Раничка на шийката на матката - част 6

  • 47 549
  • 621
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 15
Здравейте, остана ни една ампула Солкожин,ако на някой му трябва да пише.Само да кажа ,че е годна до 10.2021г

# 346
  • Мнения: 14
Здравейте. На 28г съм. Когато родих преди 7м доктора който ме изражда секцио каза,че всичко е добре долу,обаче днес бях на профилактичен преглед при гинеколожка ,която ме гледа с колпосколоп и видя около цервиналния отвор изменения,някой участъци били нежни но имало един по груб,причинявали. Са дисплазиите най-често от ЧПВ. Не знам на кой свят съм ,изпаднах в някакъв шок и не ми е добре ,вика  ме за някаква течна цитонамазка не разбрах каква и да ми направи изследване за ЧПВ за се види ако го има кои са точно,но направо ми се срина светът под краката и съм ужасена да нямам рак,цялата се треса като листо..

# 347
  • Мнения: 22 520
Спокойно, засега няма нищо страшно.Така се прави като има някакво изменение.Всичко е под контрол дотук.Simple Smile

# 348
  • Мнения: 14
Ако в този вирус има ли лечение и може ли да стане рак

# 349
  • Мнения: 22 520
Ако в този вирус има ли лечение и може ли да стане рак
Има лечение , може да стане, но рак можете да развиете и без вирус, така че спокойно.Важно е сега да се види какви са измененията, какво ги е провокирало и дали въобще има нъжда от лечение.Дори да има то да е адекватно.
За Ваше успокоение ще кажа, че имах подобна случка, с един от лошите  ЧПВ вируси.Излекувах се, забременях, родих и вече даже съм забравила.Вирусът го няма отдавна.Simple Smile Така че дотук няма защо да треперите и не мислете лоши неща.Лекарят просто Ви е информирал и така трябва да бъде.
90% от световното население е заразено с някой от ЧПВ вирусите.Само 10% развиват злокачествено образувание.

# 350
  • Мнения: 112
Здравейте! Писах отдавна по темата, защото имам една горена раничка и една "нова" от няколко години. Не бях ходила от 2 години на преглед, а и бях притеснена, че не ми е правена колпоскопия, а покрай мнения на близки и от това, което чета, разбирам, че е редно да се направи. Та, реших да споделя опит, ако е полезен на някого, защото на мен ми бяха много полезни мненията Ви относно как се процедира. Защото, да, не са професионални, но често са много насочващи и когато се споделя сходен алгоритъм на действие от повече хора, се предполага, че би трябвало да е това правилната практика. Та, януари, доста притеснена, защото не съм пропускала толкова дълго без преглед, записах час при д-р Янчо Делчев. Бях чела няколко негативни мнения, че товари пациенти ненужно финансово, даже при някои отзиви, че се ръководи единствено от финансовата част и прави ненужни интервенции. Но понеже ми е препоръчан от няколко приятелки, а имах и добро мнение за него, като бивш кадър на V-та градска болница и човек с много опит, реших, че ще запазя час при него в частния му кабинет (иначе е и началник на АГ отделение в болница "Доверие"). Казах му, че имам раничка, а никога не ми е правена колпоскопия или е взимана проба за биопсия, или други допълнителни изследвания - HPV и т. н. Каза, че трябва да се вземе материал за HPV и за някаква допълнителна микробиология, защото включвала още патогени, които не се изследват при обикновената микробиология. Прегледа ме и взе материал. На рецепцията ме питаха какво ще изследвам и аз казах, че щом е нужно, ще пусна и допълнителните изследвания - за  HPV  струват 150 лв. и за допълнителна микробиология още 150 лв. + цената на прегледа, май беше 70 лв. Когато ми изпратиха резултатите, попитах за резултата от цитонамазката, защото доколкото имам опит и чета, това е първа стъпка, която определя дали е нужно да се пускат допълнителни изследвания като микробиология и изследване за наличие на HPV. Отговориха ми, че докторът е взел материал за допълнителните изследвания и е нямало материал и за цитонамазка. В допълнителната микробиология беше открит някакъв патоген и заедно с резултатите ми беше назначил лечение, та, като го приключа, да отида за нов преглед и евентуално тогава цитонамазка и колпоскопия. Нямах никакви прояви на инфекция и реших, че просто ще си запазя час при друг онкогинеколог. Четох за д-р Славчев,  за д-р Карагьозов (а имах и мнението на едно момиче, което има лош опит с него), за още няколко специалиста и накрая, пак покрай опит на моя близка (доста препатила покрай гинекологични проблеми), отидох при д-р Никола Василев. Прегледа ме, направи ми на момента колпоскопия, каза, че няма нищо притеснително. След 2 седмици излезе и цитонамазката - 2-ра група, каквато е почти всяка година (една година ми е била 1-ва група, което даже ме изненада). Не ми пуска никакви други изследвания, не ме и е питал правила ли съм. Целият преглед беше 150 лв. Та, това е. В първия ми пост тук, назад по страниците, съм споделяла опит с гинеколози, та, на базата на тоя опит се научих да правя поне 2 консултации, особено за по-важни въпроси. Всички да сме здрави, а когато имаме нужда от здравна/медицинска помощ (и аз съм здравен работник), да имаме късмет!

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 18:19 от anmasu

# 351
  • Мнения: 36
Здравейте, моля за съвет, тъй като обиколих не един гинеколог и методиката на лечение на всички е различна.
От 2020 съм диагностицирана с hpv щам 16, имам и раничка колкото монета. Първият ми лекар ми предписа изопринозин, който пих 3 месеца и преминах на 3 месеца кориолус. Без резултат. След 2-3 месеца направих втора серия изопринозин, който пих 6 месеца в комбинация папилокеър. Отново без резултат.  Междувременно втори лекар ми направи цитонамазка тази год. Април и резултата е 2ра група. Той каза, че само може да се обгори раничката друго няма нужда. Отидох при трети лекар. Тя ми предписа отново кориолус за 6 м. и не препоръчва обгаряне тъй като вирусът можело да се е разпространил по-навътре, а освен това не съм и раждала и такава интервенция можело да има неприятни последствия при бъдеща бременност.
Та замислям се вече, дали просто да не отида на обгаряне и да престана с пиенето на тези медикаменти...
Благодаря ви предварително.

# 352
  • Мнения: 112
Здравейте, моля за съвет, тъй като обиколих не един гинеколог и методиката на лечение на всички е различна.
От 2020 съм диагностицирана с hpv щам 16, имам и раничка колкото монета. Първият ми лекар ми предписа изопринозин, който пих 3 месеца и преминах на 3 месеца кориолус. Без резултат. След 2-3 месеца направих втора серия изопринозин, който пих 6 месеца в комбинация папилокеър. Отново без резултат.  Междувременно втори лекар ми направи цитонамазка тази год. Април и резултата е 2ра група. Той каза, че само може да се обгори раничката друго няма нужда. Отидох при трети лекар. Тя ми предписа отново кориолус за 6 м. и не препоръчва обгаряне тъй като вирусът можело да се е разпространил по-навътре, а освен това не съм и раждала и такава интервенция можело да има неприятни последствия при бъдеща бременност.
Та замислям се вече, дали просто да не отида на обгаряне и да престана с пиенето на тези медикаменти...
Благодаря ви предварително.
Интересно как си 2-ра група, предишната цитонамазка каква група е? И аз съм била почти винаги 2-ра група, но изследването за HPV не показва нищо. Аз имам една горена раничка и пак имам "нова" от няколко години, та не знам доколко и това е решение. То не е ли по-важно да се излекува вирусът? А и доколкото чета тук, е много важно как ще бъде изгорена, защото може да не бъде излекувана в дълбочина и/или да създава проблеми впоследствие, все пак това си е шийка, а тя  е много важна при бременност. Вижте повече мнения на онкогинеколози и четете и от чужди сайтове. В София онкогинеколози, които знам са: д-р Никола Василев, д-р А. Начев, д-р Христо Станков, в един минал пост съм изредила още, когато проучвах къде да отида.

# 353
  • Мнения: 36
Здравейте, моля за съвет, тъй като обиколих не един гинеколог и методиката на лечение на всички е различна.
От 2020 съм диагностицирана с hpv щам 16, имам и раничка колкото монета. Първият ми лекар ми предписа изопринозин, който пих 3 месеца и преминах на 3 месеца кориолус. Без резултат. След 2-3 месеца направих втора серия изопринозин, който пих 6 месеца в комбинация папилокеър. Отново без резултат.  Междувременно втори лекар ми направи цитонамазка тази год. Април и резултата е 2ра група. Той каза, че само може да се обгори раничката друго няма нужда. Отидох при трети лекар. Тя ми предписа отново кориолус за 6 м. и не препоръчва обгаряне тъй като вирусът можело да се е разпространил по-навътре, а освен това не съм и раждала и такава интервенция можело да има неприятни последствия при бъдеща бременност.
Та замислям се вече, дали просто да не отида на обгаряне и да престана с пиенето на тези медикаменти...
Благодаря ви предварително.
Интересно как си 2-ра група, предишната цитонамазка каква група е? И аз съм била почти винаги 2-ра група, но изследването за HPV не показва нищо. Аз имам една горена раничка и пак имам "нова" от няколко години, та не знам доколко и това е решение. То не е ли по-важно да се излекува вирусът? А и доколкото чета тук, е много важно как ще бъде изгорена, защото може да не бъде излекувана в дълбочина и/или да създава проблеми впоследствие, все пак това си е шийка, а тя  е много важна при бременност. Вижте повече мнения на онкогинеколози и четете и от чужди сайтове. В София онкогинеколози, които знам са: д-р Никола Василев, д-р А. Начев, д-р Христо Станков, в един минал пост съм изредила още, когато проучвах къде да отида.

Здравейте, доктор Никола Василев ми каза, че той проблем не вижда и може просто да се обгори, но така и не го направих.

# 354
  • София
  • Мнения: 384
Здравей! Съжалявам за това, през което минаваш. Аз бих препоръчала д-р Илия Карагьозов, преглежда във Вита, база 2. При него обаче да знаеш, че е доста трудно с прегледите - в смисъл доста се чака, освен ако някое момиче не се откаже, може да провериш в superdoc. Иначе аз преди време точно така на късмет успях да се вредя за час. Докторът е внимателен, обстоен и в моя случай отрече необходимостта от обгаряне, въпреки че преди това от друг АГ бях убеждавана да предприема тази крачка.... Не знам кой крив, кой прав, но засега съм добре. Телефонът, който можеш да ползваш за инфо е 02/4522115, понеделник, сряда и петък, от 14:00 до 18:30 ч. Успех!!! 🍀🍀🍀🤞

# 355
  • Мнения: 112
Ааа, щом сте била вече при Василев, значи още едно мнение. Аз се отказах от Карагьозов, защото една позната е оперирана уж от него, но тя се съмнява, че е била оперирана от специализант и са и' създали сериозни проблеми. За всеки доктор има хубави и лоши мнения, де. Аз, след като бях при д-р Делчев (и той е онкогинеколог) , реших, че и на него нямам доверие и отидох при д-р Василев, но мисля да търся още едно мнение - д-р Василев не е казвал нищо за горене, не ме е питал и за резултатите от HPV изследването, може би на база колпоскопията е решил, не знам. Успех и всичко да е наред!

Последна редакция: пн, 04 окт 2021, 10:55 от anmasu

# 356
  • Мнения: 805
Не всички HPV фигурират в базата данни. От Геника винаги казват, че може да имате нов вид, който да не бъде  разпознат, както стандартните щамове. Като се има предвид, че лабораторните инструменти и серуми за  щамове се внасят и разпознават видове който са често срещани в Америка и западните страни в Европа, нищо чудно тук да си има някакви местни, които са се развили измежду българите. Просто предположения. Лошото е че не можете да докажете нищо и лечението отива в друга посока.

# 357
  • Мнения: 5 047
Здравейте, момичета!
Да попитам, тези от вас, които не са открили раничката на профилактичен преглед, какви са симптомите?
Имам малки притеснения.Ходя често на гинеколог, не съм имала до сега проблеми.

# 358
  • Мнения: 22 520
Обикновено няма симптоми.

# 359
  • Мнения: 2 585
Аз за симптоми не мога да кажа със сигурност. Имам обилни вагинални течения. Обясниха ми, че били в следствие на раничката.

Общи условия

Активация на акаунт