Раничка на шийката на матката - част 6

  • 47 945
  • 621
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 10
Здравейте,момичета!Искам да споделя с Вас моя проблем..
Преди около 2 седмици ходих на гинеколог във Варна с оплаквания сърбеж и течение. Гинеколожката каза най-вероятно имаш гъбички.Изписа ми медикаменти и откри ,че имам рана на мат.шийка колкото 1лв. Пусна ми влагалищна чистота,цитонамазка.Нямала съм гъбички,ПАП2 ,но пишеше ,че имам обилно левкоцити.Каза че ще лекува раната с Solcogyn след МЦ и ,че причината е 80% ЧПВ попита дали искам да ми пусне изследване,но лечението нямало да се промени много просто ще изпише и имуносуспресори.
Някой от Вас лекували ли са го с Solcogyn ,каза ми че го няма в България да питам познати в други държави(ако нямам пък как ще процедира?)...На 20 съм ,не съм раждала и адски много се стресирах просто не мога да Ви опиша....

# 331
  • Мнения: X
Прочети тази и няколко теми по-назад. Няма страшно щом си ПАП 2. Не винаги се дължи на ЧПВ, затова е хубаво да си пуснеш изследване, но то е скъпичко по принцип. А иначе аз съм имала ранички и съм ги горила с лазер, със Солкожин не бих. Но лазера е огромна рядкост и си остана такава в последните 10 години ...В София са само 2, във Варна нямам представа дали изобщо има. Та ако се наложи горене вариантите са 3 - лазер, Солкожин и с ток. Първото рядко го има, третото вече е остаряло и остава второто. Но преди това трябва да се изясни дали да се гори, а това става на база изследвания, които не са ти правени и те съветвам да си ги изискаш или да намериш лекар, който може да ги направи - колпоскопия, биопсия, ЧПВ.

# 332
  • Мнения: 10
Благодаря ! Мисля да ходя на 2-ро мнение

# 333
  • Мнения: 805
Когато лекарите горят раничка със Солкожин, минават по ЗК някаква пътека от която взимат пари за нищо работа. Най- вероятно се касае за пари и осребряване на пътека или докторката ти е супер тъпо парче - да предлага горене на 2-ра група. Питай я тя коя група е и нейните роднини също и дали тях ги е горила на 2 група. Пусни си тест за ЧПВ, макар, че не всички ЧПВ биват засечени от теста, последните години има много нови видове. Само по себе си ЧПВ е достатъчно агресивен проблем, за го правят още по-агресивен със Солкожин. С лазер е по-добре, но ако имаш партньор и той не е изчистен, ти ще се изчистиш и той пак ще те зарази. Като ходих в София ми казаха, че всяко горене преди група 3Б  е по-скоро вредно. И дори и при 3Б се прави първо колпоскоп, после лекарства и в краен случай горене. И каквото и да решиш си искай някакъв документ, защо това нещо е решено така - да опише лекаря, не да си прави тихом-мълком мизерии за да вземе едни 200 лв. Направо се отвращавам като слушам какви тъпари са нашите доктори, просто това е за затвор такава некомпетентност.

# 334
  • Мнения: 10
Благодаря за отговора! А партньора как се лекува? Тя не спомена за това и аз бях толкова изплашена,че всички въпроси после ми изникнаха в главата.
Кой метод е най-щадящ за нареждала жена с лазер ли?

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 17:41 от Sevi001

# 335
  • Мнения: 10
Преди да се започне каквото и да е било лечение ходенето на море половия живот как влияят?

# 336
  • Мнения: 805
Благодаря за отговора! А партньора как се лекува? Тя не спомена за това и аз бях толкова изплашена,че всички въпроси после ми изникнаха в главата.
Кой метод е най-щадящ за нареждала жена с лазер ли?
Чакай, ти още не знаеш дали го имаш или не. Първо си направи изследвания, за да знаеш дали го имаш или не.

# 337
  • Мнения: 10
Аз вече толкова неща изчетох,че главата ми е ....От 2 седмици не съм на себе си не мога да се успокоя изобщо

# 338
  • Мнения: 69
Sevi, От моя опит знам, че е необходимо да имаш преглед с колпоскоп, за да се види изобщо, че има изменение на шийката и биопсия, за да се определи от какъв вид е то, тъй като има нормални изменения, които не се третират. Тогава се консултирах с трима лекари, включително и с онкогинеколог, които бяха единодушни, че добрата цитонамазка в момента сама по себе си не означава, че не трябва да се предприема нищо, а необходимите мерки могат да се вземат или не след колпоскоп, биопсия, цитонамазка и евентуално след изследване за високорисковите щамове на папилома вирус (за да се прецени дали трябва да се приема нещо допълнително за подсилване, при положителен резултат за някой от рисковите щамове). Като цяло, ако ти се наложи обгаряне по един или друг начин, то не е нещо страшно и болезнено и не трябва да те притеснява Simple Smile

# 339
  • Мнения: 10
Ето това е резулта,притеснява ме това "обилно левкоцити"
Dreamgirl ти къде ходи на прегледи ?

# 340
  • Мнения: 69
Изследванията ми бяха правени в център Фемина при д-р Икономова. Обгарянето- при д-р Цветанка Ралчева в център Лора.Тя ми назначи и изследване за рисковите щамове в Геника, защото нямах назначено преди това.

# 341
  • Мнения: 22 842
Sevi001, няма нищо притеснително в цитонамазката, но сега си намери читав лекар, който да направи следното:
колпоскопия
прицелна биопсия, ако има нужда
тест за ЧПВ

Ако партньорът е постоянен няма какво да се лекува, нищо няма да си предадете, спокойно.Живей си бивота както досега и чакай допълнителните изследвания.

Никакво горене със Солкожин или по друг начин.Само лазер ако лекар прецени, че има нужда на Пап 2

# 342
  • Мнения: 10
Тя твърдо заяви,че трябва да се лекува понеже раната била колкото 1 лв. ,спомена и възпаление

# 343
  • Мнения: 22 842
Тя твърдо заяви,че трябва да се лекува понеже раната била колкото 1 лв. ,спомена и възпаление
Няма какво да й лекува, без да знае какво лекува.
А за целта трябват изследвания.
Не се поддавайте на паника и намерете читав лекар.

# 344
  • Мнения: 3
Здравейте,при профилактичен преглед ми откриха раничка на шийката и понеже мислим за второ дете с мъжа ми не било хубаво да се гори преди да съм родила.Моля да ми препоръчате добър гинеколог-онколог в София.Четох много добри отзиви за д-р Божидар Славчев.Интересува ме и ако някой е ходил при д-р Красимир Недялков да сподели мнение.Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт