз бих постъпила като теб. Не знаеш кое може да уплаши животното, не знаеш и дали човека ще го овладее.
Ако изпреварваш каруца - бавно и на голяма дистанция.
Предлагам тия коне/магарета да показват с опашка накъде ще завиват. Ааа, безобразие!


За паркирането - наближава време да караш сама, без оня багаж - мъжа ти. Ти сама ще си намериш начин за маневрите, твой си.


Селския път - рядко го правя, на първа или втора, бавно, с вдигнати прозорци, че тоя прах ...
Да, камъните извиват волана, но другия път - по - бавно карай. Гумите да ги настъпят плавно камъчетата.

Спирачките - зависи и от модела кола, и кое по тях е пипнато.

# 985
  • Мнения: 452
Зуки СУ аз съм карала курса в този район на Константин Величков и часовете ми бяха точно от 16:30 до 18 часа ... супер място за начинаещи. Излизах от часовете д мокра тениска при кола с климатик.
Е сега карам автоматик ( вече две години) - пуша, пия кафета псувам. Но района за начинаещ е страхотен

# 986
  • Мнения: 2 266

на кръстовище колоездачите пресичат на пешеходните пътеки, бутайки колелото. Поправете ме, ако греша за това.
Не грешиш, така е. Даже понякога си позволявам да го кажа на млади велосипедисти - може пък просто да не го знаят  Sad



Живея извън Бг и колоездачите,пресичайки пешеходни пътеки,бутат колелетата си.Четейки ви,имам чувството,че в Бг се кара доста трудно.

# 987
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077


Като ходи до Кауфланд, защо не й купи ароматизатор?

За задръстванията - като минеш К. Величков от Възкресение до Сливница в делничен ден около 17.30 -18 часа или моста на Бакърена от Надежда за Люлин, ще те черпя кафе.
Като придобиеш опит, изчезне страха, научиш кога и как да играеш със съединител, газ и спирачка, няма да ги избягваш.

Селския път ...
Да, камъните извиват волана, но другия път - по - бавно карай.

Спирачките - зависи и от модела кола, и кое по тях е пипнато.
Ароматизатор от години само аз купувам.  bowuu Не за друго, ами почти от всички ми става лошо в колата. Само черния от Лидл понасям. Crazy Останалите джаджи - само бегла представа имам. Едва ли ще купувам някога гуми или масло за тази кола - ММ много религиозно си ги избира по марка и негови си критерии. Най-много течност за чистачки да ми позволи да взема! Joy

Относно задръстванията - карала съм в баш центъра курсовете. И доста често попадах в такива. Но с инструктора ми беше спокойно, сега не. А на моста на Бакърена наистина ли става задръстване?  ooooh! Там не си представям как ще тръгвам сто пъти под наклон.  hahaha Още не съм го овладяла до съвършенство това начинание и ММ винаги си държи ръката на ръчната, като тръгвам така.  Mr. Green Обикновено до Надежда ходим през Хита, там е гаден левия завой за прибиране наобратно към Люлин. За мен е гаден, де...за опитен шофьор не е нищо особено.

На камъчетата карах на първа, бавно. И въпреки това се усещаше как ми бутат волана. Те всъщност не бяха много малки камъчета. Не говоря за чакъл, а за път с отъпкана земя + стърчащи камъни - малки, големи, всякакви. Не, че е нещо фрапиращо, просто ми беше за първи път да карам по такъв път и не ми се беше случвало.

# 988
  • Мнения: 156
Здравейте! И аз като шофьор с не много опит се присъединявям към вас с въпрос:този знак реален ли е и ако да какво трябва да значи🙄🤔

# 989
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте! И аз като шофьор с не много опит се присъединявям към вас с въпрос:този знак реален ли е и ако да какво трябва да значи🙄🤔
Значи, че някой се гъбарка с младите шофьори, които започват да задават тоя въпрос Laughing Къде е този знак, в кой град? Иначе самия знак Б3 предполагам знаеш какво значи Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт