Раничка на шийката на матката - част 6

  • 47 854
  • 621
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 604
Здравейте,
изчетох доста във форума и за съжаление не откривам отговор на това, което ме тревожи.
Преди няколко дни ми направиха биопсия на шийката на матката, както и цервикално абразио с пълна упойка.
Веднага след като се прибрах, започна леко течение (прозрачно), няколко дни след това се появи и кръв в него. Бих искала да попитам момичетата, които са преминали подобна манипулация, имали ли сте течение и дискомфорт, колко време е продължило?
За съжаление не успявам да се свържа с лекаря, който извърши процедурата, а за да отида на място е свързано с пътуване. Ще съм благодарна ако споделите своя опит.

Аз след биопсия имах няколко дена доста кървене, което дори се засилваше ако вдигам тежко, правя упражнения - та по-скоро се пазете и не натоварвайте, за да се възстанови по-бързо.

# 376
  • Мнения: 354
Здравейте,
изчетох доста във форума и за съжаление не откривам отговор на това, което ме тревожи.
Преди няколко дни ми направиха биопсия на шийката на матката, както и цервикално абразио с пълна упойка.
Веднага след като се прибрах, започна леко течение (прозрачно), няколко дни след това се появи и кръв в него. Бих искала да попитам момичетата, които са преминали подобна манипулация, имали ли сте течение и дискомфорт, колко време е продължило?
За съжаление не успявам да се свържа с лекаря, който извърши процедурата, а за да отида на място е свързано с пътуване. Ще съм благодарна ако споделите своя опит.

Аз след биопсия имах няколко дена доста кървене, което дори се засилваше ако вдигам тежко, правя упражнения - та по-скоро се пазете и не натоварвайте, за да се възстанови по-бързо.
Сякаш и аз това забелязах, кървенето започна след една дълга разходка. Никак не ми е минало през главата, а и доктора не ми обясни да почивам. След като си почивах 2 дни вече е по-добре. Благодаря за отговора, ще почивам активно 😊

# 377
  • Мнения: 6
Момичета здравейте. Задължително ли е раничката да е от високорисковите тип 16 или 18 защото не искам типизиране,а имам раничка и съм 3а група. Ходих при Дойчиновски гледа шийката при обикновен преглед защото родих преди 6 месеца и каза че всичко е ок,но когато отидох при Ралчева тя мд следеше видя с колсколопа рана,взе натривки и ги сложи в течна среда,занесох ги в Геника и излезе скриниг (+) за високорискови и 3а група с нискостепенни лезии CIN1. Родих нормално дъщеря ми и се ужасявам че това е от баща й. Кажете лекува ли се и може ли детето да е заразена. Вече ме спя от ужас. Преди да забременея 2019 имам цитонамазка нормална 3а пак и в друга болница 2 група. Не знам какао да мисля,надявам се да има грешка и да греши изследването,но едва ли. Нямам кръвотечения силни,цикълът е кратък, имам някакви неразположения ниско долу при секс особено. Моля ви кажете си мнението.

# 378
  • Мнения: X
Нищо не се разбира от разказа ти. Колпоскопията е оглед, не се взимат натривки. Щом си носила нещо в Геника вероятно е било за тест за HPV, който сам по себе си и да е положителен, не е чак кой знае какъв повод за притеснение. Тези лезии на какво изследване ги пише? Биопсия ли е това, правена ли е? При всички случаи трябва да се направи, за да се знае как да се действа по-нататък.

# 379
  • Мнения: 24
Здравейте! И аз се записвам тук. На 24г. съм, преди няколко дни бях на профилактичен преглед, защото планираме правене на бебче.
Оказа се, че имам раничка, очаквам резултат от цитонамазка и следва горене на раничка. Мнението е от втори лекар, онкогинеколог, за който доста съм се разпитала и явно си разбира от работата по това, което чух  и прочетох. Доста се поинтересувах, мненията за обгаряне са разноположни, на места казват " че не се препоръчва за нераждали", а на други "че не е препоръчително да се забременява ако има раничка". Факт е, че познавам доста жени, правили процедурата и успешно забременели след нея, затова на този етап съм взела решение да се подложа, надявам се само и да е добър резултатът от цитонамазката. Прегледът включваше и колпоскоп, там нищо притеснително не се видя. Ще се направи и HPV тест по препоръка на лекаря преди самото обгаряне.
Въпросът ми е свързан най-вече с това какво не е редно да се прави преди и след процедурата. Доколкото разбрах със сигурност половият контакт е абсолютно забранен месец след обгаряне, до настъпването на следващата менструация. Но на прегледа бях малко "стресната", заради това с раничката и не знам дали разбрах напълно доктора относно половите контакти преди процедурата - може ли да ги има и ако да, колко време преди самото обгаряне не бива да си полово активен.

# 380
  • Мнения: 805
С какви лекарства Ви лекуваха и не Ви подействаха, че пристъпват към горене? Антибиотици пихте ли заедно с партньора?Прочетете темата-хората пишат различни мнения, аз пак ще си дам моето мнение макар, че вече го пиша за 100 път може би. Аз с раничка забременях и родих. След това ми казаха, че било много опасно да забременявам с раничка, гориха ме и уж бях готова за бременност, но тяхното горене ми докара един куп проблеми, болки, възпаления, запушени тръби и ендометриоза и факт - след горенето не успях да забременея.
Не съм срещу горенето- но да се прави ако е живозастрашаващо. Понякога тези неща се оправят от самосебе си от бременност. Не разбрах каква група Ви е цитонамазката? Ей не се наядоха на пари тези доктори - как не им е грях на душата и нямат съвест- още няма цитонамазка, няма нищо притеснително на колпоскоп и ще гори- кажете му името на този “велик” доктор!

# 381
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Аз също знам, че не е добре, защото отвора на шийката губи своята еластичност.На мен сами горили преди 10 г. и доколкото знам оставиха около отвора необгорено точно с такава цел, но аз не съм раждала втори път и не знам какво би се случило при естествено раждане.Сега може и да има по-модерни и щадящи методи, но е добре хубаво да се помисли и да се направи консултация ако трябва с няколко специалиста, особено такива, които израждат.Друг вариант е ако се ражда секцио, не  би трябвало да влияе, но все пак през бременността настъпват някакви промени в шийката.

# 382
  • Мнения: 580
Аз разбрах, ме имам раничка когато забременях първия път. Доктора ми каза, че ако има проблем, тогава ще се гори. И то само след като реша, че не искам повече деца. Две деца износих и родих без никакви проблеми от тази рана. Но има много жени с усложнения след горене. Моето мнение е да не я гориш, ако не са ти лоши резултатите от цитонамазката.

# 383
  • Мнения: 5 059
Аз да си кажа, че по-рано ви ангажирах с въпроси- нямам раничка.
Групата от цитонамазката е 1 за цервикалния канал и 2 за шийката.
Докторката каза, че всичко е чудесно, видимо също не вижда да имам проблеми някакви.Отдадохме кървенето на овулации. Simple Smile
Сега продължавам моята си борба...с цистита...ама това е в друга тема Grinning

# 384
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Ако имаш кървене около овулация може да е полип, при мен беше така и след абразио спря, но пък други проблеми ми отвориха, но аз съм 40+.Ако бях по-млада предполагам, че нищо нямаше да ми се отрази.

# 385
  • Мнения: 1 421
Здравейте. Включвам се и аз, да споделя и евентуално да получа помощ. На контролния преглед 6м след раждането ми откриха раничка на шийката на матката. Взеха цитонамазка, резултата е перфектен. Питаха ме дали искам да HPV и споменаха, че ако нямам от какво да се  притеснявам от към мъжа ми (смисъл че не е изневерявал и тнт сигурно) няма нужда. От седмица ходя през 2-3 дни да я тушира с някакво лекарство. Нещо с В е, все не мога да запомня името. Нямало го по аптеките каза АГ. Както и да е, казва че трудно побелявало като слага от него, и четох по-назад в темите как здравите клетки побелявали и оставали бели после известно време. Може и аз да не съм разбрала.  Родих естествено. Правих ми епизиотомия. Не мисля, че доцента е изпуснал някакво разкъсване. АГ в момента (друг лекар) мисли, че е от раждането раничката. Аз обаче не съм кой знае колко сигурна и съм в лека паника защото никога през живота си не съм имала някакви кожни проблеми или като мини брадавички /папиломи май се казват/ по кожата си. А от бременността, някъде от 3м нататъка корема ми се покри и не могат да изчезнат още. Филмирам ли се или може да имам HPV?

