Дениз Чакър "EDHO", Ибрахим Челиккол "Черно-бяла любов" (Siyah Beyaz Aşk) №59

  • 49 922
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 388
Мерси много за превода с Бирдже. Чаках го!  Hug

Цитат
Дани , колко пъти съм го писала това, че всеки трябва да живее отделно, щом създаде свое семейство, сигурно половин тема постове имам...Но са ми обяснявали, че в Турция не се живее така, булката отива в дома на мъжа си и се закотвя там /то и у нас примери бол, но сякаш в големите градове започва да отмира

Знам аз, знам какво ти е мнението. И на Морела, и тя обича да го казва.
Аз го разбирах Ферхат да търпи до този момент живота в тази къща, но отсега насетне да иска Аслъ и Вилдан да се гледат всеки ден в очите и Йозге  да расте пред очите на Аслъ - мисля, че много иска.

От филмите им разбирам, че правило кой къде и как живее няма. Сякаш според нуждите на сценария героите вярват, че до гроб се живее в общ дом с цялата фамилия, и според нуждите на сценария си живеят модерно и отделено. Така че според нуждите на сценария и аз затова се ядосвам, че правят от Ферхат глупак в това отношение. Въпреки че разбирам как искаш детето ти да е пред очите ти, но мислиш ли за Аслъ.

Ферхат изобщо не обгрижва Йозге, просто с някакво примирение и чувство на дълг прие истината, че е баща. Но с цялото си сърце пое отговорността да прави всичко по правилата. Явно има добър усет какво прави добрия баща. А иначе още от миналата серия стана ясно, че Ферхат помни случая с Вилдан. Не е бил толкова безпаметен, просто десет години се прави на ударен, за да не се налага да се обяснява с нея за това. Безпаметността е била удобно бягство за него .... до днес. Вече не може да бяга.

Относно Вилдан - нали всички обичаме да има лоши герои, те внасят цвят в историята. Вярвам, че има такива жени като Вилдан, с такава маниакална любов, с такава липса на себеуважение, с такъв характер. Но не се отвращавам от нея, защото гледам на любовта й и манията й като на робство, от което самата тя не може и не иска да излезе. Тя е избрала да се пороби на обсесията си.

# 736
  • Мнения: 5 723
Какво ще каже Ферхат на Аслъ и дали тя ще го разбере ?!?!?!?!?! Ако е намерила писмото .........

# 737
  • Мнения: 9 541
Дани Hug, всичко приемам, дори че се поробва на обсесията си.
Но никак не са ми логични нещата, как едно младо момиче, израснало и възпитавано в този ужасен дом, ще се хвърли в обятията на пиян мъж, който дори не живее там Laughing И то в Турция! ooooh! Просто ми е преекспонирано и толкоз Laughing Laughing



Ето какво точно е казала Бирдже, защо ще се обръща към адвокати /Надето Hug днес го посочи Heart Eyes/
Скрит текст:
today at 2:37 pm
🆕 от Бирдже (фото с бывшем супругом от меня, для тех, кто его не знает)

"Вниманию представителей прессы;
Вчера и сегодня в газетах и некоторых интернет-сайтах новости о том, что я слежу за страницей инстаграма Сарпа Левендоглу и оцениваю все, выложенные им публикации полностью не соответствуют реальности. Ранее на аналогичные новости были применены меры правовой защиты, по причине нарушения моих прав личности, я и в этот раз передав свои полномочия своему адвокату, после которого будут применены меры юридических средств. И будут применяться средства правовой защиты.

НИЖЕ ПОДПИСЬ:
«Я не откажусь прибегать к законным средствам для этих уродливых сообщений, которые я не понимаю, с какой целью вы публикуете. Я хотела бы выразить свою искреннюю благодарность другим членам прессы, которые имеют добрые намерения и не несут эту ложную новость.
 bouquet

# 738
  • Мнения: 4 706
lia, не искам да клюкаря, но от кухнята знам (не само в Турция, а в много по-строги така да се каже страни като Йордания), че страшно много момичета израснали в патриархален дом се отдават на много свободни нрави преди да се омъжат. Не от лошо, не са лоши момичета, но най-често не могат да общуват свободно по тези въпроси с родителите си. А Вилдан като е ''нападнала'' Ферхат очевидно и той е участвал и не е била сама, тя само се е ръководила от първичното си чувство, в крайна сметка и хората преди да четат/гледат говорят по тези теми са зачевали деца чисто първично Smiley следвайки инстинкта си.

# 739
  • Мнения: 9 541
Морела Hug, всичко разбрах Peace, само това "не искам да клюкаря" не го схванах Joy Joy Joy
Просто пишеш какво си чела, чула и т.н.
Например днес разбрах от Вики Hug
Скрит текст:
но в София имаше такава клиника за хора, които са болни от любов. Обикновено мъже ок.50-те, които откачат по някоя млада девойка и за тях животът спира, стават маниакални. Мисля, че за съжаление я закриха тази клиника. Беше недалече от гарата в бившата сграда на "Майчин дом".
, за която клиника не бях чувала Thinking

Интересно ми е какво разбираш под "свободни нрави"? Щото едно момиче, ако не е девствено, ще го върнат на родителите му Wink

Сега в чест на твоето заминаване, ще пусна нова тема, да се надяваме, че ще я изпълниш с хубави снимки и разказ! Flowers Four Leaf Clover

# 740
  • Мнения: 4 706
лиа, не съм чела/чула, нали казах, че е от кухнята Smiley мои познати са ми споделяли, една приятелка учи в Йордания и така..

Има страшно много начини да заблудиш бъдещия си съпруг, не ми пречи да напиша какво са ми казвали, но не обичам да се цензурирам, а тук не съм сигурна за правилата,...

Ще сложа в скрит текст накратко хаха ако искаш Flushed

# 741
  • Мнения: 9 388
lia, не искам да клюкаря, но от кухнята знам (не само в Турция, а в много по-строги така да се каже страни като Йордания), че страшно много момичета израснали в патриархален дом се отдават на много свободни нрави преди да се омъжат. Не от лошо, не са лоши момичета, но най-често не могат да общуват свободно по тези въпроси с родителите си. А Вилдан като е ''нападнала'' Ферхат очевидно и той е участвал и не е била сама, тя само се е ръководила от първичното си чувство, в крайна сметка и хората преди да четат/гледат говорят по тези теми са зачевали деца чисто първично Smiley следвайки инстинкта си.
Тъкмо това щях да напиша. Преди десетина години прочетох някои от тези уж биографични романи на жени, израснали в Близкия изток. Та една от книгите, писана от саудитка, обясняваше точно това, което казва Морела, дори по-шокиращо. Понеже са ограничени контактите им с мъже нероднини, те заменят флирта с мъже с флирт с приятелки от собственото си обкръжение. Ако това е истина, това, което Вилдан направи, не е за учудване. Кръгът, в който се движи, е населен от нещо, което и вие бихте харесали - мъж в черно с животинско обаяние и чар. Под мъжкото му поведение се чете страст, необузданост и прочие. Вие си доразвийте сюжета, но аз гледайки героинята на Вилдан, все едно чета нещо от рода на Възход и падение на куртизанките - книги, в които героите не са разумни и целомъдрени, а отдадени на страст. Та и в нашето кино има героиня, която ни показва други измерения на човешката душа. И затова на мен ми е тъжно, че хората са разочаровани, защото ако сценаристите решат да угаждат на фенове, то тогава ще гледаме само тичане за диви ягоди, което на мен ми харесва, но ми харесва и сблъсъка Ферхат-Вилдан сега при тези нови обстоятелства.

# 742
  • Мнения: 5 440
лиа,
Има страшно много начини да заблудиш бъдещия си съпруг, не ми пречи да напиша какво са ми казвали, но не обичам да се цензурирам, а тук не съм сигурна за правилата,...

