Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Раничка на шийката на матката - част 6

• 30 053
  • 350
  •   1
Отговори
# 345
Здравейте, остана ни една ампула Солкожин,ако на някой му трябва да пише.Само да кажа ,че е годна до 10.2021г

# 346
Здравейте. На 28г съм. Когато родих преди 7м доктора който ме изражда секцио каза,че всичко е добре долу,обаче днес бях на профилактичен преглед при гинеколожка ,която ме гледа с колпосколоп и видя около цервиналния отвор изменения,някой участъци били нежни но имало един по груб,причинявали. Са дисплазиите най-често от ЧПВ. Не знам на кой свят съм ,изпаднах в някакъв шок и не ми е добре ,вика  ме за някаква течна цитонамазка не разбрах каква и да ми направи изследване за ЧПВ за се види ако го има кои са точно,но направо ми се срина светът под краката и съм ужасена да нямам рак,цялата се треса като листо..

# 347
  • София
Спокойно, засега няма нищо страшно.Така се прави като има някакво изменение.Всичко е под контрол дотук.Simple Smile

# 348
Ако в този вирус има ли лечение и може ли да стане рак

# 349
  • София
Ако в този вирус има ли лечение и може ли да стане рак
Има лечение , може да стане, но рак можете да развиете и без вирус, така че спокойно.Важно е сега да се види какви са измененията, какво ги е провокирало и дали въобще има нъжда от лечение.Дори да има то да е адекватно.
За Ваше успокоение ще кажа, че имах подобна случка, с един от лошите  ЧПВ вируси.Излекувах се, забременях, родих и вече даже съм забравила.Вирусът го няма отдавна.Simple Smile Така че дотук няма защо да треперите и не мислете лоши неща.Лекарят просто Ви е информирал и така трябва да бъде.
90% от световното население е заразено с някой от ЧПВ вирусите.Само 10% развиват злокачествено образувание.

# 350
Здравейте! Писах отдавна по темата, защото имам една горена раничка и една "нова" от няколко години. Не бях ходила от 2 години на преглед, а и бях притеснена, че не ми е правена колпоскопия, а покрай мнения на близки и от това, което чета, разбирам, че е редно да се направи. Та, реших да споделя опит, ако е полезен на някого, защото на мен ми бяха много полезни мненията Ви относно как се процедира. Защото, да, не са професионални, но често са много насочващи и когато се споделя сходен алгоритъм на действие от повече хора, се предполага, че би трябвало да е това правилната практика. Та, януари, доста притеснена, защото не съм пропускала толкова дълго без преглед, записах час при д-р Янчо Делчев. Бях чела няколко негативни мнения, че товари пациенти ненужно финансово, даже при някои отзиви, че се ръководи единствено от финансовата част и прави ненужни интервенции. Но понеже ми е препоръчан от няколко приятелки, а имах и добро мнение за него, като бивш кадър на V-та градска болница и човек с много опит, реших, че ще запазя час при него в частния му кабинет (иначе е и началник на АГ отделение в болница "Доверие"). Казах му, че имам раничка, а никога не ми е правена колпоскопия или е взимана проба за биопсия, или други допълнителни изследвания - HPV и т. н. Каза, че трябва да се вземе материал за HPV и за някаква допълнителна микробиология, защото включвала още патогени, които не се изследват при обикновената микробиология. Прегледа ме и взе материал. На рецепцията ме питаха какво ще изследвам и аз казах, че щом е нужно, ще пусна и допълнителните изследвания - за  HPV  струват 150 лв. и за допълнителна микробиология още 150 лв. + цената на прегледа, май беше 70 лв. Когато ми изпратиха резултатите, попитах за резултата от цитонамазката, защото доколкото имам опит и чета, това е първа стъпка, която определя дали е нужно да се пускат допълнителни изследвания като микробиология и изследване за наличие на HPV. Отговориха ми, че докторът е взел материал за допълнителните изследвания и е нямало материал и за цитонамазка. В допълнителната микробиология беше открит някакъв патоген и заедно с резултатите ми беше назначил лечение, та, като го приключа, да отида за нов преглед и евентуално тогава цитонамазка и колпоскопия. Нямах никакви прояви на инфекция и реших, че просто ще си запазя час при друг онкогинеколог. Четох за д-р Славчев,  за д-р Карагьозов (а имах и мнението на едно момиче, което има лош опит с него), за още няколко специалиста и накрая, пак покрай опит на моя близка (доста препатила покрай гинекологични проблеми), отидох при д-р Никола Василев. Прегледа ме, направи ми на момента колпоскопия, каза, че няма нищо притеснително. След 2 седмици излезе и цитонамазката - 2-ра група, каквато е почти всяка година (една година ми е била 1-ва група, което даже ме изненада). Не ми пуска никакви други изследвания, не ме и е питал правила ли съм. Целият преглед беше 150 лв. Та, това е. В първия ми пост тук, назад по страниците, съм споделяла опит с гинеколози, та, на базата на тоя опит се научих да правя поне 2 консултации, особено за по-важни въпроси. Всички да сме здрави, а когато имаме нужда от здравна/медицинска помощ (и аз съм здравен работник), да имаме късмет!

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 18:19 от anmasu

Общи условия

Активация на акаунт