Противозачатъчни ???

  • 9 735
  • 46
  •   1
Отговори
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Ползвате ли, и доволни ли сте от тях.Просто искам да видя дали сте ''за'' или ''против'' и защо ???Моля споделете... Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 39 747
аз ползвам и съм за
в началото пробвах Марвелон, но не ми понесе, минах на Антеовин, но го спряах от внос. Сега пия Цилест

# 2
  • Мнения: 6 320
Минах през какви ли не. Пих цилест, марвелон, жанин.
Въпреки, че ми бяха направени хормонални изследвания и ми бяха предписани от лекар - не ми понесоха.
От 1 година съм с Мирена (спирала с хормони) и съм невероятно доволна! Вече и почти нямам цикъл, което предвид моите 10-дневни и болезнени цикли преди е направо чудо!

# 3
  • Мнения: 470
Аз използвам лепенки и съм много доволна.Слагам си веднъж в седмицата и ми е спокойно.  
никакви ylinfant за мен засега #Silly

# 4
  • Мнения: 1 038
Досега никога не съм ползвала Sunglasses Миналата седмица като бях на МАМОЛОГ доктора ми препоръ4а,но аз отказах Sunglasses 4естно казано дори нямам представа какви противоза4атъ4ни съществуват Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 5
  • Мнения: 871
Цитат на: ina
Аз използвам лепенки и съм много доволна.Слагам си веднъж в седмицата и ми е спокойно.  
никакви ylinfant за мен засега #Silly

Ина, какви са тези лепенки?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: ina
Аз използвам лепенки и съм много доволна.Слагам си веднъж в седмицата и ми е спокойно.  
никакви ylinfant за мен засега #Silly

и те са на хормонална основа, нали?

# 7
Аз съм за - 4 години пих Логест, много съм доволна, спрях ги като реших да забременея и ето ме сега бременна  Simple Smile

# 8
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
А някакви странични ефекти....Каквито и да са ??? Imp

# 9
  • Мнения: 5 539
Цитат на: Magimon
Досега никога не съм ползвала Sunglasses Миналата седмица като бях на МАМОЛОГ доктора ми препоръ4а,но аз отказах Sunglasses 4естно казано дори нямам представа какви противоза4атъ4ни съществуват Embarassed  Embarassed  Embarassed


И аз не ползвам, но моят МАМОЛОГ ме посъветва да не приемам НИКАКВИ лекарства, съдържащи хормони!!! Това е защото имам повишен риск от рак на гърдата и всеки прием на хормонални препарати може да наруши хормоналния баланс в организма и да доведе до ... е, ясно до какво.
Следователно противозачатъчни няма да приемам #Milti  #Milti  #Milti  Grinning

# 10
  • Мнения: 4 362
Аз ползвах противоза4атъ4ни но не ми понесаха.Може би зависи какви са,нямам представа Thinking  Rolling Eyes

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ползвах и съм 'за'. Сега не пия, защото кърмя, а и мъжът ми рече, че е против - защо точно не знам, а и не ме притеснява ново бебе Wink за момента.

# 12
  • Мнения: 211
Страничен ефект на противозачатъчните са евентуално появата на кисти, след като ги спреш!
Аз взимах 3 години Марвелон с почивка и по това време ми се появиха кисти! Тогава разбрах, че това е страничен ефект.
Знам, че не трябва да се ползват много години без почивки, за да се избегнат предпоставки за образуване на рак.
Като цяло съм много доволна от противозачатъчните, благодарение на тях си регулирах цикъла, когато и както поискам /примерно за море/ и благодарение на тях в първия месец след като ги спрях забременях Simple Smile
Разбира се, преди да започнеш да ги взимаш трябва да решиш има ли основателна причина да ги взимаш и ако това е така, тогава се обърни към специалист за да прецени кои са най-добри за теб!

# 13
  • Мнения: 1 038
Цитат на: lilita
Цитат на: Magimon
Досега никога не съм ползвала Sunglasses Миналата седмица като бях на МАМОЛОГ доктора ми препоръ4а,но аз отказах Sunglasses 4естно казано дори нямам представа какви противоза4атъ4ни съществуват Embarassed  Embarassed  Embarassed


И аз не ползвам, но моят МАМОЛОГ ме посъветва да не приемам НИКАКВИ лекарства, съдържащи хормони!!! Това е защото имам повишен риск от рак на гърдата и всеки прием на хормонални препарати може да наруши хормоналния баланс в организма и да доведе до ... е, ясно до какво.
Следователно противозачатъчни няма да приемам #Milti  #Milti  #Milti  Grinning
На мен ми ги препоръ4а за да ми се регулира цикъла.От както родих нещо съвсем ми се обърка.  33uu

# 14
  • Мнения: 2 000
Никога не съм вземала и не мисля и да почвам, защото не обичам да пия лекарства, а и се страхувам от странични ефекти.