Морела, съгласни сме, че ако една жена иска да заблуди някого- пътища много. Дори ги знаем повечето начини. На мен по не ми се връзва насилственият секс с мъртво пиян мъж. Технологично не ми се връзва. Ама явно турският мъж, и особено Фер, е надарен безкрайно. Да не влизаме в детайли и да трябва да се цензурираме взаимно.
За кръвната връзка- удар по Хандан ще е ако излезе, че тя не е сестра на Намък, в когото се кълне. Така няма да е кръвосмешение между Фер и Вилдан.
За "безсрамието" на Вилдан- аз съм на нейна страна, защото за мен тя е болен човек, който се лекува с алкохол. Дълбоко нещастен. Защо да не си помисли, както я кара да смята новата и приятелка, и май единствена, Жюстин, че заради детето Фер ще е с нея...Надеждата умира последна.
Това с одеалцето ме съсипа. Като си държи на одеалцето Фер- защо не си го е прибрал, а е при майка му. Вещоманията при мъжете ме притеснява много. Още повече е дадено на бебето на сестра му, не в комшиите...

# 743
  • Мнения: 4 706
Цитат
На мен по не ми се връзва насилствения секс с мъртво пиян мъж. Технологично не ми се връзва. Ама явно турският мъж и особено Фер е надарен безкрайно
Явно не е бил мъртво пиян, щом даже и помни, просто е бил пиян и после се е правил на мъртво пиян, за да не трябва да влиза в обяснителен режим, както каза Дани или най-лошото да го оженят за нея (нали там така се прави, за да запазиш честта си и тази на момичета).

# 744
  • Мнения: 4 706
Това одеало, за което се ядосал Ферхат защо е розово?

# 745
# 746
  • Мнения: 9 388
За някои може да са приказки, но в Библията има история, която вярвам, че е истинска история. Историята за Лот и двете му дъщери. Напиха баща си, преспаха с него и заченаха. Бащата трябва да е бил мъртво пиян, за да извърши този акт. Дъщерите съзнателно търсеха продължение на рода си и напиха баща си. Родиха и от техните деца се родиха два народа, които станаха смъртни врагове на старозаветния народ Израел.

Т.е. историята и литературата познават такива истории за мъртвопияни мъже, които създават потомство.

Освен това, не виждам защо да не е възможно. Според мен, дори и в пияно състояние, една част от нервната система сигурно запазва способността да се стимулира и да предизвиква определен ефект в човешкото тяло. Пияният човек не е мъртъв човек, просто пиян, като няма контрол над определени свои функции, но явно други неща му функционират.  Grinning

# 747
  • Мнения: 5 440

Т.е. историята и литературата познават такива истории за мъртвопияни мъже, които създават потомство.
Ддани, не са много сполучливите опити. От това страдат уважаемите ни подруги- поради високия алкохолизъм в страната им импотентноста настъпва към 25-6 година при мъжете и после много проблеми за цялата нация. Не отричам , че е възможно, но ето причините...
Скрит текст:
За еректилната дисфункция са отговорни множество фактори, не трябва да остава извън полезрението и въздействието на големите количества алкохол върху мъжката полова система. Импотентността в много случаи се дължи на стесняването на кръвоносните съдове, оросяващи пениса. Обикновено те се разширяват при ерекция и се стесняват след половия акт. Но прекалено големите количества алкохол променят този механизъм, като ерекцията не може да се задържи за дълго време.
Като добавим и че не е по инициатива на Фер, а в резултат на идеята на Вилдан положението е съмнително. А пък и това внезапно забременяване е феноменално. Една втора от двойките имат проблем със зачеването, а при Фер няма пропуск. Това е смехотворно. Или са си имали продължителна връзка, за която той предпочита да не си спомня, но сега като се разбра за детето си мълчи. Филм да става.

# 748
  • Мнения: 9 388
Аз съм на принципа, че ако нещо го има в живота, ако може да се случи на някого, тогава мога да го приема и на кино. Сега трудно приемам мъж да не докосне жена си в продължение на 5 години от някакво геройство, благородство и любов, признавам (Черна любов). Но това с Вилдан и Ферхат ако е физически възможно, пък било то и 1 на 10 000, нямам проблем да приема, че в нашия случай е бил този 1 случай. Защото ми харесват героите. Иначе аз също щях да се ядосвам на неща в сюжета, а сега им търся само и единствено оправдание и обяснение.

# 749
  • Мнения: 9 541
Дани Hug, абсолютно вярно!!! А в живота има какво ли не Thinking

Общи условия

Активация на акаунт