Дениз Чакър "EDHO", Ибрахим Челиккол "Черно-бяла любов" (Siyah Beyaz Aşk) №59

  • 49 923
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 706
Абе аз клоня, че положителния тест е на Фери и Намък  Mr. Green
Това ме успокоява донякъде, но не променя факта, че тези са спали...

# 31
  • Мнения: 5 723
........
Поли, разбирам чувствата ти напълно. Точно защото аз съм човек, който може да прости такова нещо (поне на теория така мисля, въпреки че е голям удар), затова приемам такова падане на дъното. За мен от такова падане има ставане, изплуване и надежда.

+1

Ай, ще те прегърна, защото така не се чувствам сама.  Hug Hug Hug

....естествено няма да го давим ,но си струва 3-4 пъти  да му натиснем дървената глава във водата .....

ВИНОВЕН Е ! Що пие , ако някой насила му сипва в гърлото , да плюе ,що поглъща ....айде най-лесно..."Пиян съм бил и не  помня...."

# 32
  • Мнения: 9 388
Софи, неговият грях е пиянство до безпаметност, не желание към братовчедката. Затова съм съгласна само на натискане на главата под водата, без да го давим. Ако беше пожелал братовчедката, щях да го удавя.

Не бива да забравяме, че Библията, която управлява християнската моралност, не забранява брака между първи братовчеди. Забранява обаче хомосексуалността - "да не легнеш с мъжко като с женско." Какво да говорим за една източна култура, която културно е по-толерантна към роднински бракове.

# 33
  • Мнения: 5 440
Привет и запис! Извинете, но много странни неща сте изписали. От сто кладенеца вода- само да се успокоите. Аз имам този път бизнес идея. Очевидно съседната ни страна има няколко топ иновации, които трябва да доразвие и това ще я изведе на световно ниво по конкурентноспособност. Номер едно- потентност на мъжете. Забременяват всякакви жени от веднъж. Пияни или трезвени- все тая. Гарантиран прираст на населението. Номер две- лекарските услуги- съживяват всекиго отма. Трето- Турция от страна на изнасилвания на жени масово, вече е страна, в която Вилданки насилват Феровци?! Това обикновено е номер, който свързвам с друга по-северна велика страна, където от пиянство горките жени всъщност изобщо не биха забременели, ако не вземат инициативата „в свои ръце”.
Скрит текст:
За връзките- Православната църква изключва брак, ако е налице кръвно родство по съребрена линия до пета степен включително.
Родство по съребрена линия означава две лица да имат общ родоначалник. Родството по съребрена линия възниква между братя и сестри и техните наследници. Степените на родство се определят според броя на връзките до родоначалника. Така например брат и сестра имат родство от втора степен (брат –> родител <– сестра) чичо и племенница имат родство по съребрена линия от трета степен ( чичо –> родител <– брат на чичото <– племенница)
В това отношение гражданския закон забранява браковете между роднини по съребрена линия до четвърта степен включително, тоест църковния канон е по-ограничителен.
И двете забрани нямат особено практическо приложение, тъй като съвременния морал налага значително по-широки граници, в които подобни отношения биха били неприемливи (Така например втори братовчеди биха могли да сключат и граждански и църковен брак, тъй като са роднини от шеста степен по съребрена линия, но едва ли такъв брак би бил обществено приемлив.) Все пак забраните осигуряват защита срещу бракове по сметка за преразпределяне на неоткрити наследства.
С други думи, дори да приемем, че в библията действително има текстове, които описват сексуални кръвосмешения съвременната църква ги отхвърля. Библията ги описва. Не ги насърчава. Но по онова време населението е било с по-малък брой, а и остро е стоял въпросът за наследството.
Оттук нататък- не отричам, че е възможно привличане между роднини, но реализацията – поне за мен- е гнусна и принизи филма и образа на Ферхат. Като добавим, че сме в Светлата седмица „Чао” на Асфер. Да се оправят както могат. А на вас- хубав ден!

# 34
  • Мнения: 9 388
Вики, напротив, в темата никой не се успокоява, а аз, която мъкна от сто кладенеца вода, съм си спокойна. Така че повечето са на твоето мнение, затова може би първият абзац трябва да е насочен към мен, не към всички в темата. Странни са нещата, които съм написала, но така виждам нещата.

Всички други опити за осмиване на правото ми на гледна точка са твое право, няма проблем. Аз продължавам да вярвам, че ако нещо се случва в живота, може да се случи и на екранните герои, които харесвам. Ще ги принизи, да, но и с това принизяване тяхната история за любов и прошка ще ми бъде интересна.

Скрит текст:
Църквата е само тълкувател на Божиите разпоредби, които в Левит са постановени изрично. Каквито и тълкувания и заповеди да прибавя църквата към Библията, в нея няма изрична забрана за брак между първи братовчеди. Оттам насетне кой както го разбира.

# 35
  • Мнения: 4 706
Тази сцена ми хареса. Нямам търпение за разбера какво си казват тук. Ако някой се добере до снимки, където се гушкаха в леглото, моля да качи! Simple Smile Ще съм много благодарна

# 36
  • Мнения: 9 541
Аааа, Дани Hug, и аз приемам версията ти, в никакъв случай не мога да я изключа!
Още повече, че съм писала, че познавам лично първи братовчеди, женени в тоталитарно време Stop

Вики Hug, законите следват развитието на обществото, а не обратно...така че няма да се учудя след век всеки да може да се жени за всеки и да си отглеждат дечица както и от където намерят за добре Joy Joy Joy

Но въпреки всичко за ЧБЛ искам да кажа, че точно тази врътка не ми е любима Wink Като не можаха да го направят съвсем злодей със златно сърце..... Joy
Затова и идеята на Тери  Hug определено много повече ми харесва Peace

Софи Hug, а за натискане на главата на Фери в кофата съм съгласна при всички варианти Joy Joy Joy Joy

# 37
  • Мнения: 9 388
Аааа, Дани Hug, и аз приемам версията ти, в никакъв случай не мога да я изключа!
Още повече, че съм писала, че познавам лично първи братовчеди, женени в тоталитарно време Stop

Вики Hug, законите следват развитието на обществото, а не обратно...така че няма да се учудя след век всеки да може да се жени за всеки и да си отглеждат дечица както и от където намерят за добре Joy Joy Joy

Но въпреки всичко за ЧБЛ искам да кажа, че точно тази врътка не ми е любима Wink Като не можаха да го направят съвсем злодей със златно сърце..... Joy
Затова и идеята на Тери  Hug определено много повече ми харесва Peace

Софи Hug, а за натискане на главата на Фери в кофата съм съгласна при всички варианти Joy Joy Joy Joy
Peace

Лия, аз реших да не те правя съучастник с мен в носенето на вода от сто кладенеца, иначе твоята подкрепа и разбиране са ми много важни. Щях да се чувствам извратен зрител на принизяващи истории без твоята подкрепа.  Grinning

И на мен ми харесва идеята на Тери, въпреки че нямам проблем с детето (да си кажа пак  Grinning). Даже ми бяха много милички Ферхат и Йозге и как тя го нарича Ферхат аби.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 8 801
Абе аз клоня, че положителния тест е на Фери и Намък  Mr. Green
Ауу, как ми просветна!
Точно така е!
Те така го направиха, че да си помислим, че говорят за Йозге, заради разговора между Хандан и Джунейт.
Никъде не се казва, че в теста става въпрос за Йозге. А само, че има съвпадение с Ферхат Аслан 99%.
Боже, къде мий акъла...

Аз още не съм изгледала серията. Пак ще пиша.  Crazy

# 39
  • Мнения: 36
Момичета, има ли я качена вече серията на руски?

# 40
  • Мнения: 4 706
Нали ние не се караме поне? Всеки има мнение и вкус. Има една поговорка, че за хляба и вкуса не се спори.
Аз се радвам, че има хора, на които това им е харесало и имат различна гледна точка.

# 41
  • Мнения: 33 393
Абе аз клоня, че положителния тест е на Фери и Намък  Mr. Green
Ауу, как ми просветна!
Точно така е!
Те така го направиха, че да си помислим, че говорят за Йозге, заради разговора между Хандан и Джунейт.
Никъде не се казва, че в теста става въпрос за Йозге. А само, че има съвпадение с Ферхат Аслан 99%.
Боже, къде мий акъла...

Аз още не съм изгледала серията. Пак ще пиша.  Crazy
Айнен  Mr. Green
Защо й е да държи оригинала за Вилдан? Аз ако съм ще го направя на конфетки  Joy По-скоро ще държи този на Намък и Фери и ще дадат как Джуньо го е видял и му е хвърлила прах в лицето, защото знае, че е Муньо и ще трае. За това трепери покрай тая тъпотия да не се разкрие истината. Не й е изгодно, нали иска да бута Абидин напред, а не Фери да застане отпред  Joy А и знае, че ще берат ядове цялата рода  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 9 388
Момичета, има ли я качена вече серията на руски?
Вече качих линка преди няколко часа, но отново, заповядай - търси номера на серията в падащото меню до видеото на тази страница

http://turkishtv.ru/turkey-serials/875-cherno-belaya-lyubov-siya … otret-onlayn.html

Като излязат другите преводи, ще сложа линкове и за тях, ако имате нужда от справка между руските преводи. Аз имам. Руския на някои преводи го разбирам повече от този на други. Grinning

# 43
  • Мнения: 9 388
Нали ние не се караме поне? Всеки има мнение и вкус. Има една поговорка, че за хляба и вкуса не се спори.
Аз се радвам, че има хора, на които това им е харесало и имат различна гледна точка.

Е, харесало е силна дума, но могат да го приемат, да кажем.  Grinning За мен е вълнуващо Ферхат да има детенце, дъщеричка, точно в този му момент и час. Не е от любимата жена, от миналия му безцелен и безпътен живот е, но е същество, което се е родило и го има. Ако, разбира се, няма врътка в сценария като идеята на Терка.

Предполагат в Туитър, че Вилдан има шизофренично разстройство и си измисля тази история. Когато Ферхат и Аслъ разговаряха, не мисля, че стана въпрос конкретно за интимност, а по-скоро за чувствата на Вилдан към Ферхат, затова този разговор и многозначителното замълчаване на Ферхат не го приемам като потвърждение от страна на Ферхат, че такава нощ е имало и че той все пак я помни.

# 44
  • Мнения: 36
Момичета, има ли я качена вече серията на руски?
Вече качих линка преди няколко часа, но отново, заповядай - търси номера на серията в падащото меню до видеото на тази страница

http://turkishtv.ru/turkey-serials/875-cherno-belaya-lyubov-siya … otret-onlayn.html

Като излязат другите преводи, ще сложа линкове и за тях, ако имате нужда от справка между руските преводи. Аз имам. Руския на някои преводи го разбирам повече от този на други. Grinning

Благодаря, проспала съм го Kissing FaceFlushed

Общи условия

Активация на акаунт