"Обичам" Топлофикация 3

  • 41 699
  • 752
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 9 850
Цитат
Три последователни дни през април 2019  със средноденонощна температура над плюс 12 градуса Целзий и дългосрочна прогноза за трайно затопляне са двете условия за спиране на парното от Топлофикация- София.
Взето от нета.

# 361
  • Мнения: 11 568
Кога се очаква да спрат парното?
Изгоряхме вкъщи с топлото, което излъчват тръбите. Навън е 15-18 градуса, а парното работи все едно е минус 20.

Абонатната ви станция би трябвало да има термометър, монтиран на северната страна на сградата и температурата да се регулира според климатичните условия. При нас сега се затоплят само нощем и то не много, като през зимата, а през деня са си направо студени. Извикайте си районния техник да оправи нещата.

# 362
  • Мнения: 2 228
Не, топли са, защото просто никой по веригата не си включва радиаторите и цялата топлина остава в тръбите. Нормално е. Още някоя седмица и очаквам и аз да го спрат.

# 363
  • Мнения: 19 289
Кога се очаква да спрат парното?
Изгоряхме вкъщи с топлото, което излъчват тръбите. Навън е 15-18 градуса, а парното работи все едно е минус 20.

Абонатната ви станция би трябвало да има термометър, монтиран на северната страна на сградата и температурата да се регулира според климатичните условия. При нас сега се затоплят само нощем и то не много, като през зимата, а през деня са си направо студени. Извикайте си районния техник да оправи нещата.
В Техем ли трябва да звънна?
Направо се изпържихме. Тръбите са горещи и денем. Сутрин в едната стая, която е изток и юг, не се живее.

# 364
  • Мнения: 13 239
Нямате ли топломери да си го изключите локално.
 

# 365
  • Мнения: 11 568
Кога се очаква да спрат парното?
Изгоряхме вкъщи с топлото, което излъчват тръбите. Навън е 15-18 градуса, а парното работи все едно е минус 20.

Абонатната ви станция би трябвало да има термометър, монтиран на северната страна на сградата и температурата да се регулира според климатичните условия. При нас сега се затоплят само нощем и то не много, като през зимата, а през деня са си направо студени. Извикайте си районния техник да оправи нещата.
В Техем ли трябва да звънна?
Направо се изпържихме. Тръбите са горещи и денем. Сутрин в едната стая, която е изток и юг, не се живее.
Не на Техем, а на районния ви техник от Топлофикация. В абонатната станция, при инструкциите за обезвъздушаване и действия в аварийна ситуация, би трябвало да му пише името и телефон за връзка. Трябва да имате и обучен човек от етажната собственост (да обезвъздушава и да предприеме действия при авария), който да има ключове от абонатното и телефон за връзка с Топлофикация.

# 366
  • Мнения: 19 289
Петя, благодаря, ще разпитам тогава съседите.
Зари, става въпрос за тръбите, а не за радиаторите. Радиаторите са изключени.

# 367
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Нямам търпение да го спрат и да излезе изравнителната сметка, та да спрат да ми звънят всеки месец какви задължения имаме. Сигурна съм, че сме изхабили поне 50% по-малко от миналата година, а ми блъскат по 250лв всеки месец. И разбираш ли аз не знам, че имам да плащам, въпреки че се вижда внасяне всеки месец.

# 368
  • Мнения: 13 239
Недей да имаш големи очаквания, дигнаха цената с почти 30% преди началото на отоплителния сезон.

# 369
  • Мнения: 2 103
Наистина ли от Топлофикация звънят на длъжниците си, а и от къде им имат телефоните?

# 370
  • Мнения: 4 495
Звънят. По-добре да се обадят, отколкото директно да завеждат дело. Моя телефон например го имат от мен, когато записвах партидата, го посочих. Звъняха ми два пъти за дълг на предишния собственик. Бяха съвсем възпитани. Неговия телефон го нямат и понеже нямам съгласие да му го давам, вероятно ще минат към дело.

# 371
  • Мнения: 2 103
А има ли минимална сума, за която завеждат дело?

# 372
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
дело май се завежда над 3000 или ако много просточиш вече изравнителната... така съм чувала. Ние сме много далеч и от двете - става въпрос за 2 фактури, ама какво ще се обяснявам на някаква леля кога ще ида да им внеса пари

# 373
  • Мнения: 260
Някой знае ли дали спряха парното окончателно, защото според мен не е нормално това супер студено е в нас а те си правят каквото си искат, изключват, включват

# 374
  • Мнения: 2 228
Не би трябвало да е изключено, щяха да обявят предварително. Иначе не е толкова студено, мисля, че е над 10 градуса навън. Ако не валеше, аз в такива темп оставям отворено по цял ден.

Общи условия

Активация на акаунт