Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 593
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 4 808
Гледам, при дъжд никой не го е страх, ама си имайте едно наум, че аз така като новобранец си изпатих, поднесе ми колата и нацелих един знак. ММ след това години наред като минавахме оттам, го показваше на децата и казваше: "Това е на майка ви знака".

# 1 096
  • Мнения: 2 478
И аз съм приплъзвал 3-4 пъти сега този сезон, но никога в завои или на опасни места, а при тръгване, че обичам с повечко газ. Да се има предвид, че нямам никакви системи за безопасност, освен ABS. Истината е, че с по-малко газ, като се кара, няма проблем. Вярно е, и че има условия, където нищо не те спасява, като леден дъжд, скрит лед. Просто ниска скорост и без газ на по-опасни места, и без резки маневри.

За точките - 2 г. минават и вече си с пълен брой. Вече не знам административно трябва ли да вадиш нов талон, или караш с първия, нищо, че са ти задраскани точките, дали няма в системата им да се отрази автоматично. Няма да се учудя, ако е до "поискаване", в България сме все пак.

# 1 097
  • София
  • Мнения: 2 919
Гледам, при дъжд никой не го е страх, ама си имайте едно наум, че аз така като новобранец си изпатих, поднесе ми колата и нацелих един знак. ММ след това години наред като минавахме оттам, го показваше на децата и казваше: "Това е на майка ви знака".

 Това при нормално каране и прилични гуми е невъзможно да се случи дори и на новобранец.  Имал съм няколко прединфарктни случая като новобранец, но почти всичките са били резултат на недооценена ситуация от моя страна, породена от забравянето на някои азбучни истини. Пример - моста на Ихтиман по това време на годината, но дооста отдалечено във времето като случка. 5 човека с БМВ 3, Е-30 пътуваме за Сливен. Скоростта естествено не е проблем - държим малко под разрешените 120 (около 110). Точно на моста застигаме микробус Форд, който се движи зад товарен автомобил при тяхна скорост около 80-тина  километра. Вече сме на под 100 метра, когато чичото с форда реши, че трябва да започне изпреварване на камиона и секунди след пускането на мигача, застана пред нас в лявата лента. Аз естествено оформих очи-паници и нстинктивно пипнах спирачката, при което се разбра, че настилката е заскрежена (нещото, което винаги трябва да се има предвид по това време на годината при минаване на мостове и виадукти) и спирането е дори суперопасно. Добре, че има аварийна лента, по която почти прелетяхме покрай изпреварващия и изпреварвания. После трябваше да изпия няколко минерални води, за да наваксам водата, която за секунди изтече от мен. Тогава разбрах и колко тежи отговорността за още 4 живота. Таа, умната, красивата Simple SmileSimple SmileSimple Smile и полечка!

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 11:27 от Mунчо

# 1 098
  • Мнения: 2 621
Наложило ти се е от крайна лява да прелетиш до аварийната? Кофти преживяване.

# 1 099
  • София
  • Мнения: 2 919
Наложило ти се е от крайна лява да прелетиш до аварийната? Кофти преживяване.

 Повече от кофти беше, особено с писъците на девойките от задната седалка Simple Smile.

 П.П. Току-що, почти пред нас, поредния всемогъщ водач на Порше Панамера се спря в чакаща за ляв завой Мазда.
Какво да му кажеш Simple SmileSimple SmileSimple Smile?

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 15:30 от Mунчо

# 1 100
  • Мнения: 5 639
Ако няма Мазда, как спира😀

# 1 101
  • Мнения: 3 682
Ако няма Мазда, как спира😀
Снощи гледах един тест с една нова Мазда, оказа се, че изобщо не спира добре - 39,4 метра от 100 км.

# 1 102
  • София
  • Мнения: 2 919
Ако няма Мазда, как спира😀

Не мога да знам Simple Smile, но имам приятели, които управляват с нагласата, че този, който им пречи, непременно ще се отмести, докато стигнат до него. По този повод, вече не се возя при няколко човека. Или аз карам, или отиваме с две коли:)Simple SmileSimple Smile.

П.П. В случая, според мен, точно наличието на АБС изигра лоша шега на "пилота". Понеже бях на балкона, чух как АБС-а сработи няколко пъти, като точно отпускането удължи спирачния път. Естествено "несъобразената" скорост беше основна причина. А всъщност, може да е бил и някой от тези, които все още карат с летни гуми с 4мм грайфер:)Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile.

# 1 103
  • Мнения: 3 682
Ако няма Мазда, как спира😀

Не мога да знам Simple Smile, но имам приятели, които управляват с нагласата, че този, който им пречи, непременно ще се отмести, докато стигнат до него. По този повод, вече не се возя при няколко човека. Или аз карам, или отиваме с две коли:)Simple SmileSimple Smile.

П.П. В случая, според мен, точно наличието на АБС изигра лоша шега на "пилота". Понеже бях на балкона, чух как АБС-а сработи няколко пъти, като точно отпускането удължи спирачния път. Естествено "несъобразената" скорост беше основна причина. А всъщност, може да е бил и някой от тези, които все още карат с летни гуми с 4мм грайфер:)Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile.
ABS-а скъсява спирачния път. Всеки, който си мисли, че може да спре по-бързо от електронната система е наивник.

# 1 104
  • София
  • Мнения: 1 580
Като казахте тестове, най-редовно сутрин докато си пия кафето, гледам по телевизията една немска програма за автомобили. Най-различни тестове и предавания имат, повечето са преведени. Има едно предаване, специално с Кристиан Менцел. Еее, много яко! Гледах последно тест на Дачия дъстър. Няма такъв смях Grinning

# 1 105
  • София
  • Мнения: 2 919
Ако няма Мазда, как спира😀

Не мога да знам Simple Smile, но имам приятели, които управляват с нагласата, че този, който им пречи, непременно ще се отмести, докато стигнат до него. По този повод, вече не се возя при няколко човека. Или аз карам, или отиваме с две коли:)Simple SmileSimple Smile.

П.П. В случая, според мен, точно наличието на АБС изигра лоша шега на "пилота". Понеже бях на балкона, чух как АБС-а сработи няколко пъти, като точно отпускането удължи спирачния път. Естествено "несъобразената" скорост беше основна причина. А всъщност, може да е бил и някой от тези, които все още карат с летни гуми с 4мм грайфер:)Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile.
ABS-а скъсява спирачния път. Всеки, който си мисли, че може да спре по-бързо от електронната система е наивник.

Алелее, Формула едно била пълна с наивници ....

# 1 106
  • Мнения: X
ABS-а скъсява спирачния път. Всеки, който си мисли, че може да спре по-бързо от електронната система е наивник.
ABS-a може само да помогне да не загубиш контрол върху колата. Иначе пречи.
С образователна цел... Натиснете силно спирачка на неравен път.
Аз спирам по бързо от електрониката като не я задействам. Grinning

# 1 107
  • Мнения: 5 639
Като казахте тестове, най-редовно сутрин докато си пия кафето, гледам по телевизията една немска програма за автомобили. Най-различни тестове и предавания имат, повечето са преведени. Има едно предаване, специално с Кристиан Менцел. Еее, много яко! Гледах последно тест на Дачия дъстър. Няма такъв смях Grinning

То не е ли за автомобили това предаване😀

# 1 108
  • София
  • Мнения: 1 580
Така де, Кристиан Менцел направи няколко много интересни муцуни докато караше дачията. Като знам на какви автомобили се е качвал... Това все едно от мерцедес да седнеш в опел

# 1 109
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Моята кола има светлинен индикатор за икономично управление. Когато карам по него, оборотите са около 1800 и скоростта е точно 50км/час. Разходът съответно е около 7,5, при положение, че не се набутам в някое яко задръстване. Ускорявам плавно, спирам в началото с отпускане на педала за газ и ако се налага пипам на финала и спирачката, за да не се бутна в предната кола. Също така не помръдвам постоянно с по една педя на свтофар с повечко чакане, както правят някои нерваци. Оставям дистанцията да се увеличи до 5-6 метра и тогава прибутвам еднократно и моята каручка. Е, когато карам автоматика и аз примръдвам постоянно, но там е друга бира - само единият крак работи за всичко, а колата така или иначе си седи на D  Simple SmileSimple SmileSimple Smile.
Моята е автоматик. Сега се старая да тръгвам и спирам по-плавно. Попадам в задръствания и сутрин на път за работа, и вечер. На светофари няма как да не тръгвам и спирам постоянно, вечно някой мъж обикновено иска да се ръгне пред мен. Може би защото не се лепя да предната кола, а оставям дистанция. Това ме дразни.
Сутринта една леля реши даже, че й правя път и ми благодари Rolling Eyes , влизайки ми отдясно от път без предимство. Беше много нахална, щях да изскоча през предното стъкло - пибитках, виках.... Преди това един ръгач ме беше подпалил с една алфа и тя го отнесе!
Днес не ми беше ден. На връщане вечерта имах още неприятни изживявания. - набих се в големи задръствания, кофти маршрут, накрая взех, че и колата ударих отзад точно пред нас, маневрирайки. Бронята. Мъж ми още не я е видял. Frowning1

Общи условия

Активация на акаунт