"Обичам" Топлофикация 3

  • 41 729
  • 752
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 10 576
Отстъпката ми за редовен платец е 2.20😂.
В Техем пише Дължима сума. Минали години все са имали да ми дават и знам.

# 511
  • Мнения: 11 594
Странна работа.....

# 512
  • София
  • Мнения: 3 715
Защото Тахем отчитат изравнителната, те са си отделно,  а ако си била надплатила към Топлофикация вече те си приспадат каквото трябва да връщат и издават фактура. Поне според което съм чувала от комшии, на мен лично не ми се е случвало. Най-добре звъннете в Топлофикация и попитайте.

# 513
  • София
  • Мнения: 10 576
Ще отида утре, че телефонът им е 0700, някак не ми се струва нормално и обажданията да си плащам.

# 514
  • Мнения: 2 114
Dicewithoutnumbers, има българско приложение  /0700 така се казва/,  с което телефон започващ с 0700 се замества с алтернативни номера, които не се таксуват завишено.  029024950 е на Топлофикация София. До момента нямам случай да не потърся номер 0700 и да не ми намери стационарния му. Възползвай се!

# 515
  • София
  • Мнения: 10 576
Много благодаря! Ще им звънна. Просто да не се окаже после, че ще имам да им давам. Иначе нямам против да в обратното.
Една година имаха да ми връщат 270 лв, не ми беше зле😁.

# 516
  • Мнения: 2 741
Здравейте,

Може ли един глупав въпрос- за първа година съм с ТЕЦ и затова така...

Преди две седмици получих хартиената изравнителна фактура, на която пишеше сумата - 260 лв ( щом е с минус, трябва Топлофикация да ни връщат тези пари, нали така?) Ако да, бих ги оставила да ми прихващат следващите сметки от тях.

Днес получих в онлайн банкирането си известие, че имам излязла фактура на стойност 30 лв за юли месец.

Въпроса ми е от кога почва това евентуално прихващане от сумата, която ми дължат?

Благодаря!

# 517
  • Мнения: 2 478
Още от юлската би трябвало. Поне при мен е така. Само дяловото 2 лв. с ДДС платих, то си върви и е извън сметките, не се "прихваща". Възможно е да е имало възражения и да са правили допълнителни корекции.

# 518
  • Мнения: 2 741
Благодаря, май ще звънна по телефона да видя какво става или на каса. На изравнителната пише, че един абонат не е осигурил достъп, възможно ли е да е от това?

Но минус сумата значи, че имат да ни дават нали?

# 519
  • Мнения: 13 539
Благодаря, май ще звънна по телефона да видя какво става или на каса. На изравнителната пише, че един абонат не е осигурил достъп, възможно ли е да е от това?

Но минус сумата значи, че имат да ни дават нали?
Към кой топлинен счетоводител си? В сайта на топлоф. също можеш да разгледаж сметките си. – би трябвало да е сума за получаване.

# 520
  • Мнения: 2 741
Топлинният ни счетоводител е Топлофикация.

На сайта на ,който изпращат фактурите ( е- invoice) няма нито изравнителната, нито юлската.

# 521
  • Мнения: X
Понеже 1 абонат не е осигурил достъп, може някои абонати да обжалват изравнителната си. Не помня какъв беше  срока. После получаваш още една изравнителна - след като са разгледани жалбите, и тя е окончателна, и вече ще почнат да приспадат, ако имат да ти връщат. След това във всяка  месечна фактура си пише колко е сметката ти и колко имат да ти връщат, колко приспадат (обикновено е колкото е сметката).  А в e-invoice излизат с около месец закъснение фактурите:) но можеш да отидеш да си я вземеш от Топлофикация, или да се обадиш по телефона. А също в онлайн банкирането ще я видиш веднага като я издадат. Но в e-invoice са с голямо закъснение в началото когато им станеш абонат. После стават редовни и там

# 522
  • Мнения: 2 741
Звъннах по телефона, оператор ми обясни,че тъй като твърде скоро сме получили изравнителните фактури и при тях още не са заредени в системата затова ми излиза за плащане, нищо, че имат да ми връщат. Следващият месец евентуално ще бъдат заредени ако няма оспорване и тн.

# 523
  • Sofia
  • Мнения: 15 551
Момичета, да ви питам, има ли как, след регистрация в някой онлайн портал, да прегледам месечните си фактури със задна дата? Примерно, за 2 г. назад?
В сайта на Brunata виждам инфо само за изравнителните сметки. newsm78

# 524
  • Мнения: 24 312
Още от юлската би трябвало. Поне при мен е така. Само дяловото 2 лв. с ДДС платих, то си върви и е извън сметките, не се "прихваща". Възможно е да е имало възражения и да са правили допълнителни корекции.
Т.е дяловото трябва да ходя да го внеса, въпреки, че Топлоизолация има да ми връща солидна сума?!

Общи условия

Активация на акаунт