За любителите на салати - тема 2

  • 99 970
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 975
Вместо риба тон може да са варени яйца.

# 631
  • Мнения: 2 453
Свекърва ми прави една салата с царевица и грах от консерва, кисели краставички, паста Орзо, копър и лимон.

# 632
  • Мнения: 9 515
ММ прави супер салата с варени яйца с много пресен лук, оцет, зехтин, сол, пипер и се бърка повечко. Колко ракия изпива.....

# 633
  • Мнения: 15 300
С хубава консерва тон салатата с к. краставички, картофи и майонезен сос става страхотна. Може и без майонезата, особено, ако рибата тон е в зехтин. Или да е с олекотена майонеза/сос сервиран отделно за добавка по желание. Краставичките успешно могат да се заменят с каперси. Някоя и друга маслинка добавя още малко вкус и разкош. Червен лук също.
Салата от сварен боб(бял, червен), червен лук, риба тон и краставички или каперси и маслини си е супер.

# 634
  • Мнения: 28 385
Джаста, и аз така я харесвам, ама без майонезата, иначе тежка ми става, и килата, килатаааа!

# 635
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 975
Избягвайте честото консумиране на риба тон и други от това семейство риби поради тежките метали, които се акумулират в тях.

# 636
  • Мнения: 15 356
Чинка ми прави много хубава салата,която е на редове.Ред настъргани- сварени картофи, майонеза,сирене,яйца,пак картоф и отгоре сирене и пак майонеза.Тежичка е,но зимата я прави само и моя мъж я обожава,"поръчва" си я редовно и тя прави жената.Аз обичам по-леки салати,с повече зелении.

# 637
  • Мнения: 9 515
Чудна е тази салата, аз слагам и кисели краставички.

# 638
  • У дома !
  • Мнения: 700
А какво е "чинка" ?🙄
В Турция като бях всички салати със зелени листа, спанак, зелена, айсберг, дори и на морковите слагаха тренинг с нар. Много ни хареса! Купих ме си 3 бутилки от хранителен магазин. Беше много евтин.
Тук откъде го взимате и на каква цена?

# 639
  • Мнения: 15 300
Чинка - жена на чичото. В някои краища  казват чинка, в други стринка.

Сос от нар има навсякъде, даже и в кварталното ни магазинче, в магазините където продават маслини също съм виждала. Ние си го купуваме от тия пазари с турски стоки дето се организират по малките градчета, оттам буквално ни излиза без пари литъра. Но ние нещо не сме фенове на този сос, гъст и сладък е като петмез. С консистенция на редукция(каквато мисля, че е), ясно, че ще е гъст, но е и доста сладък за вкуса ни. Една бутилка се търкаля в хладилника вече не знам от кога.

Последна редакция: нд, 27 сеп 2020, 07:39 от Джаста Праста

# 640
  • У дома !
  • Мнения: 700
Аз проверих в Кауфланд и Фантастико и като видях, че то няма си помислих, че трудно ще го намирам в Бг.

# 641
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Не знам къде е Джаста, но определно не е се намира навсякъде сосът от нар, а където съм го виждала, не бих казала, че евтин.

# 642
  • Мнения: 15 300
Във Варна съм. В нашия квартален магазин предлагат сос от нар в стъклени канички по половин литър на цена около 3лв.
От пазара в Кубрат пък съм купувала 1л. на цена около 2лв.
В магазинче за маслини на пазара също предлагаха. В арабския магазин на пазара също имаше по едно време, сега не знам, отдавна не съм го посещавала.
Пп Допускам, че е възможно предлагането му да е периодично. Не съм запозната с доставките на сос от нар, но и не е продукт, който ще тръгна да издирвам, може би затова и попадам на него без да го търся. Grinning

Последна редакция: нд, 27 сеп 2020, 09:36 от Джаста Праста

# 643
  • Мнения: 2 056
И аз съм от Варна. Първия път купих от Турция ( не ни хареса особено), но после почнах да го виждам наистина в много магазини.

# 644
  • Мнения: 818
Чинка ми прави много хубава салата,която е на редове.Ред настъргани- сварени картофи, майонеза,сирене,яйца,пак картоф и отгоре сирене и пак майонеза.Тежичка е,но зимата я прави само и моя мъж я обожава,"поръчва" си я редовно и тя прави жената.Аз обичам по-леки салати,с повече зелении.
Моята свекърва прави същата, само че изглежда като солена торта. И картофите са на пюре, вместо настъргани, слага също и кисели краставички. Направо си облизвам пръстите!

Общи условия

Активация на акаунт