Протеин на прах при бременност.

  • 22 402
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 145
Ще опитам да добавя ягода, дано да убие гадния вкус.
Добра идея, благодаря, Salsisha.

# 31
  • Мнения: 1 050

Аз пия този протеин, не усещам да се засищам с него, пия го чист с прясно мляко, не замествам хранене и не съм усетила промяна е стомаха.

# 32
  • Мнения: 9 196
Аз също не усещам да се засищам чак, просто е напитка. Дори си огладнявам половин час след протеин. Може би според протеина, не че се засищат някои момичета, ами им се подува корема и имат само чувство за ситост/тежест.

# 33
  • Мнения: 309
Аз съм доволна от моя протеин,вярно на вкус е като храна за кучета,но дано бебо наддаде от него имате ли представа колко наддава от протеина ?

# 34
  • Варна
  • Мнения: 630
Ще споделя мой опит с предишната бременност. Бебето вървеше малко през цялото време, но следящият ме  аг казваше , че е нормално. Докато в средата на 8 ми месец започнаха контракции. Отидох в аг и дежурният доктор каза няма да раждаш ! Бебето е много малко трябва да го задържим колкото може повече - лежах за задържане после ме изписаха вкъщи казаха да лежа и да хапвам високопротеинна храна - извара , яйца, месо и ядки. Без да знам съм имала отлепена частично плацента и бебето не се е изхранвало качествено. Незнам как се е получило и кога, нооооо устисках до термин- аз качих за месец 6 кг, а бебето 1,5 кг. Та не съм пила протеин( никой не ми каза) а само чрез храна.

# 35
  • Мнения: 145
Привет момичета Simple Smile,
Аз много протестирах срещу този протеин, обаче си свърши работата.
Вече се движи със седмица напред Simple Smile.
За жалост си купих предварително още една опаковка Протеин, който няма да ми е необходим.
Протеинът ми е един от най-добрите на пазара - суроватъчен протеин изолат ISO 100 - 908гр. на фирма EVERBUILD с нула съдържание на въглехидрати. Ултра хидролизиран, лесно разтворим, без миризма, без овкусители и без подсладители.
Лактозата и мазнината са премахнати от ISO 100, което доставя най-лесно смилаемия, усвоим и био-наличен източник на протеини на пазара. Всяка порция (27.3гр.) доставя 24 грама протеин изолат с по-малко от 0,2гр. въглехидрати и 0,2гр. мазнини.
От протеина са използвани само 2 дози от общо 33 дози в опаковката от 908 грама.
Ще се радвам, ако някой го използва Simple Smile и съм склонна да направя голяма отстъпка.

# 36
  • Мнения: X
Добре и след раждянетохда се приема по малко протеин.

# 37
  • Мнения: 16 871
Добре и след раждянетохда се приема по малко протеин.
+1

Аз приемам то кутията, която ми остана.

Старая се да е поне по 1 път на ден.

# 38
  • Мнения: X
А на мен краката след раждане как само ми оттекоха.... УжасТ!

# 39
  • Мнения: 77
Здравейте, момичета!
По колко протеин пиехте на ден, при мен проблема е изоставане на коремчето, асиметрична ретардация я водят, нисък ми е белтъка и албумина. Бебка си расте, но по-бавно и не знам до кога може да я чакаме, в 30+6 съм. В началото на седмицата беше 1250гр.

# 40
  • Мнения: 9 196
Щом има ретардация, има и влошаване на доплера. Следите го на 2-3 дни и когато съвсем стане зле - да те израждат. Протеина е много малка, нищожна част от терапията, когато вече изоставането е факт. Имаш ли и друго изписано - витамини, аспирин, съдоразширяващи?

# 41
  • Мнения: 77
Щом има ретардация, има и влошаване на доплера. Следите го на 2-3 дни и когато съвсем стане зле - да те израждат. Протеина е много малка, нищожна част от терапията, когато вече изоставането е факт. Имаш ли и друго изписано - витамини, аспирин, съдоразширяващи?

Здравейте,
Доплера ми е нормален, при него проблем няма. Следихме тоновете, там също всичко е наред. Започнахме Фраксипарин, б12, витД и още други добавки, омега 3 и т.н.
Препоръчаха ми високопротеинова храна и протеин на прах, но видима разлика няма. Главата и краката си отговарят с коремчето си е назад, но все пак расте лека полека.
Не знаят защо така се получава при положение, че всичко е нормално, нямам кръвно и други заболявания.
Изследвания за тромбофилия съм правила и там излезна нормално.

# 42
  • Мнения: 9 196
Няма логика да е "нормално". Трябва да ти кажат точни стойности на всяка артерия - в тази г.с. на пъпната връв и мозъчната на бебето, на минимум 3 точки от трасето. Може би трябва да отидеш за второ мнение, при акредитиран специалист ФМ.

Фраксипарин е малко късно да включват, но аспирин и вазодилататорите биха имали ефект.

При вече компроментиран растеж на бебето, няма как да има резултат от каквато и да е храна, най-важното вече е да наблюдавате, възможно най-често и когато сметнат, че е дошъл момента да слагат стероидите и да израждат.

Не ти го казвам, за да те плаша - но изоставането в тази седмица, не е нещо, което се оправя, просто трябва да се следиш много стриктно и често, защо не и направо в болница.

# 43
  • Мнения: 77
Няма логика да е "нормално". Трябва да ти кажат точни стойности на всяка артерия - в тази г.с. на пъпната връв и мозъчната на бебето, на минимум 3 точки от трасето. Може би трябва да отидеш за второ мнение, при акредитиран специалист ФМ.

Фраксипарин е малко късно да включват, но аспирин и вазодилататорите биха имали ефект.

При вече компроментиран растеж на бебето, няма как да има резултат от каквато и да е храна, най-важното вече е да наблюдавате, възможно най-често и когато сметнат, че е дошъл момента да слагат стероидите и да израждат.

Не ти го казвам, за да те плаша - но изоставането в тази седмица, не е нещо, което се оправя, просто трябва да се следиш много стриктно и често, защо не и направо в болница.

Ами, ходих на още две мнения, едно от които при професор водещ във феталната морфология и отговора беше нормален плацентарен кръвоток, както и на двете артерии. Той също каза, че Фраксипарина е безсмислен вече в тази седмица, и препоръча следене на тонове, когато започнат да се влошават да действаме. И каза, че сме хора с главите си, а не с коремите, така че да не се стряскам много.
Та ще видим до къде ще я докараме.
Благодаря за мнението, просто исках да знам каква доза протеин сте приемали, защото мисля че може и да ми е полезен.

# 44
  • Мнения: 9 196
Ще ти е полезен, дозировките са описани на всеки конкретен протеин, поне ще ти помогне да избегнеш отоците и загубата на белтък, които така или иначе ще дойдат след 30та.

Но тоновете са последното, което се влошава и при лоши тонове няма време нито за стероиди, нито за нищо. Според мен, а и не само според мен, трябва да се следи доплера.

С първото ми дете, в България, следяха тъпите тонове и когато започнаха да падат, трябваше спешно секцио, има около час-два за реакция. Сега с последната бременност - следяха доплера, той бавно се променя, когато вече започна тотално да се задъхва артерията на едното бебе, насрочиха секцио след седмица, сложиха ми стероиди и всичко си беше съвсем контролирано и нормално. Тоновете все още си бяха добре до последно, но доплера показа, че няма място за чакане.

Общи условия

Активация на акаунт