# 15
  • Мнения: 1 038
Цитат на: Катя (Сливен)
Никога не съм вземала и не мисля и да почвам, защото не обичам да пия лекарства, а и се страхувам от странични ефекти.
И аз така ukliam1

# 16
  • Мнения: 470
Цитат на: dani75
Цитат на: ina
Аз използвам лепенки и съм много доволна.Слагам си веднъж в седмицата и ми е спокойно.  
никакви ylinfant за мен засега #Silly

Ина, какви са тези лепенки?

Вече бях писала са тях,но пак.Ами те са 3 за цял месец,три седмици слагаш,една почиваш.Аз сложих моята първа в неделя(след като ми свърши),и така слагам само в неделя,и седмицата когато ми дойде цикъла почивам(неслагам лепенка),много са удобни,сладат се на определени места,където си избереш,моята е до бикините,на всички места възможни за лепене съм я слагала Wink
И тук много американки са с такава,цената е съшата като хапчетата,но лепенката няма странични ефекти,доколкото съм чела Thinking

# 17
  • Мнения: 470
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: ina
Аз използвам лепенки и съм много доволна.Слагам си веднъж в седмицата и ми е спокойно.  
никакви ylinfant за мен засега #Silly

и те са на хормонална основа, нали?

Да,но имат по малко хормони, Sunglasses  преминават през кожата

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз по принцип съм против всички хормонални медикаменти хапчета, лентички, спирали на хормонална основа и т.н
бих си сложила спирала и ще го направя
второ бебе не искам в близко бъдеще

# 19
  • Мнения: 871
Благодаря ти Ина  friendship

# 20
  • Мнения: 470
Цитат на: dani75
Благодаря ти Ина  friendship

Пак заповядай Laughing

# 21
  • Мнения: 2 232
Аз съм пила много години противозачатъчни по лекарско предписание с почивки , докато не решихме, че искаме бебе.Странични явление не ми се появиха.Сега след като родих- не пия.Ако забременея отново, ще си го родя - дай Боже,  а след това ще мисля каво ще пия или не.

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Мога ли да задам въпрос  Embarassed Тези, които не ползвате противозачатъчни как се предпазвате от забременяване?!?! Аз преди само презервативи съм пробвала  Embarassed От 5 години и това не ползвах защото искахме второ бебе, а то все не ставаше. Сега с мъж ми се чудиме живот и здраве като се роди какво да правим. Презервативите не са гот за редовна употреба  Thinking  А пък да разчитам , че и тоз път ще ни трябват 5 год за трето бебе не си е работа  Laughing

# 23
  • Мнения: 3 251
ние си ползваме "Durex"i "Sportex"-стават,предпочитам ги пред противозачатъчните....

# 24
  • Мнения: 871
Цитат на: meri_ark
Мога ли да задам въпрос  Embarassed Тези, които не ползвате противозачатъчни как се предпазвате от забременяване?!?! Аз преди само презервативи съм пробвала  Embarassed От 5 години и това не ползвах защото искахме второ бебе, а то все не ставаше. Сега с мъж ми се чудиме живот и здраве като се роди какво да правим. Презервативите не са гот за редовна употреба  Thinking  А пък да разчитам , че и тоз път ще ни трябват 5 год за трето бебе не си е работа  Laughing

Според мен като родиш е добре да си сложиш спирала Thinking ако ли не карай на късмет Grinning

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Една колежка така на късмет кара. Хем докторите я бяха отписали. В момента третото дундурка Simple Smile Решила е операция ще си прави вече няма да чака на късмета Wink
Абе и аз за спиралите дето с хормони били съм се замислила  Thinking

# 26
  • Мнения: 288
Цитат на: Mamma

От 1 година съм с Мирена (спирала с хормони) и съм невероятно доволна! Вече и почти нямам цикъл, което предвид моите 10-дневни и болезнени цикли преди е направо чудо!


Mamma, тази спирала гинеколог ли ти я препоръча? В род. дом ни бяха дали рекламни брошури за нея, но тогава ни й обърнах внимание, защото не ме интересуваше, а и пишеше, че при повечето жени цикълът изчезва. Миналата седмица бях на гинеколог и той ми изписа "Жанин" за да ми се "нормализират" хормоните, но също така ми каза, че трябва да спра цигарите. На мен хич не ми се иска и все още се чудя какво да правя. С тази спирала може ли да се пуши?

# 27
  • Мнения: 2 258
Аз взимам Логест.Първите месеци не ми беше много добре,но сега вече всичко е наред...

# 28
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Аз взимам Жанин от 2 месеца и за сега съм доволна и не съм забелязала странични ефекти.
Преди време използвах Диане 35, но от него започнах неистово да  пълнея.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз съм пила Цилест около шест- седем години и се чувствах идеално. Единственото странично действие беше уголемяването на бюста ми Shocked , но се оказа че  е нормално и се случва понякога. После съпругът ми, който мрази хапове успя да ме убеди, че хормоните са си хормони все пак и минахме на презервативи. Така си я карахме близо три години до решението да имаме бебе. След бебето пак ще си я караме така:D .

# 30
  • Мнения: 588
Аз пия противозъчатъчни от 3 м. казват се "Новинет". И първите два месеца беше направо ужасно гадеше ми се сутрин после имах ужасен апетит, гърдите ме боляха, а  гаденето беше  направо непоносимо. Мислех да се откажа, но този месец страничните ефекти изчезнаха и се чувствам добре.За сега смятам да продължа да ги пия, всъщност аз започнах да ги ползвам заради ужасно болезнен цикъл и сега се чувствам доста по-добре.

# 31
  • Мнения: 6 320
Цитат на: stefania
Mamma, тази спирала гинеколог ли ти я препоръча? ... С тази спирала може ли да се пуши?


Да, гинеколожката ми я препоръча заради проблемите с цикъла ми. Сложих спиралата не толкова заради противозачатъчния ефект, а с надеждата, че ще помогне да се регулира цикъла ми, който беше силно болезнен, много продължителен и със страшно силни кръвотечения.
Вече бяхме пробвали 3 вида противозачатъчни, които не помогнаха. Спиралата ми беше последната надежда... и както вече писах - страшно съм доволна.
Всъщност, този месец (точно 1 година след поставянето) вече нямам цикъл - само леко зацапване за 2 дни - без кошмарния ПМС, без болки, без прилошавания, без какъвто и да било дискомфорт.

А за пушенето... Доколкото знам няма противопоказания. Тютюнопушенето е противопоказно при прием на хормонални таблети - при тях съдържанието на хормони е доста по-високо, отколкото при спиралата, а и много по-голяма е концентрациятя на хормоните в кръвта. При Мирена се отделя съвсем малко количество хормони и действат локално - т.е. почти не преминават в кръвта.

# 32
  • Мнения: 304
Цитат на: Valery
Аз взимам Жанин от 2 месеца и за сега съм доволна и не съм забелязала странични ефекти.
Преди време използвах Диане 35, но от него започнах неистово да  пълнея.


Аз не пълнеех от Diane-то, но започна да ме боли черния дроб и се повишиха показателите. След като ги спрях, всичко се нормализира. Но може би ги пих твърде дълго- 3 години без прекъсване.

# 33
  • Мнения: 288
Цитат на: Mamma
Цитат на: stefania
Mamma, тази спирала гинеколог ли ти я препоръча? ... С тази спирала може ли да се пуши?


Да, гинеколожката ми я препоръча заради проблемите с цикъла ми. Сложих спиралата не толкова заради противозачатъчния ефект, а с надеждата, че ще помогне да се регулира цикъла ми, който беше силно болезнен, много продължителен и със страшно силни кръвотечения.
Вече бяхме пробвали 3 вида противозачатъчни, които не помогнаха. Спиралата ми беше последната надежда... и както вече писах - страшно съм доволна.
Всъщност, този месец (точно 1 година след поставянето) вече нямам цикъл - само леко зацапване за 2 дни - без кошмарния ПМС, без болки, без прилошавания, без какъвто и да било дискомфорт.

А за пушенето... Доколкото знам няма противопоказания. Тютюнопушенето е противопоказно при прием на хормонални таблети - при тях съдържанието на хормони е доста по-високо, отколкото при спиралата, а и много по-голяма е концентрациятя на хормоните в кръвта. При Мирена се отделя съвсем малко количество хормони и действат локално - т.е. почти не преминават в кръвта.


Много благодаря за информацията!

# 34
След първото раждане бях с Цилест хапчета, и сега след второто пак съм с тях. Странични ефекти не съм забелязвала. Доволна съм определено от тях, защото и цикълът ми намаля.
Но се замислям и за спирала в бъдещ план

# 35
  • Мнения: 421
Цитат на: Катя (Сливен)
Никога не съм вземала и не мисля и да почвам, защото не обичам да пия лекарства, а и се страхувам от странични ефекти.


И аз така мисля. Grinning

# 36
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И аз никога не съм ползвала, не ползвам и сега. Цикълът ми е страшно точно и лесно се пресмята кога е овулацията ми. Така и си планирахме бебчо и всичко беше точно. Ако пък стане някакво разминаване  Wink  - супер, без това искам и дъщеричка  Grinning .

# 37
  • Мнения: 4 358
Пила съм "Трирегол" преди осем години и имам много лоши спомени. Може би това ме спира сега да взимам противозачатъчни.
Да отговоря на въпроса - против съм.

# 38
  • Мнения: 3 394
Ами аз вече 4 ден взимам Mini Pills-чувствам се супер, никакви стомашни неразположения, а се вписват в кърменето. Когато спря да кърмя ще ми изпишат по-силни хапчета-тук до 1 год след раждането лекарствата с рецепта за безплатни за майките.

# 39
Цитат на: Adriana
тук до 1 год след раждането лекарствата с рецепта за безплатни за майките.

Ади, за противозачатъчните това продължава доживотно(докато имаш нужда от тях). Независимо какъв вид си си избрал - дали презервативи, хапчета, спирали и прочие. Те се дават от Клиниките за семейно планиране. Тоест ти си яполучаваш рецептата от ДжиПито

# 40
  • София
  • Мнения: 203
Аз 3 години пих Цилест и съм много дожолна, нямах никакви странични ефекти - напълняване, окосмяване и др. Сега от 6м. съм ги спряла и се надявам да забременея. Пила съм Трирегол и Регивидон, но те са ужасни.

# 41
  • Мнения: 588
Никоя от вас ли не пие като моите хапчета? Гледам тук почти едни и същи видове споменавате пък "Новинет" никой нищо не казва за него.Ако някой го пие моля да пусне малко инфо за този вид противозачатъчни.

# 42
  • Мнения: 645
Действие
Новинет е противозачатъчно средство, което се приема през устата (орално), съдържа синтетични фоликуларни и лутеални хормони и се използва за предпазване от бременност. Новинет действа чрез потискане на овулацията.
Преди започване употребата на Новинет трябва да бъде направен пълен медицински и гинекологичен преглед за изключване на заболявания, които могат да представляват риск при използване на орални контрацептиви (противозачатъчни таблетки
Показания
През време на употреба на таблетките е необходимо да се извършват редовни медицински прегледи на всеки шест месеца.

В сравнение с други противозачатъчни методи, оралните контрацептивни таблетки имат множество преимущества, а именно:
- Това е сигурен метод за предпазване от бременност; след като спрете приемането на таблетките, Вие можете отново да забременявате.
- Менструацията може да стане по-кратка и по-оскъдна.
- Болките по време на менструация намаляват или изчезват напълно.
- Използването на таблетките намалява честотата на поява на анемия, инфекции в малкия таз, извънматочна бременност (т. н. ектопична бременност), както и някои заболявания на матката, яйчниците и гърдите.

Противопоказания
Новинет не трябва да се приема при бременност, кърмене, злокачествени тумори на гърдите или матката, прекарана тромбоза (образуване на кръвни съсиреци в съдовете, водещи до дълбока венозна тромбоза, белодробен емболизъм, сърдечен пристъп или инсулт), риск от тромбоза, умерено до силно повишаване на кръвното налягане, смущения в обмяната на мазнините, тежък диабет с усложнения, тежко чернодробно заболяване, тумор на черния дроб, някои нарушения на обмяната, камъни в жлъчката, вагинално кръвотечение с неясен произход, автоимунни заболявания, засягащи някои части на тялото, свръхчувствителност към някоя от съставките на препарата и при жълтеница, сърбеж или проблеми със слуха, появили се по време на бременност

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Фарматекс - ванигални глобули. Абсолютно безвредни да останалата част от организма. Много добро изобретение. Flutter

# 44
  • Мнения: 529
Аз съм фен на противозачатъчните.Пих първо 1 година трирегол, после 5 години марвелон.Нямах никакви странични ефекти, или по-точно имах, но си ги харесвах.Иначе казано, цикъла ми се нормализира, идваше ми редовно /събота в 14.00 часа/ и беше много кратък. А иначе като не пия хапчета ми е супер нередовен - между 28 и 80 дни и много болезнен.
Сега обаче спрях хапчетата за да си правим бебе, и всичко си е по старому, както се вижда от лентичката ми. Sad

# 45
аз също сам ползвала цилеста и много съм доволна

# 46
  • Мнения: 588
Благодаря на Biju1 за изчерпателния отговор, но аз имах предвид някоя от вас да ми сподели личеният си опит ако е пила точно този вид хапчета.

Общи условия

Активация на акаунт