АГ прави само цитонамазка, в момента мажем с това лекарство.  След първото намазване каза, че е тръгнало да зараства. После каза, че нещо се инати раничката и утре ще ходя пак сутринта да видим. Спомена, че може да се наложи обгаряне. Хич не ми се иска да стигам до това.

Въпроса ми е има ли как сама да разбера какво е положението с HPV? Или да търся друг АГ да отида, той да вземе проба и да търся второ мнение за раничката ? Питам защото грам оплакване нямам. Нито болка, нито кървене. Само 1 път по време на полов акт около месец преди прегледа, имах лека болка, но това беше. И също така имам чувството, че ме мотаят нещо та да плащам. Идват празници все пак...

И също така къде във Варна се прави това обгаряне? Колко се заплаща? Колко дълго трае процедурата и колко време е периода на възстановяване? И знам, че не искам да знам отговора на следващия въпрос, но колко боли? Прага ми на толерантност към болка си е доста нисък дори след раждането...

Пропуснах да добавя, че прегледа беше 6м. Месец по-късно ми казаха да дойда, то съвпадна с цикъл и се проточиха нещата преди да започне мазането.

# 386
  • Мнения: X
Ами трябва да си изясниш кое е лекарството, каква е тази процедура, как така ти правят нещо без да знаеш какво?
Иначе стандартните етапи за диагностициране на раничка са: - цитонамазка; - колпоскопия; - тест ЧПВ; - биопсия. След това ако лекаря прецени се пристъпва към горене, което може да бъде: - с ток; с мазане; с лазер. С ток не съм убедена, че вече някъде се гори. Мазането е с лекарство, прилича на това, което си описала, но не можеш да обясниш какво е, ако АГ е пристъпил към "горене" с мазане и не е направил колпоскопия и биопсия звучи непрофесионално. Лазер съм почти убедена, че във Варна едва ли има. Тест ЧПВ е желателно да си направиш, не можеш сама, трябва да ти вземе АГ секрет и да се изпрати в лаборатория, най-често в Геника. Горенето с мазане и лазер не боли. Потърси второ мнение и си изясни каква точно процедура ти прилагат.

# 387
  • Мнения: 22 785
Ваготил е лекарството.

# 388
  • Мнения: 805
Мен с лазер много ме боля, не се търпеше. Sad А аз по принцип търпя на болка.

# 389
  • Мнения: 1 421
Ваготил е лекарството.

Да, същото е. Само че го пише на английски на опаковката. Потърсих в гугъл да съм сигурна.
Ами трябва да си изясниш кое е лекарството, каква е тази процедура, как така ти правят нещо без да знаеш какво?
Иначе стандартните етапи за диагностициране на раничка са: - цитонамазка; - колпоскопия; - тест ЧПВ; - биопсия. След това ако лекаря прецени се пристъпва към горене, което може да бъде: - с ток; с мазане; с лазер. С ток не съм убедена, че вече някъде се гори. Мазането е с лекарство, прилича на това, което си описала, но не можеш да обясниш какво е, ако АГ е пристъпил към "горене" с мазане и не е направил колпоскопия и биопсия звучи непрофесионално. Лазер съм почти убедена, че във Варна едва ли има. Тест ЧПВ е желателно да си направиш, не можеш сама, трябва да ти вземе АГ секрет и да се изпрати в лаборатория, най-често в Геника. Горенето с мазане и лазер не боли. Потърси второ мнение и си изясни каква точно процедура ти прилагат.

Значи от прочетеното тук се хванах за главата защото при мен само цитонамазка и маже с ватогил. И искат да горят защото не зараства... И нищо друго не са направили от изброените неща. Записах си час и при друг АГ, лошото е че там доста се чака. Дано имам късмет и по-рано да се освободи час.

Много Ви благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт