Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 561
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 2 478
Точно така, mlv. Hands Thumbsup
И аз, примерно, като имам днес голям пазар - 3,4 места да обходя, че не всичко, каквото купувам го има навсякъде, друго си е "бръм" и айде. Smiley
Пролетно да се пооправи времето, и може да направим една съвместна разходка до Златните, и не само. Wink
Последно октомври, като се качвах нещо кърпеха, но пътят е зле.

# 1 051
  • Мнения: 5 468
Като ви чета се сещам.. Взех книжка още като ученичка, но по обясними причини няколко години нямах кола и шофирах изключително рядко(примерно 3-4 пъти в годината). Никога няма да забравя студуването и висенето по спирките на градския транспорт, като студентка. За да отида на лекции се налагаше да сменям два транспорта и да пътувам 1 час. Тогава безвъзвратно намразих градския транспорт и, когато най-сетне се сдобих с кола, станах нов човек и не исках и да чуя повече за автобус или трамвай. Начинът ми на живот коренно се промени, бях мобилна и независима от друг транспорт. Бях толкова ентусиазирана, че не слизах от колата. Grinning Реално много разходи по първата ми кола не съм имала, тя беше обикновена, стара и не харчеше много, но за мен беше невероятна.

Сега вече, като майка на две деца, абсолютно не мога да си представя живота без кола. Няма как да отида някъде на по-далечно място с бебе и малко дете, ако не шофирам. Така имам свобода, иначе, трябва да не мърдам никъде по-далеч от квартала и да чакам мъжа ми да се освободи за да ни вози с децата. Е, за сегашната ни кола не мога да кажа, че няма големи разходи. Имаме си много разходи по нея(харчи много, ремонтите и частите са скъпи и т.н.), но понеже нито аз, нито мъжа ми, шофираме всеки ден, една кола засега ни е достатъчна и не усещаме кой знае каква финансова тежест.

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 21:16 от Happy_mommy

# 1 052
  • София
  • Мнения: 4 548
Точно така, mlv. Hands Thumbsup
И аз, примерно, като имам днес голям пазар - 3,4 места да обходя, че не всичко, каквото купувам го има навсякъде, друго си е "бръм" и айде. Smiley
Пролетно да се пооправи времето, и може да направим една съвместна разходка до Златните, и не само. Wink
Последно октомври, като се качвах нещо кърпеха, но пътят е зле.
Те тоя път все го кърпят. Най-големите трапища ги бяха позапълнили пролетта, но като е кръпка до кръпка, се разбива много бързо пак. Още по забавно е от Златните до Боерица - стар паваж. Над Офелиите става и тесен и стръмен и тук там има яки бабуни и потъвания на паветата.

# 1 053
  • Мнения: 2 478
mlv, един път тръгнах нагоре от Златните и се отказах, не е за мен. Трябва ми джип.
До Златните най-много и нагоре пеша.
А колко хубаво щеше да е, ако бяхме нормална държава с хубави пътища, особено по курортно-туристическите дестинации, каквито са и Златните, макар и от градски тип.
Друго си е да гледаш природата, докато караш, а не поредната дупка и дали няма да счупиш нещо по окачването.
Поне имаме Бистришко шосе.
По дефилето посока Самоков и Боровец също е готино. Пътят от Самоков до Боровец е нов. Октомври ходих, направо си умрях от кеф, особено на спускане, връщайки се. Релаксираш и ти ухае на борова гора. Smiley
Пролетта почваме с новите дестинации и пътища, разходки.

# 1 054
  • София
  • Мнения: 4 548
Аз се качвах с реното, но то е сравнително високо. Чак за джип не е, но трябва да се внимава.
Ако искаш борова гора, качи се до Мальовица. Пътят беше доста зле преди, но покриха изцяло най-проблемните участъци с нов асфалт и сега е поносимо. Зимата, обаче, само с вериги. Не се чисти до асфалт. Там една зима, освен веригите, качихме и двама на предния капак да тежат,че наклона над Гьолечица е много сериозен.

# 1 055
  • Мнения: 4 739
Днес беше много лош ден за моето шофиране, направих една -две тъпи грешки ,изнервих се......вие как преодолявахте такова кризистни ситуации? Чувствам се страшно тъпо....

# 1 056
  • Мнения: 3 732
Какви бяха тъпите грешки?

# 1 057
  • Мнения: 6 295
Аз толкова много карам и колата ми е тооолкова голям разход, че с удоволствие бих се абонирала за влак и бих се отървала от нея. Нека само ми "виси пред блока", дето вика FF. Но за момента няма как.
В цифри: близо 100 км на ден, 3+ часа заради задръствания и съответно ставане в 5.30 сутринта, 150+ евро бензин на месец (малка и икономична кола), 200 евро на месец наем на паркоместа (едно до дома и едно до работа)... Така погледнато, нищо не спестявам с кола, ами напротив. Честно казано с нетърпение чакам да измислят телетранспорта. Sweat Smile

# 1 058
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Точно така, mlv. Hands Thumbsup
И аз, примерно, като имам днес голям пазар - 3,4 места да обходя, че не всичко, каквото купувам го има навсякъде, друго си е "бръм" и айде. Smiley
Пролетно да се пооправи времето, и може да направим една съвместна разходка до Златните, и не само. Wink
Последно октомври, като се качвах нещо кърпеха, но пътят е зле.
Те тоя път все го кърпят. Най-големите трапища ги бяха позапълнили пролетта, но като е кръпка до кръпка, се разбива много бързо пак. Още по забавно е от Златните до Боерица - стар паваж. Над Офелиите става и тесен и стръмен и тук там има яки бабуни и потъвания на паветата.
Тия пътища са цвете в сравнение с този след разклона към х.Камен дел към Тинтява. То са едни дупки, едни стърчащи камъни насред пътя, то е чудо. Там и ММ едва минава и решихме да не мъчим повече колата. Старата я жертвахме навсякъде, но тя имаше нещо като метална греда отдолу и не можеше да спраскаш картера. Беше си офроуд животно този пасат. Mr. Green

No_frame bitch, приела съм факта, че не съм кадърен шофьор, но се надявам с времето да стана. Не се кахъря, че някой ми се репчи или ми свири с клаксона, че съм бавна. Онзи ден изпуснах един светофар. Признавам, че минах на мноооогооо жълто и накрая някъде ме хвана червеното. Но нямаше време да спра толкова бързо и просто натиснах газ, за да се изнеса по-живичко от кръстовището. Самоударих си един мислено зад врата и се прекръстих,  че нищо не стана. Признавам си, че се увлякох по този пред мен и в последния момент забелязах светофара. Кръстовището е малко, квартално, не е и за светофар, но го има. И аз го знам много добре.

# 1 059
  • Мнения: 4 739
Какви бяха тъпите грешки?
Мотах се по лентите безцелно,карах вечерта и криволича от едната в др.лента(за еднопосочно става въпрос) като се престроявах за завой.

# 1 060
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз където живея без кола е невъзможно. Преди това не карах, но откакто се преместих, просто няма избор. Работата ми е на 21 км, фитнеса- на 3 км, най-близкия магазин- на 0,5 км. В периферията на града съм и да завися от обществения транспорт е неудобство. Много бързо ми се наложи да преодолея нежеланиято да шофирам и рахатясах.
Днес отпрашвам по германските магистрали и вече съм на полусъединител (тя колата е автомат, ама нищо). Това е едиственото място, където алфичката може да разгърне потенциала си.
Цяло чудо е, че още не ми е пристигнала глоба за превишена скорост.

# 1 061
  • Мнения: 2 478
Хахх, SaRa, мен пък ми е "мъчно" за моята, че нещо три поредни ледени дни тук в България се мъчи милата в студа. cold А не да не съм я подготвил. Ще внимавам с оборотите, дори когато е загряла, просто ще се предвижвам от А до Б на топло и приятно внимателно. Като я запаля студена на -7, мръзнала цяла нощ, не мога да я позная, реве Confused Гледам сега малко ще се постопли, ама пак няма да е достатъчно топличко, за да й се радвам на макс.  Mr. Green Blush Heart Eyes
Това не са коли за зими, снегове и -10. Mr. Green
За сега си трябва нещо, като Toyota Land Cruiser. Ама пък пустият му "камион" в града ще е ужас. Не е една и две да ги мислиш. Wink

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 09:09 от FragranceFanatic

# 1 062
  • София
  • Мнения: 2 919
Хахх, SaRa, мен пък ми е "мъчно" за моята, че нещо три поредни ледени дни тук в България се мъчи милата в студа. cold А не да не съм я подготвил. Ще внимавам с оборотите, дори когато е загряла, просто ще се предвижвам от А до Б на топло и приятно внимателно. Като я запаля студена на -7, мръзнала цяла нощ, не мога да я позная, реве Confused Гледам сега малко ще се постопли, ама пак няма да е достатъчно топличко, за да й се радвам на макс.  Mr. Green Blush Heart Eyes
Това не са коли за зими, снегове и -10. Mr. Green
За сега си трябва нещо, като Toyota Land Cruiser. Ама пък пустият му "камион" в града ще е ужас. Не е една и две да ги мислиш. Wink

Ама защо не мислите, преди да си купите кола, която може да се кара само в  районите около екватора Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 1 063
  • Мнения: X
И аз съм зареждала сама един път газ, един път бензин. Много се притеснявах да не спра на грешна колонка и преди това прегледах снимки в гугъл вю....
Майко мила!!!
А аз очаквам адекватно поведение на пътя!
Скрит текст:
Хич няма да губя време да пиша десетките "аномалии" в кола, които видях от последното си включване, то нЕма смисъл.....    Smiley
Само не разбирам що жените все "гонят" мъжете в отчаяни и невъзможни опити да ги стигнат......

# 1 064
  • Мнения: 2 621
Ееех, докато работех в центъра, не исках и да чуя за шофиране до работа въпреки настойчивите кандърми на мъжа ми Grinning сега вече нямам избор - пътят до сегашната ми работа с градския е повече от час, а с колата е 30 минути.

Общи условия

Активация на акаунт